Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív kisfiam elkezdett...

Hiperaktív kisfiam elkezdett verni engem, indulatosan beszél velem hiába voltam vele idáig is türelmes, nagyon el vagyok keseredve, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Jártunk már mindenféle szakembernél(nev.tan. pszichológusa,pszichiáter,gyógypedagógus stb. ) akik egyértelműen hiperaktívnak minősítették a kisfiamat (6 éves),eddig inkább a mozgékonysága volt probléma,hogy nem volt képes megülni,nem kötötte le semmi,DE!!! újabban ha nem engedelmeskedem neki (igyekszem következetes lenni és határozott) akkor elkezd verni,rúgdosni,csípkedni,sírva ,ordibálva ,dühösen,tehetetlenül próbálja levezetni a benne lévő feszültséget.

Ha büntetést kap emiatt(például nem játszhat a játékkal amivel szeretne) akkor ebben az esetben is nekem jön,aztán ha láttja,hogy elszánt vagyok és komolyan büntetésben van,akkor el kezd sírni keservesen és ezt mondogatja "Anyu nem tudom mi a bajom!Az a bajom,hogy megverlek,nem tudom miért csinálom ezt?!Anyu mond el miért csinálom ezt,mert én nem tudom!Soha többé nem csinálom ezt megígérem!Nem tudok gondolkozni,fáj a fejem !!!"Eközben a fejét fogja és olyan elkeseredetten sír,hogy az valami szívszaggató...

Már nem tudom hogyan tovább nagyon sajnálom ŐT,mert nem direkt csinálja amit csinál,nem jókedvében abban biztos vagyok,segíteni szeretnék neki és így magamon is.

Segítsetek ! :-(


2011. okt. 7. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

A "nem engedelmeskedem neki" pontosan mit jelent?

Nem adsz oda valamit, nem érsz rá vele foglalkozni? Vagy mást szeretne enni ha éppen eszik...?

2011. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
phúúú nekem is a szívem szakadna meg.Szegény kisgyerek,miken mehetnek ők keresztül amit mi nem is tudunk.sajnos segíteni nem tudok,csak egy pszichológust ajánlanék,de oda már amúgy is jártok.Nem kell ezeknek a gyerekeknek gyógyszer,mert lehet elmúlna a fejfájása nem?nem lehet nekik adni valami homeopátiás gyógyszert ami picit nyugtatná őt?ne haragudj én csak laikusként kérdem.
2011. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"A "nem engedelmeskedem neki" pontosan mit jelent?

Nem adsz oda valamit, nem érsz rá vele foglalkozni? Vagy mást szeretne enni ha éppen eszik...?"


Például telepakolná a bevásárlókocsit,mondtam neki 2 féle dolgot választhat ,rendben,de ő rakná a 100.-kat is bele,modtam szelektáljon és kétféle maradhat,mivel ezt mondtam nekem jött(nagyon gyakran a bevásárláskor jön elő a probléma).

Az a baj,hogy minden felkelti az érdeklődését adott pillanatban,mint általában egy figyelemzavaros gyereknek és nagyon nehezen tűri a korlátozást,döntésképtelen lett amiért mondtam neki,hogy kétféle dolgot választhat csak.


Foglakozni igyekszem vele egész nap (és éjszaka is,mert súlyos alvásproblémái vannak alvajárással,pavorral),nagyon igényli is az állandó figyelmet.

Azt írod mást szeretne enni?...ő gyakorlatilag semmit sem szeretne enni,sárgarépát és retket szeret rágcsálni,sem a cukorka,sem a csoki nem érdekli...nagyon nehezen diktálok bele egy kis főzeléket,vagy levest,de már egy jóideje nem is erőltetem az evést számára,bízom benne,hogy csak tudja ha éhes.

2011. okt. 7. 14:15
 4/9 A kérdező kommentje:

"Szegény kisgyerek,miken mehetnek ők keresztül amit mi nem is tudunk."


Jó ,hogy léteznek ilyen emberek mint TE akik képesek így a problémához állni,az a baj,hogy az ilyen gyerek saját magával sincsen kibékülve,nem kiegyensúlyozott,nem boldog maradéktalanul a szülő pedig ,jelen esetben én nem tudja hogyan segítsen.

A pszichológus akihez jártunk semmit nem tudott segíteni.

2011. okt. 7. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem rosszindulatból,cska hogy tisztán lássuk a helyzetet,nem lehet,hogy picit elkényeztetted? természetesen tisztában vagyok vele mi az a hiepraktivitás, de saját tapasztalatomból mondom,hogy ezekkel a gyerekekkel bár tényleg türelmesnek kell lenni,de ugyanúgy be kell velük tartatni a szabályokat mint egy átlagos gyerekkel,mert nagy hisztigéppé-zsarnokká válhatnak.

Eddig is szigorú és következetes voltál vele? Most ,hogy vsielkedsz,engedsz a végén,vagy hogy reagálsz pl a verekedésre? ez nagyon fontos ,erről nem irtál.

Cska azért krédem,mert ha látja,hogy ha ezeket elmondja neked,és te ennek hatására megsajnálod és eléri amit akar,akkor ez a viselkedés egyre rosszabb lesz.

Persze elképzelhető,hogy dühös és fusztrált,és tényleg nem tudja hogy vezesse le,de ez nem 6 éevsen ,hanem 2-3 évesen szokott probléma lenni,a fiadnak gondolom szellemi problémái nincsenek,úgyhogy SZERINTEM ez egy fajta élrzelmi zsarolás,másik nevén hiszti és neked szól.

2011. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ha nem engedsz verekedéskor sem,és továbbra sem szokik le róla érdemes lenne felkeresni egy gyermekpszichiátert ezekkel a dühkitörésekkel,mert ezek is egyre romló tendenciát mutatnak ha nem kezdik el idejében a terápiát (sajnos szintén tapasztalat:S)
2011. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Eddig is szigorú és következetes voltál vele? Most ,hogy vsielkedsz,engedsz a végén,vagy hogy reagálsz pl a verekedésre? ez nagyon fontos ,erről nem irtál.

Cska azért krédem,mert ha látja,hogy ha ezeket elmondja neked,és te ennek hatására megsajnálod és eléri amit akar,akkor ez a viselkedés egyre rosszabb lesz."


Lágyszívű voltam már a kezdetektől,nagyon rugalmas,nagyon engedékeny,csak néhány nagyon fontos dologban voltam ,vagyok következetes,ezek körül az egyik a mások tisztelete.

Nem engedek neki a verésre sem,kitartok az ő érdekében is,hogy tanulja meg,hogy szót kell fogadni abban amit megkövetelek,ami fontos,hogy be legyen tartva.

Először még próbálja feszegetni a húrt ilyenkor,nekem jön,hisztizik,aztán ha láttja,hogy kitartok és bűntetek,akkor el kezd sírni ,hogy soha többet nem ver meg engem,úgy beszél mint aki nem volt a maga ura,mint aki azt sem tudja hogyan történhetett,hogy nekem jött,azt mondja ő nem akarta ezt csinálni,olyankor már beletörődik,hogy a rá szabott büntetésből nem engedek.

Tehát a lényeg,hogy ugyan megölelem mikor el kezd sírni akkor mikor már ő maga is beismeri,hogy nem szabad így viselkednie,hogy ő nem tudja mi volt vele,de a büntetésből már nem engedek,de addigra már bújik,mindent megtesz a szeretetemért,ilyenkor már nagyon alázatos,nagyon megtört,nagyon kiszolgáltatott.

Képtelen vagyok állandóan büntetni olyan dolgokért amikről nem tehet (túlmozgásosság),bántják őt éppen eléggé és gondolom fogják még sokan ,a szívem szakad meg érte emiatt :-( .

Csakis a tiszteletlenségért van büntetve és esetleg ha megrongál valamit.


Idáig nem volt agresszív,sőt nagyon kis bújós volt,érzem,hogy nincsen kibékülve saját magával sem mostanában,elkezdett pöszéskedve beszélni,holott 2,5 éves kora óta gyönyörűen beszélt és most szinte nem is beszél másként csak nagyon-nagyon pöszéskedve.

2011. okt. 7. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:

A rádióban hallottam egy riportot, ugyan Aspergeres kisfiúval, ők járnak valami terápiára Pécsre, Romániából illetve most már átköltözött a család, és segítettek neki és édesanyjának is.

Komolyan sírva fakadtam, mikor ugyanígy beszélt a kisfiú, ahogy te leírtad. És mondta a terápia hatására már uralkodik magán, sosem bántja a testvéreit, anyukáját és saját magát sem ostorozza.


Kérdezz rá, hátha van lehetőséged neked is egy kimondottan erre specializált terápiára elvinni.

2011. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sok szakember látta,a TSMT tornát csináljuk ami kifejezetten jó magatartászavaros gyerekeknek,illetve elvileg jónak kellene lennie...


Ugyanígy volt az Aspergares gyermek is???

Nem értem ,hogy nem akarják bántani a szülőt,mégis képesek pillanatnyi belső indulataiknak engedelmeskedve olyan szintű agresszivitásra...a kisfiam ma úgy megrúgta a lábszáramat,hogy csillagokat láttam.

2011. okt. 7. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!