Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Későn" szülő anyukák! Hány...

"Későn" szülő anyukák! Hány évesen vállaltatok babát? Hány gyerkőcötök van?

Figyelt kérdés
Nekem 4 gyerekem van. 3 lány és egy fiú.A kisfiamat 38 évesen szültem (Ő a legkisebb).Azt mondták rám már öreg vagyok egy ilyen kisgyerekhez.(Most 3 éves)Én nem így érzem.Kíváncsi lennék a véleményetekre tényleg igazuk van?Más is van hasonló helyzetben?
2011. aug. 16. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mostoha anyám 40 évesen szülte tesókámat. Most 2 éves a pindúr pandúr és ő az egyetlen neki.


17/L

2011. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ó persze sokan,én is 37 évesen szültem második kisfiam ő most 2.5 éves,most töltöttem a 40 et.első fiam 19 éves.óriási a külömbség a két gyerek nevelése közt.és imádom,minden percét,nem bántam meg,és nem hogy öregnek de jóval fiatalabbnak érzem magam.ne érezd magad öregnek,és azzal se foglalkozz más mit mond.egyébként meg nagyon sokan vállalják 30 felett a 2,3, babát.
2011. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

4 gyerekem van, nagylányom 19 éves, fiaim 13 évesek, a pici 2,5 éves, 38 voltam mikor született. Öregnek ugyan nem nézek ki, sokan kérdezték, kérdezik, hogy első gyerek-e a pici, de én elég "öregnek" érzem magam.

28 évesen volt a legideálisabb szülni, mikor az ikrek születtek.

2011. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%

Hát kérdező, nem tom nekem kicsit sántít a kérdésed.


De ha 38 éves korodtól 3 év alatt össze tudtál hozni 4 gyermeket akkor SZÍVBŐL GRATULÁLOK!


Szerintem 100 nőből 98 nem lenne erre képes.

2011. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem 3 év alatt szülte őket hanem a picit szülte 3 éve. A többieket hamarabb.
2011. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó te valamit nagyon félreolvastál.38 évesen szülte 4.gyerekét mit nem lehet ezen érteni??
2011. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

33,5 voltam, amikor szültem első, és eddig egyetlen kisfiamat. Most lesz 2 éves, szóval 35,5 vagyok, és nem mondom, hogy nem lesz több. 2-3 éven belül még simán belefér az időm egy terhességbe-szülésbe, úgy érzem. Ha lesz, lesz, ha nem lesz, akkor egyke marad kisfiam. Mert azért 40 fölött már nem biztos, hogy be merném vállalni.

De egy picit sem érzem magam öregnek, sőt, nagyon is fiatalnak néznek engem. Előfordult, hogy nénikék megszóltak, milyen fiatalon szülhettem, ha most már ekkora, és volt olyan is, aki azt hitte, a testvéremet vittem sétálni, és hogy milyen bátor az anyukám, hogy mellém bevállalt még egy picit. Mókás, nem? :)

2011. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 12%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31


Imádom, mikor idejönnek okoskodni, majd kiderül, hogy az okoskodó képtelen felfogni a mondatot. Én gratulálok neked ... :S


A kérdésre válaszolva pedig: Nem vagy öreg, mindenki annyi, amennyinek érzi maghát(persze ez csak részben igaz), a lényeg, hogy ha neked megfelel, akkor minden rendben. Én mondjuk a fiatal anyukák táborát szeretném erősíteni, de ez csak nézőpont kérdése! Gratulálok a 4 gyerkőchöz! :)

2011. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm családjában történt ilyen érdekesen.

19 éves volta az anyja, amikor szülte a nővérét, 26 éves, mikor a barátnőm, 31, amikor az öccsét és 43, amikor a húgát. Háromszor volt férjnél, a barátnőm és a nővére édestestvér, a másik 2 gyerek a másik 2 férjtől van. A legkisebb lány most 8 éves, de meghalt 3 éve az anyjuk, és a legnagyobb lány lett a gyámja, ő neveli. Mindig mondják, hogy jó ez a nagy korkülönbség, de az anyjuk is szentül meg volt győződve arról (jól ismertem), hogy nem jó fiatalon szülni, és ő még akart volna egy gyermeket, csak már természetes úton nem lehetett neki, na meg szegény el is hunyt. Szerintem 43 évesen is már nagyon kései volt, mert azért nem elég egy gyermeket megszülni, fel is kell nevelni, na és azért még unokázni sem ártani. Szegény kislányt sajnálom, aki elvesztette ilyen korán az anyját, bár az irónia, hogy méhnyakrák daganata volt az édesanyjuknak, áttéttel..

Összegezve én nem nagyon hiszem, hogy 37-38 felett mernék már gyermeket vállalni, bár ettől még egy 10 évre vagyok, addig még 2 gyermeket szeretnénk.

2011. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én sem érzem magam öregnek és tényleg igaz,hogy a kisgyerek fiatalít.A legidősebb és a legkisebb gyerekem között 15 év van és szerintem ez nagyon jó.Nekem a lányok 18,8,6 és a fiú 3 éves.
2011. aug. 18. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!