Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a gyerek csak 4 évesen kezdje az ovit?

Figyelt kérdés
Anyuka nem dolgozik,úgy érezzük,hogy érzelmileg még nem érett az óvodára. Soha nem volt hagyva nagyszülőknél,most kezdett simán elmaradni velük,de itthon,a saját megszokott környezetébe.Nagyobbik gyerekkel megjártuk,végigkísérte az ovis trauma.
2011. aug. 11. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ti látjátok, hogy mikor van itt az ideje... ha úgy gondoljátok, jobb lesz neki így, ráadásul van, aki vele legyen, miért ne?
2011. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém márciusban lesz négy és szeptemberben megy csak... szal szerintem normális, de gyerekorvost megkérdeztem. Azt mondta, okos,értelmes a nagy fiam. Én itthon vagyok velük. Vízfestékezzünk, rajzoljunk stb és had maradjon itthon velem. :)
2011. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
teljesen normális.miért ne?még a szakemberek is a 4 évet tartják jónak az ovi kezdésre,ha megtehetném én is csak 4 évesen vinném oviba.
2011. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,megnyugodtunk,azt hittük velünk van baj(mondja ezt a környezetünk,mert fontos a gyerekünk leli világa)Ne értsen félre senki,másnak is biztos fontos,csak mi nem tudjuk azt kijelenteni,hogy hadd sirjon,majd beszokik.
2011. aug. 11. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem fura lett volna, ha 4 éveeósen a fiam ilyan, de kisebbik, aki most 2,5 lesz is már sokkal nyitottab
2011. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nagyon jól teszitek!!!! ha úgy érzitek neki még jobb otthon, és meg is engedhetitek magatoknak, akkor maradjon! semmiről az ég világon nem marad le, egész életében járhat még közösségbe, semmi hátránya nem lesz abból ha csak 4 évesen megy oviba, sőt! valószínűleg jobb neki még otthon.

A waldorf pedagógia egyébként azt vallja, hogy 4 éves korig legyenek a gyerekek otthon.

2011. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az enyém 3 hónap híján 4 lesz, mikor kezdi az ovit.

most decemberben tölti a 3-at,így januártól mehetne, de én nem akarom több okból sem, az egyik, amit írtál, én is úgy érzem, hogy bár fizikailag simán megfelel minden ovis elvárásnak, eszik-iszik, beszél, szobatiszta éjjel-nappal, de érzelmileg még nem. ráadásul pont januárban születik a tesó, azt sem akartam, hogy az ovit ezzel kösse össze.

2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En 4 evesen kezdtem es az ocsem is, nagyon rossz volt. Ezert ugy dontottem, hogy a kisfiam semmikeppen nem fogja 4 evesen kezdeni. Nem ertem, hogy a szuleim hogyan nem tanultak az en hibambol es elkovettek ezt az ocsemnel is annak idejen. :( Nallunk a beilleszkedessel volt a gond. Mikor odakerultem ujkent akkor a gyerekek mind 3 evesek voltak sot meg be sem toltottek a harmat. A meglevo 4 eveseknek mar mind volt jatszo pajtasuk es en kirekesztettnek ereztem magam. Egy 3 es egy 4 eves azert meg nagyon kulombozo dolgokat jatszik nagyon mashogy latja a vilagot es hiaba voltak a 3 evesek is ujak ok sokkal jobban beilleszkedtek mint en vagy az ocsem. En nagyon sokat sirtam, hogy nem baratkoznak velem es az ocsem is. Suliban elso osztalyban is voltak gondjaink emiatt mert tisztan emlekeztunk az ovodai beszoktatasra nem ugy mint 3 eves tarsaink akik meg kisebbek voltak. Rettegtunk az ujtol, az uj gyerekektol az elozo rossz tapasztalat alapjan. Mar ugy alltunk hozza, hogy velunk senki nem fog jatszani szobaallni. Ocsem ujbol elkezdett bepisilni 6 evesen en meg nagyon feltem. Mai napig nehezen szerzek baratokat es ilyan az ocsem is sajnos. Bennunk maradt ez a szalka a multbol.
2011. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk vegyes csoportos ovik vannak.Ez azt jelenti,hogy van 3 éves és 6 éves is a csoportban
2011. aug. 11. 20:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 5 évesen adtam be először az oviba nagylányom, azt is csak azért mert iskola előtt már köteles volt. Úgy sajnáltam őt, mert én anno mindig utáltam az ovit, orditottam, alig jártam. És ő meg imádta.

A másikat majdnem 4 évesen, de akkor is csak azért mert ő akart. Ő is imádta.

Ti látjátok hogy mikor jó neki, nem kell másra hallgatni!

2011. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!