Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsek neki, hogy...

Hogyan segítsek neki, hogy könnyebben kakiljon? Már nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
2 éves a lányom és a napokban lett szobatiszta. Legalábbis ami a pisit illeti. A kaki nem megy, alig kakil, szinte se pelusba, se bugyiba se bilibe. ÉS ha véletlen jön is valami, akkor is olyan kemény, mint a kő, egy szenvedés neki kinyomni. Szerintem fél kakilni, mert mindig sírás van, ha kijön neki, főleg, hogy kemény is nagyon. Tegnap már tejfölös húst evett, joghurtot, gyümölcslét és mégsem hajtja meg, ugyanolyan kemény Neki. Pedig sosem volt gond a székletével. Hogyan seegíthetnék neki, hogy ne legyen olyan kemény a kaki és hogy ne legyen sírás, ha éppen kell neki?
2011. aug. 13. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Rostos étkezés, szilvalekvár, ha nagyon nincs hatása Laevolac szirup, Glicerin kúp.
2011. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont mint az én 2 évesem! Én elvittem a dokihoz mert kijött már az aranyere!! :( Gutalax cseppet este 5 csepp,ezt csak 5 napig szabad, de egy hét szünet után újra lehet. levolac napi 2-szer 10 ml,ezt amíg szükséges mert ez nem gyógyszer. Mi több mint egy hónapig adtuk. Sokáig tartott de megérte! :) Most minden másnap van kaki. De a félelem nem múlt még el, még mindig sír. De már nem vérzik,puha tökéletes a kakija.
2011. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk javasolták őszibarack, szilva, zabpelyhes keksz adását, és pár napja silicea homeopátiás szert szed, szintén két éves lányom. Nagyon kemény "nyúlbogyót" szokott kakilni, a homeop. szer szedése óta világosabb a színe, és bár teljesen bogyós mégis könnyebben kijön. Korábban sokat küszködött, erőlködött. Patikában segítettek választani szert, mert a székrekedés típusa szerint más-más szert javasolnak. Szépen elszopogatja a cukorgolyókat, még örül is ha kaphat.
2011. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először is remélem rendbe jön, nagyon sajnálom szegénykét. Próbáld ki a lenmagolajat, nem a 2 évesemnek szerencsére, hanem nekem kellett, de bevált. A gyereknek teheted az ételébe, észre sem veszi, és nagyon egészséges! Ami még fontos a sok folyadék, mert hiába eszik rostosat, ha a belek kiszívják a folyadékot, kemény lesz a széklete. A gyümölcsök, zöldségek és ezek levei nagyon jók, ill. a tejfölös, tejszínes dolgok. Minden jót!
2011. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a 2 éves fiam reggel gyümölccsel kezdi a napot, és kb. fél liter folyadékkal. Ez a kezdés szerintem nagyon jót tesz az emésztésének.
2011. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok gyümölcsöt, zöldséget és sok folyadékot adj Neki.
2011. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!