Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fegyelmezzem a fiam?!...

Hogy fegyelmezzem a fiam?! Milyen gyerek lesz igy belőle? Imádom a babám de mindig elhülve néztem azokat a "jeleneteket" amikor a kisgyerek veri az anyját, mert valami nem tetszik neki! Többi lent!

Figyelt kérdés

Számtalanszor van olyan hogy valamit nem engedek neki, nem adom oda, vagy épp elveszem tőle, bemérgesedik és rámüt!! Most konkrétan "megpofozott" és közbe vigyorog rajta. Van mikor belémmar, vagy belémharap! Milyen gyerek lesz igy belőle? Ezt még most kéne megtanitani neki hogy nem szabad, de szerintem még nem érti! Mit csináljak? Hogy kezeljem?

11 hós


2011. szept. 4. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
tévedsz,nagyon is értik,hogy nem szabad.megfogod a kezét és mondod neki,hogy ezt nem szabad,fáj anyának.ha folytatja,akkor otthagyod..
2011. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
érti. Szépen lefogod a kezét és megmondod, hogy nem szabad. Ha folytatja otthagyod.
2011. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
:) úgy látom egyetértünk kedves előző
2011. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

Szia


Szerintem nincs más lehetőség amikor megharap a szájára kell ütni amikor beléd mar akkor a kezére ,ha megüt te is üsd meg.Persze magyarázd el ,hogy miért kapta ,ha sír ne vigasztald mert akkor összezavarodik ,hogy ütöd aztán jajj "anyucipicifia"


Minket is így neveltek és emberek lettünk. Én soha nem bántanám anyám inkább átszakítottam az ajtót ,de anyára kezet sem mernék emelni.



Sok sikert!

2011. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Ne is mondd, nálunk is ez volt hónapokig. Mondjuk az enyém nem dühből ütött csak úgy "viccből", de lényegtelen. Én is úgy voltam vele, hogy ez nonszensz, meg milyen gyerek az, aki üti a szüleit stb., szóval a sok okos szöveg.

Először szóltam szépen, aztán csúnyán, kiabáltam, betettem a büntijárókába, rávertem a kezére, sőt, az apja egyszer erővel vissza is adta neki. Semmi nem használt, még a pofont is kiröhögte!

Aztán a barátnőm, akinek ugyan nincs gyereke, de nem a vasszigor híve, felvetette, hogy mi lenne, ha megtanítanám simogatni. És bejött! Másnap, amikor épp ütni készült, a kezembe vettem a kezét, megsimogattam vele az apját, és mondtam, hogy látod, simi-simi. Úgy tetszett neki, hogy pillanatok alatt leszokott az ütésről! Azóta is előfordult párszor, de mindig mondom, hogy tudod, simi-simi, és azonnal simogatni kezd.

Igaz, ő akkor már 15 hónapos volt, nem tudom, 11 hónaposan megértik-e már.

2011. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Naogyon szépen köszönöm a válaszokat, és hogy megértitek miről irtam! Ő sajnos nem simogat. pedig nagyon sokszor mutattam neki! Szerintem már 5 hós volt mikor játszottuk hogy simi, simi...! Most is mutatom neki hogy nem ütünk hanem simogatunk...! Eddig nem sok sikerrel! ANgyon félek hogy agressziv gyerek lesz belőle! Soha nem csapkod csak mikor mérges és valami nem ugy van ahogy ő szeretné, hiszti helyett üt, mar, harap! nagyon remélem hogy nem fogja késöbbiekben ezt "kifejező eszközként" használni és le fogom tudni róla szoktatni! Nagyon köszi a hozzászólásokat!
2011. szept. 4. 11:18
 7/16 anonim ***** válasza:

A simogatós vagyok.

Írtam, hogy a mienk is idősebb volt, amikor meg lehetett rá tanítani. 11 hónaposan még semmit nem értett. Vagy nem érdekelte, nem tudom.

Attól ne félj, hogy agresszív lesz. Egy egyéves egészen más motivációból üt, mint egy hároméves. Ő még nagyon pici. Szerintem fel sem fogja, hogy amit tesz, az fáj, egyszerűen élvezi, hogy csattan, meg a hűhót, amit csaptok körülötte. Visszaütni egy ennyi idősnek a lehető legrosszabb megoldás, ő még utánzásból tanul. Nem állítom, hogy egy óvodás lelki sérült lesz, ha egyszer-egyszer kap a popsijára, de egy csecsemőnél ez nem hatásos nevelési módszer.

Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy ne próbáld meg leszoktatni róla, csak azt, hogy ez nem jellemhiba a gyereknél, és ne ess kétségbe, ha még egy darabig fenn fog állni a helyzet, amíg meg nem találjátok a megfelelő megoldást.

2011. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 krisztivan ***** válasza:
11 hósan pontosan érti hogy mi van.Hiszen csak akkor csinálja ha mérges.AZ én fiam hajtépős volt és mart.Fájdalmasan,mert így akart kommunikálni a többiekkel.Most 1 éves és már 1 hónapja érti hogy nem tép nem mar.Mondom neki hogy simi és már vissza is fogja a lendületet.Kb.8 hós korában kezdtük a simi tanítását.Kitartás és nagyon következetesség.
2011. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az előttem válaszolók írják!Ha kell 100x is mond el ,hogy nem szabad,ez csúnya dolog,ez fáj anyának stb!De ne üsd meg hisz agresszió agressziót szül!Ha tőled ezt látja akkor hogy várhatjuk el tőle,hogy ő ne csinálja???Ők még ugyanazt csinálják amit tőlünk látnak!

Az én 16 hósom is pár napja harap,üt de én erre fel voltam készülve hisz szinte minden gyereknél ez életkori sajátosság de én szorosan megfogom a kezét és határozott hangnemben mondom neki,hogy ezt nem szabad!Majd én is mutatom a simit!

Kitartás!

Hidd el jön majd még ennél cifrább is!

2011. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

jujj de hülye emberek vannak :O teljesen kiakadtam!!! ha üt a baba meg kell ütni??? ennél rosszabbat nem is lehetne tenni, úgy összezavarodik, attól, hogy nem szabad odacsapni-harapni erre anya azt teszi velem. tényleg hihetetlen, hogy ilyen emberek is szülhetnek!!! bocs az offért


kérdező, ahogy írták a válaszolók, lefogod a kezét és mondod, hogy nem szabad, komoly arccal. pontosan tudja mi az a nem, csak még próbálkozik meddig mehet el :)

arra figyelj, hogy mindig ezt tedd, az nem jó ha néha rászólsz, néha nem. következetesen mindig ugyan úgy tegyél!

2011. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!