Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit kell fegyelmezni 2...

Mennyit kell fegyelmezni 2 éves gyereketeket egy nap? Nekem úgy tűnik reggeltől estig nincs egy perc nyugi.

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően elég sokat,de nagyban füg attól hoyg előtte hoyg csináltad.


Nem hiába mondtam mindig a páromnak,hogy "úgy csinálj mindent ahogyan később is szeretnéd hoyg legyen".


Amit nem szabad,azt kisebb korában sem volt szabad.

Nem volt nálunk olyan,hoyg "jajj had csinálja még úgyis kicsi úgysem érti".

Ezért most viszonylag könnyű dolgunk van.


Ezen kívül odafigyeltem arra,hogy ne fegyelmezzem mindenben,csak ami fontos. Aminem fontos azt engedem még akkor is ha alapvetően abból nekem plusz munka származik.

Mondok példát,pl kipakolja az ö9sszes edényt a konyhaszekrényből és elhurcolja hoyg ő most főz.

A nagyi nem engedné ezt sem (anyukám) én meg ezt megengedem, de vannak olyan dolgok cserébek, amiket sopha nem engedek,következetesen.


Így tudja a lányom,hogy ha én valamire ezt mondom hogy nem,akkor az tényleg nem.

2011. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fotucsok ***** válasza:
100%
Rengeteget. Az én kisfiam ugyan már két és fél, de kétévesen talán még többet kellett mint most. Elég kis mindenlébenkanál :))) Tehát minden felnőtt dolog érdekli, és legtöbbször akkor kell fegyelmezni, ha nem vagyunk itthon, mert itthon már tudja mit szabad és mit nem (azért próbálkozik), de máshol, minden érdekli. Nem tud megülni egy játék mellett, hanem nyitogat, ide-oda megy. Ja és kétévesen, ha az utcán voltunk gyalog, soha nem állt meg, ha szóltam. Nem tudtam megállni valakivel beszélgetni, mert kiment a világból. MOstanra megtanulta, és már ha mondom neki, hogy jöjjön vissza, vagy hogy meddig mehet, nagyjából betartja. Mostanra azért már büntetést is beígérek, és sajnos sokszor a szépszó nem elég, és be kell ígérni, hogy elveszem a motort stb és felteszem a felső polcra... Persze inkább ilyen legyen, mint olyan,hogy állandóan a fenekemben van, és ha ránéz valaki bebújik a szoknyám alá :))))
2011. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem csak lenyeges dolgokban, pl. ami ön- ill. kozveszelyes, a tobbit hagyni kell, hiszen felfedezi ami korulotte van, ill. probalgatja a sajat erejet is. A hatarait tudatni kell vele, de esszeru keretek kozott, hogy ne azt hallja egesz nap, hogy ne ne ne ne ne ne nem szabad...
2012. febr. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!