Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezzem kétéveseme...

Hogyan fegyelmezzem kétévesemet ha egy bizonyos személy jelenlétében nem bírok vele?

Figyelt kérdés

Amúgy szófogadó gyerkőc.Csak az a baj, ha eljön hozzánk egy bizonyos személy, kifordul önmagából.Már egyszer mondta, hogy nem szereti, és ha jönni fog, akkor ő hisztizik.Sajnos naponta jön az az ember vendégségbe.Nem tudom mit kezdjek vele.

Minden más helyzetben tudom fegyelmezni.Bárhova elmehetünk, megérti mit miért nem szabad.Mindenhol dicsérik, hogy szépen viselkedik.

Segítsetek légyszi, mert ma már teljesen kiborultam egy óra hiszti után!


2011. aug. 22. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
valami oka van annak hogy a gyerek nem bírja elviselni ezt az illetőt
2011. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Új apuka a láthatáron? Persze, hogy nem bírja.
2011. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is rögtön ez ugrott be, hogy talán a bizonyos személy a kegyeidre pályázik. Ez esetben nagyon nem csodálkozom rajta, hogy nem bírja.
2011. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ja!!!Új apuka.Istenem kik járnak ide válszolni.

Anyósomról van szó, ha annyira érdekel, és látatlanban még meg is vádolsz.A pocakom is nagy, mert rögtön itt a kistesó.Na, az sem az új apukától van ám!!!!

Érdemleges választ nem tudsz adni, kedves Második?

2011. aug. 22. 13:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Jesszus!Mégegy értelemes válaszoló.Kedves Harmadik!
2011. aug. 22. 13:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok. Elhiszed, hogy nem bántani akartunk???

Bocs, de mivel eléggé rejtélyesen fogalmaztál, nem bírtam másra gondolni én sem.

Anyósról van szó? Huhh... nem egyszerű a történet. Történt valami, ami miatt nem szereti őt a gyerkőc?

És bocsi, hogy megkérdezem, de miért megy hozzátok minden nap? Én biztos megpróbálnám csökkenteni a látogatás gyakoriságát.

2011. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha értelmesen teszel fel kérdést, akkor értelmesen válaszolok. Miután így fogalmaztál, tényleg többen így gondoltuk.

Ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy a gyerek miért nem szereti a saját nagymamáját, és miért hisztizik a jelenlétében, mindenki visszakérdezett volna, hogy mi történt? Mert ok nélkül egyetlen gyerek sem viselkedik így a nagyszüleivel (ahogy az első válaszoló is írta: valami oka kell, hogy legyen.)

2011. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, az egy bizonyos személy kifejezésből nem lehet rájönni, hogy anyós, vagy apukajelölt:)

Egyébként anyós miért megy naponta?

Nem veszi észre, hogy belezavar a gyereked életébe?

Igazából szerintem a gyerekkel sok mindent nem tudsz kezdeni, ha valami miatt nem csípi a mamát, azt kellene kiküszöbölni.

Pl. nagyon nyomulós mamának megmondani, hogy finomabban közeledjen a kicsi felé.

VAgy korlátozni a találkozások számát. Pl. amikor a mama menni szokott valami programot szervezel és elmentek otthonról.

Ennyi információból nehéz konkrét tanácsot adni...

2011. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elejétől fogva ugy gondoltam hogy az anyósra gondolsz,és azért fogalmaztál ilyen "relytéjesen" mert nem akartad a válaszadókat befolyásolni,meg nem akartad a "már megint egy anyuka aki az anyósára panaszkodik ahelyett hogy örülne neki" c. felyezetet sem...

Szerintem beszéld meg anyóssal h. kevesebbet jöjjön. Mi baja vele a ksifiadnak?

2011. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekeknel is, ugyan ugy mint nallunk felnotteknel elofordul az, hogy valakit nem kedvelnek. De mi felnottek megoldjuk a helyzetet azzal, hogy felallunk es egyszeruen elhagyjuk a helyet. Egy ket eves ezt nem tudja megcsinalni mert nem rajta mulik. Igy sajnos hisztizik, kikel magabol, szomoru lesz stb. Megertem, hogy azt szeretned, hogy anyos tovabbra is latogasson hiszen ha utban a kisteso biztosan nagy segitseg lesz. Ha nem tortent valami baj ami miatt a gyerek ilyen rosszul viszonyul a nagyihoz akkor sajnos csak az ido segit mint nallunk felnotteknel. Meg fogja szokni hidd el. De ha valami tortent azt ki kell deriteni mert csak igy lehet orvosolni a problemat.
2011. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!