Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnék hatni a gyerekemre?

Mivel tudnék hatni a gyerekemre?

Figyelt kérdés
3 éves és nagyon nem fogad szót. Van büntetés, szobába küldés, mesemegvonás, játszótérről hazamenés, mit vessek még be? Nem is figyel rám, csak ha kiabálok vele. Rongyosra tépem a számat, magyarázok, hogy fogd a kezem, veszélyes, de hisztis lesz és nem fogja fel.
2011. aug. 11. 07:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

igyekszem majd többet dicsérni. Egyébként magát is megdicséri olykor. A kiabálásról jó lenne leszokni, de eléggé türelmetlen vagyok, sajnos. Nem akarom megverni, kézrácsapásnál többet nem szeretnék, ne legyen az a példa előtte, hogy verjük a másikat, akit szeretünk.

A külön idő jó lenne, de ő eléggé kedvenc gyerek, apja is őt viszi vásárolni, mama is vele foglalkozik, a kicsit senki sem akarja vállalni, hogy a naggyal legyek kettesben. Ha már nem aludna ebéd után, akkor lenne rá külön idő, de többet alszik, mint a kicsi.

2011. aug. 11. 13:49
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka! Én is ebben a cipőben járok.

Az én fiam mindig egy kis angyal, nyugodt, szófogadó gyerek volt. 3 éves kora óta pedig rémálom! Hiába minden, azért csak csak bepróbálkozik 1-2 húzással. Én többször rászólok, de ha az 5. után sem érti meg, amit pampogok, akkor rákiabálok. Ez általában hatásos, bár nem szép módszer. Viszont, volt már olyan, hogy rásuhintottam a fenekére, mert hiába szóltam többször, ment tovább, hiába kiabáltam, még tovább ment...

Én sem gondoltam volna, hogy ilyen lesz az én kis nyugodt, szófogadó, türelmes gyermekem, de megtudtam, hogy a dackorszak maga a pokol a szülők számára:)

Ja, és van egy kistesó, ő másfél éves, és már most kegyetlen, előre félek a dackorszaktól...

2011. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!