Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos gyereked "hol tart"?

20 hónapos gyereked "hol tart"?

Figyelt kérdés
Beszéd, öltözködés, önálló játék, evés, stb.... Megy/jár bölcsibe (vagy állandó közösségbe)? Könnyen szocializálódik? Melyek a kedvenc játékai, tevékenységei? Néz-e tv-t, ha igen, mit és mennyit? Leírnátok azt is, hogy fiú, vagy lánygyerek?
2011. aug. 15. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
kisfiam van,20 hónapos.fut,rohan állandóan,most gyakorolja az ugrást.mindenre felmászik,ahová nem lehet.kezdi a dackorszakot,néha alkalmi süket,főleg,ha rosszat csinál.erőteljesen feszegeti a határait.legjobb játék a pakolás,vizeskedés,homokozás,kismotorozás.egyedül nem igazán játszik el,de ezt én rontottam el.nem jár még bölcsibe,utcán szoktunk találkozni ismerősökkel,integet,puszit dob.mi nyelvünkön nem igazán beszél,halandzsázik.szobatisztasággal sehol nem tartunk,nem szól akkor sem,ha kaka van.öltözésben segít,de egyedül nem vesz fel ruhát magára.kádban egyedül megmosakszik.és nálatok mi a helyzet?
2011. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fiú

20 hónaposan 2-3 szavas mondatokat mondott,nagy volt a szókincse

egyedül nem öltözött,de ez ilyen korban még nem követelmény.zokni levétel ment csak

evésnél csak segítséggel ,a levest egyáltalán nem,mert megfordította a kanalat.ő ebben későn érő,mert lassan két éves,de még kell segíteni enni neki,meg ha nem ülök mellette szétkeni,szétdobálja,nem egy nagy evő.bölcsibe majd egy hónap múlva megy.

szokott mesét nézni,kedvence a kisvakond,postás pat.imád egész nap a szabadban lenni,és játszani,homokozni,motorozni,hintázni,csúszdázni.gyerekeket imádja.könnyen szocializálódik.

amit még imád,az amondókák,dalok,versikék,egész nap ellhalgatná.amiket eddig leírtam,mint 20 hónapos korára volt jellemző.azóta sok mondókát tud kivülről,de már 20 hónaposan is tudott pár szót minden mondókából,amit napi szinten hallott.

2011. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

19 hónapos, fiú. Bölcsibe nem jár, otthon van a 3 éves testvérével.

Pár hónapja kezdett beszélni, elég sok szót mondott már, de aktív szókincse még csak pár szavas. Általában ami tetszik neki, azt egy hétig mondogatja. Most pl templom.

Öltözködésben annyit segít, hogy dugja a kezét, de egyébként inkább csak akadályoz, ahogy csak tud.

Szobatisztaság sehogy se áll, de nem is próbáltuk, korainak tartom.

Kézzel eszik, de tányért nem nagyon lehet elé tenni, mert kiborogatja. Kanalat megfogja, próbálkozik, de mindig kiborul, mielőtt bekapná. Csőrös pohárból iszik, de az esti/reggeli tejet még cumisüvegből issza.

Tv-t nem néz, pedig a tesó igen, de őt még nem érdekli.

Zenét szereti. A könyveket szívesn lapozgatja, mutogatva kérdezi, hogy mi micsoda benne.

Legkedvesebb játékai a könyvek, a zenélő macik és minden játék, ami hangot ad. Szereti a felhúzós autókat, állatokat is.

2011. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A hisztikorszak közepén:-))

Lány()15kg, 95cm, 25-ös lába van.

Nagyon jó veő, még 2x ciczik.

Egész nap bezsél és beszél és kérdez....

Jövő hónapban megy bölcsibe.

Egyedül le tud vetkőzni, kivéve a pólót.

Szobatiszta jónius óta, éjjel sem pisil be(ágytiszta hamarabb volt, mint szobatiszta)

Egész nap rámol,pakol, rajzol kisautókkal játszik, babázik, avgy o most itthon lévő iskolás bátyját

nyúzza:-))

Kertben tevékenykdeik, kutyát nyúzza..

Szeret menni, mindegy, hogy bárhova és mivel (gyalog, törpmotor, kocsi)


Könnyen szocializáódik, de most nagyon benne van az "enyém" korszakban. Bár elléggé anyás, úgyhogy nem tudom mi lesz a beszoktatáskor.

Ha ott vagyok semmi gond, de ha majd elmegyek.

Az apját imádja, aki mindere rávehető.


TV-ni reggelnte szokot(Nick JR) amíg magamhoz térek, kávézok, rendet rakok,reggelit csinálok ilyenek, a Minimentők után szoktam kikapcsolni a TV-t.

2011. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mi is hasónlóképpen állunk. 20 hónapos, csajszi. Eleven, mit a tűz, jön, megy, intézkedik, pakol. Most tartunk a „én egyedül” fázis kezdetén, úgyhogy mindent egyedül csinál, evéstől a mászókázáson át a csúszdáig. Úgyhogy egy kajálás legalább fél óra, és esik-kel, mert mászik fel mindenre, egyedül, tele van kék-zöld foltokkal. Öltözésnél, ha jó kedve van segít (emeli-dugja a lábát-kezét), ha nincs kedve hozzá közelharcot vívunk. Kedvenc játékai kintiek: kukásautó követése kilométereken át, motorozás, vizezés a lavórban, csúszda, hinta, csavargás, szökőkutak, homokozás. Bent a könyvek, a puzzle-k, a minikonyha, a műanyag állatok, autók a favorit. Egyre többet dumál, már háromszavas mondatokat is használ ( apa elment dolgozni, pl.), mondókákat mond (boci-boci, hinta-palinta, stb), 10-ig számol (ez nagyon korán ment, mert menet közben a lépcsőktől a kukákig mindent számoltam neki, és azt vettem észre, hogy mondja utánam). Szobatisztaság nem érdekli, a bilit szereti, rá is ül, de még nem ment bele semmi, de nem is tudja még visszatartani, ha szól, már késő. Nem erőltetem, majd megérik erre is. Evéssel úgy vagyunk, hogy vagy nagyon jól, gond nélkül, bármit, vagy fénnyel táplálkozik, csak a két véglet él. Egyedül iszik pohárból, kanalat, villát ügyesen használja, ha jó napja van (vagy elég éhes) meglepően tiszta marad. Tv-t nézünk, illetve meséket: Kisvakond, Elmo, Bogyó és Babóca, Vackor, Thomas, ezeket szereti, mást még nem is néz. Szeptembertől bölcsis lesz, neki meg sem fog kottyanni, de az én lelkem romokban….:)

2011. aug. 15. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:
első vagyok,annyit elfelejtettem írni,hogy kanállal,villával egyedül eszik,pohárból egyedül iszik,evésnél nem enged segíteni,max a végét összekapargathatom az ételnek.
2011. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!