Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi van akkor ha ovikezdésig,...

Mi van akkor ha ovikezdésig, szeptemberig nem lesz szobatiszta egy gyerek?

Figyelt kérdés

Ilyenkor azt mondják, hogy addig ne hozza oviba, míg szobatiszta nem lesz? Gondolom a délutáni alvás során sem nézik jó szemmel ha bepisil a gyerek.

Aggódom testvérem gyereke miatt mert már 3 elmúlt, de egész nap pelenkában van, ha nagyon noszogatom, akkor kicsit kipróbálják a bilit, de napi 10 perc bilizés szerintem nem sok.


2011. aug. 1. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szobatiszta nem mehet oviba. ennyi. Viszont a gyerekek képesek meglepetésekre és az ovi előtt 1-2 héttel lesznek szobatiszták teljesen.

Bár nem értem tesódékat mért nem veszik le egy ekkora gyerekről a pelenkát. Jó lehet kicsit többet kell mosni, na és??Pelenkába nem könnyen lesz szobatiszta.

Az én fiam, ha pelenka van rajtra belepisil nem szól. Ha gatyó van rajta szól hogy pisilni kell.

2011. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk addig nem mehet oviba,bár a törvény ezt nem mondja ki,de ovija válogatja be tud a e fogadni egy nem szobatiszta gyereket.kicsit beszélned kéne velük,hogy ha nem tesznek érte semmit persze hogy nem fog menni,lehet már rég szobatiszta lenne.én nem mondom,hogy erőltetni kell,de azért valamit érdemes elkezdeni vele,hogy ennyi idősen már tartson valahol.
2011. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így jártak... sem a szülő sem a gyerek nem ovoda érett ebben az esetben.



Az én fiam is elmúlt 3 éves februárban. izgultam miatta. Mert elég hosszú idő telt el mire élvezte a dolgot. Próbáltuk már tavayl is de összel bölcsiben muszáj volt ismét pelust venni....

De tavasszal ahogy megjött a jó idő napközben már nem kellett pelus. Csak aludni kapott a bölcsiben is. Itthon meg nem.. sok pisszsgú ágynemű és lepedő árán talán eljutunk odáig, hogy ágytiszta is lesz mire szept. megy oviba. Egyszerűen meg egyeztünk.. és szépen elfogadta azt is,ohgy aki ovis nem kakil a bugyiba.

2011. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy élnek, hogy a gyerek sokat van apukájánál, mert a szülők nem élnek együtt, meg sokat az exe anyjánál van. Talán most valamit javul a helyzet, mert egy hétig nagyinál lesz, ő majd elvégzi helyette a rászoktatást. Sajnos tesóm lusta ilyen tekintetben, pénze meg van bőven pelusra. Csak szegény gyerkőc lehet emiatt kinevetés tárgya az oviban.
2011. aug. 1. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyi hiába tesz meg mindent az ügy érdekében, ha anyuka ismét pelust ad rá.
2011. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

ahova mi járunk, bevettek már a pelusost is, meg kell beszélni az ovoda vezetővel.

Bár városon lehet, h ilyen nincs, itt, egy községben ismerik egymást az ovodai dolgozók-szülők, lehet, h ezért jött össze...

2011. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a mi ovinkból sem rúgják ki az ilyen gyereket, de nagyon nem örülnek neki.

nem kötelességük pelenkázni, de általában inkább megteszik a dadusok, minthogy összekenjen szőnyeget stb. a gyerek. vagy a másik verzió, hogy nincs pelus, de 15-20 percenként kikísérik wc-re, megkérdezik, kell-e...

számoljatok temérdek mosnivalóval:)

2011. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szobatiszta lesz az oviban.


Elmondták, pelenkázni nem fognak. Viszont nyugodtan mehet a pelenkás, mert majd szobatiszta lesz az oviban. Legyen bőven váltóruha a zsákban, átöltöztetik, kiviszik pisilni gyakran a gyerekeket. Cserélnek ágyneműt, (egyébként mellesleg ez ágytisztaság és nem szobatisztaság, amit nem kérnek)

Az oviban úgyis szobatiszta lesz, mert kis vécék vannak, kis mosdók, látják a többieket, nem mondom ügyesebbeket, de végül is nagyobb, idősebb gyerekeket, akiket másolhatnak.

Most volt pár kicsi a nagycsoportosok között pár hónapig, azt mondta az óvónő, a nagyok teljesen egyedül járnak természetszerűleg és a kicsi 3 évesek is, csak néztek ők is, hogy ilyen hatással van a közösség.


Egyszóval: semmi gond.

2011. aug. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!