Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányotok mivel/mikkel...

2,5 éves lányotok mivel/mikkel szokott játszani? Illetve játszik-e egyedül is s ha igen mivel és mennyi ideig foglalja magát egyedül vagy csak a szülőkkel szeret?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem fiam volt, 7én volt 2,5 éves...mostmár sztem jobb lenne neki az ovi, ősztől megy majd, szereti a gyerekeket, fiús játékokat sokat játszik egyedül, de persze velünk is szeret játszani
2009. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
basszus...szóval hála az égnek fiam van, nem volt::))boccsi
2009. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Értjük előző válaszoló hogy azt akartad írni hogy fiad van és hogy 17-én 2,5 éves volt. :)

Az én lányom ugyan még két éves múlt egy hónapja, de leírom miket szokott.

Szerintem korához képest fejlettebb. Testre biztosan.

Néha már eljátszik egyedül is. Babázik, tolja a babakocsiját, fürdeti, mostanában már vetkőzteti őket. Itatni is szokta tejjel, meg vizet ad neki a saját poharából. Építőkockázik. Nagyon szereti a táskákat, ilyen válltáska, és belepakol amit csak akar. Nagyon szereti a gyógyszertárakban meg egyéb helyeken lévő prospektusokat, tájékoztatókat, azt is szereti bele pakolni. Meg oda szoktam neki adni a gyógyszeres dobozból a mérőkét, kanalat ha nem kell nekem. Szokott adni a babának gyógyszert is, hogy meggyógyuljon.

Van neki ilyen rongybabája is, azt is szereti.

Szeret rajzolni, gyurmázni együtt szoktunk, könyveket nézegetni, beszélni róla, mesét is mostmár meghallgatja. Szereti a mondókákat, énekeket, zenét. Szeret a főzős játékával főzni stb. Ilyen olcsó van neki de többféle és nagyon szereti. Ha eltörik pedig én sem sajnálom. De amúgy van hogy behozza az én edényeim és azzal játszik,vagy kint a konyhában. Szinte bármiből tud játékot csinálni.

Mostanában nagyon lekötik a reklámok a tv-ben. Van hogy otthagy csapot papot és rohan megnézni. Már zenéről tudja melyik reklám az. De nálunk csak este megy tv, napközben nem.

Kint szeret homokozni, bicajozni tanulni, szaladgálni, kutyázni, macskát zavarni mostanában, krétával rajzolni a betonon, labdázni.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Mostanában már eljátszik egyedül is, de úgy látom hogy belemerül, néha játszok vele én is. De igazából minden házimunkát együtt csinálunk, úgyhogy ami nekem munka az neki játék. :)

2009. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 éves a kisebbik lányom. :)

Imád a nővérével játszani, bármit. Persze ő a főnök, azt kell csinálni, amit ő mond.

Nagyon szeret babakocsit tologatni, babát pelenkázni, kirakózni. De akár egy óráig elfoglalja magát a rajzolással, festéssel, gyurmázással, kifestővel. Nagyon édes babákat tud már rajzolni (van mindenük: hajuk, orruk, szemük stb). Szokott számolni is, például kimegy a kertbe és számolja a nárciszokat, úgy 12-ig.

De imád számítógépezni is (bár azért ez korlátozva van), de néha rajtakapom, hogy bekapcsolta, és már gyűri az interneten a Minimaxos játékokat.

Van néhány kedvenc társasjátéka is, főleg a nyuszisat szereti, ahol dobókockával dobni kell, és amilyen színt dobott, olyan színű nyuszit kell lenyomni, és ha szerencséje van, akkor kiugrik.

És persze a bújócskázás. Na, azt nem tudja megunni. :D Meg néha tekergeti anyu Rubik kockáját, majd büszkén megszólal, hogy "kiraktam". Persze alapból ki volt rakva... :p

2009. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!