Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el "gyereknyelv...

Hogyan mondjam el "gyereknyelven" 2és fél éves fiamnak hogy a nevelőapukája nem az igazi apukája?

Figyelt kérdés
1éves kora óta neveli,apának is szólitja.A vérszerinti apját nem ismeri sose látta
2011. aug. 15. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés még bőőőőőőven ráér... Még 5 évesen sem biztos hogy felfogja, nem ám most! :)
2011. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az előttem szólónak részben igaza van, de sokáig halasztani meg nem jó, mert ha később tudja meg, talán meglepődik.

talán mondd neki, hogy amikor ő született, vki más volt az anyukája barátja, és ő az apa, és a nevelőapával később találkoztatok.

2011. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kerül újra képbe az igazi apja akkor ez a téma még ráér.
2011. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem tegyél a szobájába egy képet az igazi apjáról, v csak vhova a lakásban ahol azért nincs annyira szem előtt, és majd ha megkérdezi magától, ki az akkor elmeséled, így észrevétlenül tudja meg :)
2011. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne előbb, mert később sokként érheti. Esetleg nincs róla kép? Megmutatni, hogy ez az apuka, aki beletett a pocimba, X. pedig a te apukád, aki szeretettel nevel.
2011. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
huu az utolsó az nagyon tetszik:) a többieknek is köszönöm! Ez a gond hogy már más gyerekek nagyobbak mondták neki de akkor még kisebb volt és nem fogta fel de már most nagyon értelmes okos és nem szeretném ha ugy érezné hazudtunk neki! A vérszerinti apját nem lehet kiszámitani mikor bukkan majd fel....de erre is számitanom kell
2011. aug. 15. 23:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és nemrég született közös babaánk 2hónapos
2011. aug. 15. 23:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is fontos h elmond, mert tényleg ciki lenne ha felbukkanna egyszer csak a vérszerinti apa, a gyereket meg totál sokkolná :/
2011. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ava87 ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani a dolgot. Minden kisgyereket érdekli, hogy ő hogyan született, honnan jött, főleg, ha kistestvér születik. Na, akkor lehet elmesélni, hogy az apukája akkor még nem volt veletek, amikor ő már a pocakodban volt, csak később ismertétek meg egymást, és azóta lett az apukája.
2011. aug. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az új párod a nevére vette? Mert ha nem, akkor a gyereknek is nagyon rövid idő alatt fel fog tűnni, rákérdez, és akkor el lehet neki mondani, hogy "Amikor születtél, még nem ismertem aput, ezért kaptál más nevet." És ha akkor megkérdi, hogy az apukája akkor nem is az igazi, mondd, hogy de, ő az igazi. Hiszen tényleg ő az, aki neveli, szereti, a biológia szerintem sokadlagos, főleg, ha nem is tartják a kapcsolatot a vér szerinti apával.

Az olyan részletekbe, mint vér szerinti, meg hasonlók, nem kell belemenni, legfeljebb, ha rákérdez, de ahogy megismerkedik a folyamattal, majd szép lassan összeáll neki a kép. De kezdetben nem kell ilyesmivel "sokkolni."

2011. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!