Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam egyáltalán nem...

3 éves kisfiam egyáltalán nem akar egyedül játszani, egyedül időt tölteni. Hogyan szoktassam hozzá önálló játékhoz?

Figyelt kérdés

Egyke gyerek, tesót lassan tervezünk. Eddig nem volt terhes az, hogy mindig együtt akart velem játszani, vagy együtt menni bárhová, viszont tudom, hogy ha jön a tesó, akkor nem fogom tudni ezt megtenni vele, hogy ennyi időt és figyelmet szentelek neki. Igyekszem most már jelezni felé, ha főznöm kell, vagy valami dolgom van, de sajnos egyáltalán nem találja fel magát egyedül. Korának megfelelő játékai vannak.

Az az igazság, hogy nagyon társaság igényes gyermek.

Van esély arra, hogy rá tudom szoktatni önálló játékra is? Vagy ez ebben a korban még nem várható?

Köszönöm ha megosztod velem a tapasztalataid.



máj. 26. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Majd olyan 6-7 évesen
máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
2,5 éves hasonló kislány anyukájaként követem a kérdést. 🤣
máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Sehogy, vagy szerzel neki pajtast vagy te fogsz ott ulni. Kitartast. Olyan 7-8 ev fele lesznek el egyedul. Szivas. :/ ennis vegigcsinaltam. 10 a nagy, de még mindig kinlodik egyedul...
máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy közösségbe kerül és elkezdi érdekelni a többi gyerek, tud már velük játszani, akkor változik.

Az enyém 4 éves , mostanra jobb, de itthon minimálisan játszik el egyedül. Viszont ha hívunk át valakit, akkor már nem is látom őket órákig mert úgy elvannak.

máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
4 éves lesz a lányom szeptemberben, már kb 3-4 hónapja, ha olyan kedve van, nagyon jól eljátszik egyedül is. Kirakózik, babázik, játszik a plüsseivel, legózik, ilyesmi. Azért nem feltétlnül kell erre várni 7-8 éves korig.
máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez a gyerek természetétől is függ. A fiam egész jól eljátszik egyedül persze neki is vannak olsan napjai amikor ott kell mellette ülni. Az unokahúgom pedig egyáltalán nincs el egyedül és 6 éves lesz.
máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagy októberben lesz 5, már van olyan, hogy egy 20-30 percet elvan egyedül. A kisebb 10 hónapos, én is aggódtam, hogy mi lesz, de szerencsére egész jól megtanultam sztereóban játszani velük, egyik kezemmel a csörgőt ráztam, másikkal autóztam kb. Olyan is van, hogy a nagy szórakoztatja a picit, pl amíg főzök… persze csak ha itthon van, mert ő ugye már ovis. Én egyébként azt látom, hogy a tesó születésével jött meg ez az igénye, hogy néha picit egyedül legyen és játsszon. Amikor szoptattam kicsit elvonult és épített valamit, aztán hozta megmutatni a művet.
máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!