Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el könnyebben...

Hogyan viseljem el könnyebben a szegénységet? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok,egyetemista.Még 3 évem van hátra az egyetemből. De nagyon szegényen élünk,anyukám egyedül nevel,alig tud eltartani.Én kiskorom óta arról álmodtam,hogy orvos leszek.Most legnagyobb örömömre oda járok,rengeteget tanulok,máshogy nem is lehetne. De úgy érzem,felemészti az idegeimet az állandó stressz amiatt, hogy holnap mit fogunk enni! Néha úgy érzem,nem bírom tovább! Ha a párom nem lenne,már feldordultunk volna! (Anyukámmal élünk kettesben egyébként). A párom segít időnként pénzzel,bár ő is csak átlagkeresettel rendelkezik. Csak az tartja bennem a lelket,hogy 3 évet kell még kibírnom és végre dolgozhatok és lesz állásom!És soha a büdös életben többé nem kell nélkülöznöm! Nem gazdagságra vágyom,hanem csak egy normális életre! Ahol nem kell azt néznem,megvehetem,még ezt a párizsit vagy nem? Csak ez éltet. Meg hogy majd abban a hivatásban dolgozhatok,amire vágytam! De van jogom a saját boldogságomért anyukámat tönkretenni? Mert ha elmentem volna dolgozni 18 évesen,lenne pénzünk és megélnénk.És én tudnám támogatni édesanyámat! Viszont akkor max gyárba vagy eladónak mehetnék vagy nem tudom hová egy szem érettségivel....de legalább lenne pénzem! Diákmunkát ne írjátok,mert ilyen órarend mellett nem tudok menni...

Csak pár biztató szót szeretnék....köszönöm!


2011. márc. 27. 11:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
18%
bírom mikor írják hogy nem tudnak mit enni olyan szegények, de internetük meg van.
2011. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarlak elkeseríteni, de egy kezdő orvos fizetése sem égbekiáltó. Azután még ott vannak a szakvizsga évei is. Úgyhogy jó sokára fogod tudni viszonozni édesanyádnak, amit érted tett. Most csak azt tudom mondani, húzd össze a gatyaszíjjat, és viseld el amit a sors rád rótt, vagy keress egy gazdagabb hapsit, aki el tud tartani, legalább téged.
2011. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak a legnagyobb öröm az, hogy te boldog leszel. Ez számít neki. Ha azt akarta volna, hogy érettségi után elmenj dolgozni, akkor elküldött volna, és nem támogatna az orvosi egyetemen. Szerintem örülj annak, hogy ilyen szerető édesanyád van, és ha majd elvégzed, és keresel, majd meghálálod neki. Akkor majd segíthetsz neki, és "visszafizetheted" azt, amit tett érted. Egyébként ösztöndíjakat pályázol meg? Elég sokféle létezik, igaz a legtöbb csak pár ezer ft, de az is sokat jelent.
2011. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad kívül még nagyon sokan élnek nehezen, pedig nem járnak egyetemre, hanem nincs munkájuk. Fejezd be az iskolát, de az messze nem biztos, hogy utána azonnal remek jövedelmed lesz.

Édesanyádnak pedig, ha dolgozol ,ezerszeresen vissza tudod adni a segítségét.Ha alacsony a jövedelmetek, körbe kellene nézni a segélyek területén. Önkormányzat, civil szervezetek.

2011. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%
Az internetkapcsolat ma már nagyon olcsó és nem is mindenki otthonról nyomja, lehet, hogy épp az egyetemről netezik a kérdező. És meg tudom őt érteni. Arra viszont készülj fel, hogy magyarisztánban egy frissen diplomázott orvosként is vsak gombokat fogsz keresni. Én a helyedben erősen tanulnám a szakmai angolt vagy németet és diplomával úgy elhúznék, mint a vöcsök.
2011. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező, értem, hogy milyen keserűség dolgozik benned.Azt is tudom, hogy az szinte az egyetlen szak, ahol nem tudsz vállalni diákmunkát. Gondolkodj el a diákhitelen. Tudom, hogy uzsora, de sok választásod nincs.

Nyáron tudnál vállalni melót, próbálkozz magánklinikán ápolást, ott tudnak rendes fizetést adni.

Tudom, hogy sok a tanulás, de szombati napra mentőzés?

2011. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
90%

Nyáron sem tudsz dolgozni vmi nyárimunkán? Akkor nem kell annyit tanulni nem? Az meg már nincs olyan messze?

Rokonok se tudnak segíteni?(mama,papa,keresztanya...)

Nézd optimistán, ott a a barátod aki szeret...másnak van pénze mégis boldogtalan. Szóval vmilyen szinten kiváltságos vagy:) Fel a fejjel! Lesz még jobb is! 22L

2011. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
47%
Diákhitelen nem gondolkoztál? Nem tudom, mennyire hülyeség, de ha lesz munkád, vissza tudod fizetni, és addig sem kell nélkülözni.
2011. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem teszed tönkre édesanyádat. Egy jó anyát (és biztos a tiéd is az) az tesz tönkre leginkább, ha a gyermeke boldogtalan. Te ne legyél az, örülj hogy tanulhatsz, sokan ezt sem tehetik meg. Ha anyukád látja, milyen örömmel tanulsz, vizsgázol, tervezel, akkor ő is nyugodtabb lesz, örül hogy nem kell a jövőd miatt aggódnia.


Addig is, nem tudnál valami jó ösztöndíjat szerezni? Esetleg külföldre cserediáknak kimenni (sok helyen olyan ösztöndíjat adnak, hogy anyukád majd lesni fog, milyen pénzeket küldesz neki haza)? Nincs valami rendes professzor, akivel beszélhetsz erről és segítene?


Ha most nem tudsz dolgozni a suli mellett, és az ösztöndíj sem jöhet szóba, akkor marad a jó öreg hitel... ami megint csak nem leányálom... úgyhogy inkább az ösztöndíjjal próbálkozz. Kutass fel minden létező támogatást, amit csak diákként megpályázhatnál, néha az ember nem is tudja, mi mindenhez juthat hozzá.

2011. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
74%

Lehet,hogy a kérdező könyvtárból ír vagy suliból:)

De azért nyugodtan lelehet szólni miatta ugye?:D És még véletlen se segítsünk neki,hanem még rakjunk a lelkére +1-el,nem elég nehéz neki-.-" Na én meg ezt bírom kedves első válaszoló!Látom te is valami lelkes,segítőkész ember lehetsz.Kérdező,te pedig nyugodj meg és hajts a tanulásra.Ne bánd meg,hogy már tudtál volna dolgozni.Így többet fogsz keresni mint azzal a kis boltolással vagy valami.Egyebet nem tehetsz,csak annyit hogy tanulsz és minden rossz után jön majd egy kis jó.Most nagyon nehéz,de majd 3 év múlva "megérik" ez a sok szenvedés és minden jobb lesz.Sok kitartást neked!:)

2011. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!