Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermekem az anyósom...

2 éves gyermekem az anyósom jelenlétében szinte kezelhetetlenné válik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Biztosan máshol is előfordul hasonló, vagy ez az általános nagymama-probléma része lenne? Általában igaz az, hogy amikor egyedül vagyok vele, és a testvérével, sokkal könnyebben kezelhető, aranyos, szót fogad, ha kell, csendben játszik. Amint hazaér a férjem, vagy ott van anyósom is, sokkal nehezebben kezelhető, a székben feszeleg, ordibál, nem fogad szót. Sajnos állandó konfliktusforrás lett belőle, mert ilyenkor persze én vagyok a hibás, mert elkényeztetem.

Azt még megjegyezném, hogy a házasságunk nem túl fényes, a férjem szinte semmit nem foglalkozik a gyerekekkel, mindent én csinálok, anyósom meg semmiben nem fegyelmezi se a fiát, se az unokáját, és szerinte ez így van jól. És nyilván én vagyok a rossz, mert fegyelmezem (és amikor ő ott van, akkor hatványozottan szükség is van rá), nem folytatom....lehet, hogy a gyerkőc érzi a feszültséget? Vagy csak a szokásos dackorszak? Vagy más?


2010. jún. 28. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, sok minden lehet a háttérben. lehet a feszkó is, de az is lehet, mivel nem fegyelmezed csak te, ezért a nem fegyelmező személyek jelenlétében többet enged meg magának, mert érzi, hogy lehet. ha te tudod, hogy ezt csak ők váltják ki, alapesetben teljesen rendesen viselkedik, akkor a leghelyesebb, ha nem reagálsz arra, amikor megvádolnak, hogy elkényezteted, sőt, még gúnyosan meg is jegyezném a helyedben: na igen, üvölt, mert elkényeztetem, mert én olyan következetlen anya vagyok, milyen rossz lehet a gyerekemnek lenni. hidd el, ha nem lesz ezen mit piszkálódniuk, hamar abbahagyják. tapasztalat. a féjedet meg állítsd kész tények elé: most drágám tieid a kölkök, mert én elmegyek moziba/veszek egy jó fürdőt stb, akármi. néha neked is jár a pihi. nlunk sincs sok szabadidőm nekem, de néha kierőszakolom, mert magától nemigen jut eszébe. olyankor viszont vállalja. próbáld meg vhogy megbeszélni a férjeddel hogy egy platformon legyetek a nevelésben, legalbb főbb vonalakban, mert különben tényleg rámegy a házasságotok. ha nagyon nem megy, semit se segít, csak kritizál, közben nem vállal semmit, és nem hajlandó változtatni, akkor én a helyedben elgondolkodnék, hogy megéri e együtt maradni, ha csak az állandó feszültség van. az a gyerekeknek se jó.
2010. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a saját anyám szólt be mikor nem engedtem csokit enni ebéd elött a gyereket , meg mikor vágta magát földhöz és én kivittem a kocsiba ( beültem én is ) és megvártam míg abba hagyja a hisztit !
2010. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez, de nálunk igazándiból örömében "túlpörög" a gyerek. Én megszoktam mondani ilyenkor mit csináljanak: mutasd meg a mamának ezt vagy azt. Gyere játszunk, aztán ha végképp nem megy akkor sétálunk egyet, hogy lehiggadjon és nincs semmi gond utánna. Nagyon szereti a könyveket, rögtön veszek egyet és nekiállunk nézegetni, mégha azonnal nem is jön egy két pillanat és rögtön ott ül. Vagy adok neki feladatot, csináld meg ezt vagy azt.
2010. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kedves 1. igazad van, nehéz és összetett dolog ez, biztosan a feszültség is benne van, érzem, anyai ösztön, vagy nem tudom micsoda, de tudom, hogy a gyerekek egyszerűen jobban érzik magukat velem, hiába vagyok szigorú, vagy közben házimunkát is kell csinálnom, mert akkor legalább nyugi van! A következetesség nem mindig megy sajnos, de ezt a kimerültség számlájára írom, és türelem szempontjából is van mit fejlődnöm, de úgy érzem, fejlődöm, míg ez sajna férjemről nem mondható el! Igen, rengeteget kritizál, a vállalása annyi, hogy hetente 2x sétál velük, plusz este is eljön velünk sétálni,ha nem nagyon fáradt. HA! De ha igen, akkor megyek én. Anyós csak a fiát sajnálja, mert ő visszahallja a városban, hogy milyen rendes az ő fia, hogy sétál velük, bezzeg az ő apja nem vitte őt sehova, de az már elég régen volt..és hát szegény gyerek mennyit dolgozik, hogy minket eltartson...(megjegyzem, egyetemi diplomával vagyok gyesen, de ezen ilyenkor mindenki átsiklik, még kedves férjem is, akitől már megkaptam az "eltartalak" című nótát), és hát anyós nem nagyon érti meg, hogy ma már nem biztos, hogy így mennek a dolgok!

Kedves 2.: köszi, de sajna nincs autónk!:))

Kedves 3.: Igen, én is gondoltam rá, hogy a gyerek egyszerűen örömében pörög túl, amúgy is hajlamos rá, de nem várhatom el a nagyszülőtől, hogy esetleg ő is szóljon neki, ha valamit nem szabad? (Hogy a gyerek ne azt lássa, hogy nem vagyunk egy véleményen, mert ahhoz már elég nagy, hogy ezt rögtön ki is használja.)Érdekes kérdés ez, mert valaki egyenesen felháborodik, ha a nagyszülő is nevel, én azért egy minimumot elvárnék, amiről tudja, hogy én nem engedem! De azt hiszem, ez örök probléma, én nem értek azzal egyet, hogy a nagyszülő csak kényeztessen...

2010. jún. 28. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:
20 hós fiam sem egyszerű eset:) mikor a mamàk jelenlétében csinál elfogadhatatlant, rögtön szólok a mamànak, hogy azonnal szóljon rá! Erre szinte rögtön reagálnak és rászólnak a fiamra. Ha mosolyognak közben, én szólok rájuk, hogy nem mosolyogva fegyelmezünk, mert ugy semmi értelme. Én ugy látom, hogy örülnek annak, hogy nem haragszom amiért rászólnak, figyelmeztetik,érezhetik, hogy tisztelem őket és kérem a fegyelmezést tőlük is. Igy ugyanazt szabad tenni a fiamnak itthon, mint a mamàknál.
2010. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, szerencsés vagy, mert általában fordítva szokott lenni, az anya a rossz, mert meghúzza a határokat, a nagyszülőnek meg nem kell nevelni, csak kényeztetni, ott aztán mindent szabad, nálunk is ha a nagyinál BÁRMIT csinál a fiam, nagymami mosolyog hozzá, és ilyenkor én is szólni szoktam, hogy így nem lehet fegyelmezni. ilyenkor anyósom ijedtében mond valamit, aminek semmi meggyőző-fegyelmező ereje nincs, de csak azért, mert én ott vagyok, egyébként képzelem, mit gondol, és úgy általában magasról tojik rá, hogy én mit mondok-gondolok. Ha én nem vagyok ott, akkor megy a gyerek sztárolása szerintem egészségtelen mértékben, de amikor hisztizik, akkor persze ÉN vagyok az, aki elkényezteti, ezt anyósom szó szerint így mondta. (amióta megszületett a kistesója, ha akarnám se tudnám elkényeztetni, mert nincs időm, próbálok napirendet tartani, mindent elintézni, és nem azért nem állok meg vele minden fűszálnál, mert nem tudom, hogy őt ez érdekli, vagy mert nem szeretnék, hanem mert mert a testvére nyűgös, vagy mert pontosan tudom, hogy a két gyerekkel mi mennyi ideig tart, és mikor kell sietni, hogy ne csússzunk el teljesen az idővel, de ezt úgy látszik, nehéz megérteni...)
2010. jún. 28. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!