Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már olyan, hogy nem lett...

Volt már olyan, hogy nem lett szobatiszta ovikezdésre a gyerek? Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

sziasztok! ősztintén remélem, mi nem leszünk ilyen gondban, de érdekel, mi történne, ha nem tudnánk letenni a pelust, az ovi meg kezdődne. ilyenkor mi van?

legendákat hallok ismerősöktől, hogy 1 héttel ovi előtt szobatiszta lett stb., de sose hallottam, hogy egy gyerek nem lett az ovira. nos, nálunk még 1 hónap van és a pelust nem tudjuk elhagyni..

köszi, ha írtok!


2011. aug. 16. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia!Van olyan ovi ahol kizárolag csak szobatiszta gyermek mehet.Viszont vannak rugalmasabb óvodák is,ahol például hordhat pelust alváshoz vagy még nap közben is és segítenek a leszoktatásban(egyik ismerős kisgyermeke így szokott le),inspirálják a gyerekeket ha azt látják,hogy a játszópajtások kis wc-be pisilnek,kakilnak és előbb utobb ők is ezt fogják tenni.Álltalában előbb,mert csuda izgalmas dolog a kis wc-re ráülni:)!!!

Mennyi idős a gyermeked?Egésznap pelusban van?Szól.jelzi ha kell neki pisilni,kakilni?

2011. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt sajnos nem kezdhet addig ovit, amíg szobatiszta nem lesz. Pár hónapig várnak, 2-3, addig nem töltik be a gyerek helyét, de ha addig sem sikerül, akkor felvesznek helyette mást.

Volt, aki próbálkozott, hogy nem szólt róla az óvónőknek, hátha majd belejön a gyerek, de 3 hét rendszeres bepisilés-kakilás után megkérték, hogy ne vigye többet, amíg ez nem rendeződik.


itt nem pelenkáznak, meg én nem is hallottam még olyan oviról, ahol ezt bevállalnák az óvónők.


Egyébként nem egyedi a problémád ám, itt a környékünkön legalább 5 olyan anyukát tudok, aki így járt. Kevés volt az egy nyár ovi előtt a szobatisztaságra szoktatásra.

2011. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, ti mikor kezditek az ovit, de nekem azt javasolták, hogy már 2 évesen kezdjem el a leszoktatást, mire 3 lesz, rendesen beleszokik. Én így is tettem, mondjuk könnyű volt, nyáron volt kettő a fiam. Mi mentünk utána ősszel bölcsibe, addigra teljesen szobatiszta lett napközben. a bölcsi aztán annyira megviselte, hogy visszaesett, itthon is pelus kellett, de 3 hét alatt újra rászoktattam a wc-re.

Szerintem érdemes 2 évesen elkezdeni, állítólag már 18 hónaposan kialakul bennük a tudat. Bár gyerekektől is függ. Egyik ismerősömnek már 13 hónaposan szólt a kislánya pisi, kaki előtt, most 15 hónapos, nincs pelusuk, biliznek. Védőnőm szerint ez nem biztos, hogy sokáig tart, ha visszaesik, őt nehezebb lesz újra szobatisztaságra szoktatni. meg elnézve az én 15 hós kisfiamat, nem tudnám elképzelni., hogy szóljon pisilés előtt....

2011. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

sziasztok! ma kicsit pesszimistább lettem...

egyszerűen nem haladunk. hiába próbáltam már 2 évesen is a dolgot (kb. akkortól rendszeresen nekikezdtünk).

most ott tartunk, hogy akkor is bekakil, pepisil, ha nincs rajta pelus. ha nem folyik a lábán a cucc, nem is zavarja...

itt van a kérdésem is a gondunkat illetően, hátha valaki itt is olvassa és ad valami tippet, biztatást, mert most kicsit el vagyok keseredve (persze csak magamban, neki nem mutatom)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

köszönöm a segítséget!

2011. aug. 16. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A másik kérdésedhez írtam választ. Ha odáig eljuttok az egy kicsit határozottabb hozzáállással, hogy kimegy wc-re, s pisil, ha rászólnak az óvónénik, biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond. Kiküldeni biztos, hogy kiküldik. Ezt pedig nyugodtan kérheted tőlük.

A kakit pedig próbáljátok meg beütemezni délutánra vagy reggel ébredés után(tudom, hülyén hangzik), attól függően, hogy inkább mikor szokott kakilni pl. úgy, hogy ráülteted minden nap ébredés után vagy estefelé a bilire, megkéred, kakiljon (persze, ha aznap még nem volt kaki), s addig nem álltok fel, míg nem sikerül. Odaülsz mellé, s olvasol. Szerintem ez a nehezebb dió, ha még mindig össze-vissza kakil napközben. Mikor mi anno elkezdtük, minden nap a délutáni ébredés után kakilt a fiam, így nagyjából számíthattam rá.

2011. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!