Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szokott le a kisgyereked...

Mikor szokott le a kisgyereked az ebéd utáni alvásról?

Figyelt kérdés
Az enyém 22 hónapos, eddig semmi gond nem volt az alvással, de 4. napja üvöltőfesztivált rendez mikor le akarom fektetni. Láthatóan nem igényli már. Őszinte leszek kicsit le vagyok döbbenve, nem számítottam erre még.
2011. aug. 14. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy ilyen időszak 1-2 hétig. Utána megint aludt. Én nem erőltettem, ha nem nyűgös vagy ilyesmi akkor hagyd.
2011. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, nem erőltetem, most bevezettem a csendes pihenőt az alvás helyett, tehát bent van a szobájában és nézhet mesét, a matracát leraktam a földre hátha. Tegnap aludt is mellette fél órát, ma nem.

Csak tényleg kíváncsi vagyok, mert meg vagyok lepve. Nem tudom mit gondoltam, talán azt, hogy még 18 évesen is déli alszik :D

2011. aug. 14. 14:30
 3/8 ava87 ***** válasza:

Négy éves lesz ősszel, na most van az, hogy már egyáltalán nem alszik délután :S

Amíg bölcsi volt, akkor is mondták, hogy sokszor nem aludt, de azért volt, amikor igen. Meg itthon is kb. fele-fele arányban volt. De most, hogy szünet van, itthon van, egy hétig küzdöttem vele, hogy aludjon, aztán már inkább le sem fektetem, úgysem alszik, és késő délután sem tűnik kialvatlannak.

Na mondjuk ősztől nem tudom mi lesz az oviban :S Fognak neki örülni gondolom. Bár eleinte biztos fog aludni, mert a sok új élmény mindig kifárasztja, akkor tud aludni, de amikor már ez is megszokott lesz neki, akkor tuti nem fog ott sem aludni.

Mondjuk én is ilyen voltam, sosem aludtam délután, már két éves koromtól kezdve, úgyhogy nincs min csodálkoznom.

2011. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anya szerint én egy éves koromtól nem aludtam délben :D

A bölcsit majd most kezdni októberben, én is amiatt aggódom kicsit, és ezért próbálok következetes lenni a csendes pihenővel, talán jó átmenet lesz.

2011. aug. 14. 14:33
 5/8 anonim válasza:
6%
mi a francnak altatni? Főképp, ha nem is akar. Aztán csodálkoztak, ha éjjel nem alszik...
2011. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Talán olvass végig mielőtt háborogsz. Mint említettem volt eddig igényelte, most meg nem, tehát nincs altatva! Az esti alvással pedig soha nem volt baj.
2011. aug. 15. 07:43
 7/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ha aludni akar, aludjon. Ha nem akar, akkor ne. Ennyi.

Erre te továbbra is erőlteted a dolgot, hisz te írtad: "4. napja üvöltőfesztivált rendez mikor le akarom fektetni"

2011. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint ahogy azt is írtam, hogy már csak csendes pihenő van alvás helyett.
2011. aug. 17. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!