Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírná nekem valaki, hogy...

Leírná nekem valaki, hogy kell porszívózni a gyerek orrát?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, addig szívjátok e, amíg könnyen jön, vagy erőltetve, több ideig. Mert ez utóbbi esetben nyilván több kijön, mivel rásegít a sírás is.ÉS egy nap hányszor?

2011. nov. 4. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én maximum 2 percig szivatom tovább nem is nagyon engedné!Ha már nem látom hogy jön akkor abba hagyom nem szeretem kínozni!Naponta 3-4 szer többször nem volt rá szüksége!
2011. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha csak addig szívod, amíg könnyen jön, akkor csak felületes a szívás, ami le van rakodva az ott is marad.

Sokszor, minél többször egy nap. Ha folyik neki, vagy nem kap levegőt, már viszem is és szívom. Így sokkal hamarabb gyógyul. Mellesleg a jó orrszívásnak is van egy titka.

Mégpedig: sterymarral befújsz az egyik orr lukba, azt befogod és a másikat szívod, ahova nem fújtál. Ezt azért így kell mert így csinálsz körforgalmat az orrjáratokban és sokkal könnyebben kitisztul. Majd ha végeztél, akkor lehet korának megfelelő nasivint cseppenteni, ha esetleg be lenne neki dugulva.

2011. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Első vagyok valóban igaza van a másodiknak!Tengervizes orr-sprayt és orrcseppet én is használtam!De nekem tényleg nem kellett többet szivatnom gondolom ez a nátha erősségétől is függ!
2011. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én eddig úgy csináltam, hogy sokáig, persze ilyenkor a sírástól még inkább jön a trutyi. Viszont az orrszívástól nem biztos, hogy kidugul az orra, sajnos még az orrcsepptől (Nasivin), orrsraytől (Stérimar) sem mindig. Csak az én gyerekem visít ilyenkor, mintha ölnék? Mert annyi anyuka mondja, hogy az ő gyereke nem sír közben. Lehet, hogy én csinálok akkor vmit rosszul...

2011. nov. 4. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, az én fiam is ordít közben, ketten alig tudjuk lefogni, fogalmam sincs hogy tudnám még az egyik orrlyukat is befogni...


Nekünk az vált be a legjobban, hogy Sterimar, orrszívás újra Sterimar újra orrszívás, amikor már "tiszta" akkor Nasivin sanft.

2011. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak, könnyen be tudod fogni az egyik orrát a köv. módszerrel. Én úgy szoktam, hogy leülök a gyereket a lábam közé veszem, úgy hogy a combomnál legyen a feje, a két kezét a combom alá teszem és így mindkáz kezem szabad és kapálózni sem tud. Ha így csinálod, akkor bocsi az "okoskodásért".
2011. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok a kérdezőnek nem válaszoltam. Én kiszívom míg könnyen jön és még után kb. 1 percig, sokszor vam, hogy még ilyenkor felszakad neki. Én úgy szoktam, hogy a sós orrspray befújok és kb. 4-5 percet várok és akkor kezdek szívni.
2011. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ötödik vagyok, köszönöm a tippet a hatodiknak :D (de jól hangzik)

Eddig az ölembe ültetve próbáltam, a lábait a combommal fogom, az egyik keze a hónom alatt, a másikat fogom, de hihetetlen erő van benne, pedig csak 14 hónapos :) Ki fogom próbálni így is. Még egyszer köszi :)

2011. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jók a tippek:) Én újabban a földön "erőszakolom meg" lánykánkat. A combommal a teste mellészorítom a kezét, a lába kapálózhat, nem zavar. Iszonyat mennyiség kijön. Aminek -hülyén hangzik-de örülök. Rosszabb lenne, ha nem jönne ki belőle.
2011. nov. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!