Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek leszoktatása a...

2 éves gyerek leszoktatása a pelenkáról?

Figyelt kérdés
Tippeket szeretnék, a 2 éves kislányom nem hajlandó ráulni a bilire, sem a wc-re.
2011. aug. 12. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem érett a dologra.. Erőltetni kár, többet ártasz vele, mint használsz! Különben még igazán ráér a leszokással :) Észre fogod venni, ha itt az ideje. Addig egy jó oldal: [link]
2011. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 éves korukra a gyerekek többsége szinte magától wc-re szokik. Szerintem csak mutogasd neki a bilit, pl vegyél autós bilit, ha fiú, és várd h magától akarjon ráülni. Nálunk ez vált be. Ha erőlteted csak késlelteted a természetes folyamatot!
2011. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Unokahúgommal kipróbáltunk egy dolgot, amit egy óvónő ismerősünk mondott.

Azt mondtuk neki, hogy elmentünk a boltba, de nem lehetett sehol sem kapni pelenkát, szóval ha pisilnie kell, szóljon és üljön rá a bilire vagy a WC-re.

Ez bevált. Pisilni azóta is a bilibe pisil, a kaki nehezebb dolog, akkor szól, hogy tegyük rá a pelust :)

2011. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Másfél éves kislánnyal próbálkozunk, mivel ő akar bilire ülni, látja a nagyobbaktól, de aztán mindig feláll és mellépisil. Viszont félóránként pisil, és így kissé nehéz vele. Pelenkától dührohamot kap, akkor tudom csak rárakni, ha elalszik. Ha felébred, le is tépi. A többi gyerekem 2 hét alatt átszokott, és általában 2 éves kor körül, egyszerűen megértették, mire való a bili.
2011. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: rettentően örülünk de hol a válasz avagy tanács????


Komolyan ez a komment pont a semmire nem volt jó! Mivel a kérdező gyereke nem érti, nem akarja, tehát még nem érett rá. Örülünk a szupergyerekeidnek akik már 2 évesen felfogták, de a hencegésen kívül más célod is volt?

2011. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, majd megérik rá. Miért kell siettetni a gyermeket? Kisfiam 30 hónapos, de esze ágába sincs se bilire, se szűkítőre ülni.Na mondjuk rá ül, de nem produkál bele. Mire oviba megy, úgy is az lesz. Bocsi, ez OFF. Csak leírtam a véleményem, ha nem baj.
2011. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
látom te is be száltál a versenybe.ahol anyukák versengenek kinek lesz elöbb szobatiszta a gyereke.Ha rendszeres olvasó,és utánanéző anyuka vagy akkor tudod hogy ez gyerektől függ,és a tudat általában 2.5 3 év közt jön meg nekik és maguktól érnek meg rá.amit megtehetsz,hogy naponta elviszed magaddal pisilni,és elmagyarázod ezerszer is,hogy ide szoktuk elvégezni a pisit és a kakit.mutatsz neki wc-zős mesét pl elmó dobd el a pelust.ülted rá a maciját,babáját a bilire,és játsszátok el hogy pisil,és örülj neki nagyon,nagyjából ennyi.aztán később már rá kérdezhetsz ha pisilni mész kell e neki is,rá ül e ő is,ha nem akar ne erőltesd.nagyon rosszat lehet tenni.
2011. aug. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem erőltetem.Tudja hogy van bilije,jön velem a wc-re.Most 2és fél éves,és egyre többször pisil,kakál,wc-be vagy bilibe.Még használunk pelust,de nagyon sokszor száraz marad.Én ugy látom jónak,ha maga akarja.Soha nem kértem rá.
2011. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!