Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a gyerek...

Mit tegyek, hogy a gyerek önállóan egyen?

Figyelt kérdés

3 éves, látja, hogy a kistesót etetem. Soha nem evett magától kanállal. Kekszet, csokit persze megeszi. Az utcán a kiflit is, de ugyanazt a kiflit otthon már nem, csak ha darabokra szedem neki.

Tudom, hogy ez játszma, meg sem hajlandó fogni a kanalat, inkább nem eszik egész nap. Semmit, se kenyeret, de kakaós csigát, a kedvenceit sem. Nincs főétkezések közben nassolás, úgysem.

Volt már ilyen kérdés, de a válaszok nálunk nem váltak be.


2011. aug. 17. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Háát próbálok kiindulni az ilyen fegyelmezős műsorokból..Abba kb. ugy lenne, h elmennének venni egy olyan kanalat vagy ilyen evőezköz szettet, amit ő szeretne, neki tetszik. Aztán otthon mondani, hog milyen szép és hogy a nagyok is ilyennel eszneek, vagy ilyen rizsa szöveg..Meg csinálj mondjuk a hűtöre ilyen pontgyűjtő tasakot.aztán adni neki egy tányér valamit és mondjuk ha kanállal megeszi (csak pár falatnyi kaját) , akkor a tasakba tehet egy autót vagy valamit( amit kitalálsz), és ha 3 összegyűlik vagy 5 akkor kap egy ajándékot. Ez talán bevállik?!

Ezt tudtam kitalálni, ne várj tőlem sokat :P 13/L

2011. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
szerintem ez nem jo! es ha be is valik idoleges! mennyi idos a kicsi? nem tudna o eteni a picit? szerintem 3 evesen igen tudna! persze segitseggel ha kell. akkor utana o is enne. vagy egyutt ennenek es a kicsinek is o kanalazna es a masik tanyerbol pedig maganak. lehetne kozben ovoneniset jatszani vagy anyukasat! mit gondolsz?
2011. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. "Rizsa" megy, van macis evőeszközkészlete. Sajnos a matricát nem szereti :S Sőt inkább csokit sem eszik, mert az ugye csak annak jár, aki rendesen eszik.

Fú, a kicsi etetését nem nagyon merném rábízni, mert ezek együtt hétördögök, a kicsi 16 hós, néha még nekem is kicsapja a kanalat a kezemből, mert ő meg enne önállóan.

2011. aug. 18. 06:42
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor egyen a kicsi egyedül, ha akar, te meg "szégyenszemre" etesd a nagyot.

azért nem eszik, mert ez egy regresszió nála: a kicsit érzi kiváltságos helyzetben, hogy ő etetve van, őt jobban szeretik stb., ezért csikarja ki, hogy őt is etessék. próbálj minél többet foglalkozni vele, érezze h. ő már nagyfiú, és sokat segít neked stb. de sztem a kulcs ott lesz, ha a kicsit sem eteted már.

egyébként ha máshol nem, az oviban majd megoldódik a kérdés, mert ott aztán senki nem fogja etetni, és előbb-utóbb éhes lesz.

2011. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

á, ez nem igaz, hogy a kicsit jobban szeretjük. Ő tök jól elmatat magában, a naggyal sokkal többet foglalkozunk.

Hát az óvodában biztos enni fog egyedül, de ha akkor neki gyakorolni, akkor lecserélhetjük a ruhatárat, nem hiszem, hogy ott kimossák neki a foltokat.

2011. aug. 18. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!