Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A barátnőm itthon van gyesen...

A barátnőm itthon van gyesen és emellett a kislányát 17 órakor akarja elhozni az óvodából, ti szólnátok, hogy ne tegye, hanem elég neki délelőtt?

Figyelt kérdés
Nagyon alkalmazkodó,nyugodt a kislány,kicsit zárkózott,4 és fél éves.
2011. aug. 23. 13:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem is én vagyok az anyukája.
2011. aug. 23. 14:30
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Akkor talán ne akard megmondani neki, mikor megy a gyerekéért. A kívülállók sok mindent nem tudhatnak. Könnyű más farkával verni a csalánt..
2011. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt ne szólj bele, mert nem a te gyermeked. Másrészt, én nem tartom rossz ötletnek hogy közösségben van a gyerek, és nem anyuci szoknyája mellett, főleg, ha tényleg zárkózott egy kicsit. Később sokkal nehezebb lesz beilleszkednie, ha most nincs "rákényszerítve". A szomszédunkban lakott egy család, a kisfiú mindig csak az anjával volt, játszótérre sem mentek, nem is találkozott gyerekekkel. 3 éves korára nagyon inteligens, okos kisgyerek lett, de 10 percre sem maradt meg az oviban, mert olyan pánikrohamot kapott, hogy orvost kellett hívni. Ez mind azért, mert nem szocializálták. terápiára kellett vinni, de a végkifejletet már nem tudtuk meg, mert megromlott emiatt a szülők házassága, elváltak, és el is költöztek. És mindez azért, mert anyuci lusta volt más gyerekekkel megismertetni a fiát...pedig vannak hasonló korú gyerekek az utcában.
2011. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ne szólj neki, nem lesz a gyreknek semmi baja,neked sincs semmi közöd hozzá.
2011. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Jó nem szólok,de a kislányt sajnálom,hogy az anyukájának fontosabb a pihenés mint a gyereke.
2011. aug. 23. 21:13
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam bölcsis.Én szívem szerint otthagynám délután 5 ig a bölcsibe de nem engedik csak ha nagyon muszály.bár én dolgozom mellette.Most még reggel 6 ra járok 12 ig.És leghamarabb 13:15 re érek oda érte a bölcsibe rögtön a munkahelyemről.Nagyon jó volna ha ott lehetne 17 óráig mert neki is jobb lenne meg nekem is lenne időm mondjuk a háztartásra meg a főzésre.

A fiamnak mindenképp jobb lenne ha a bölcsibe lenne még uzsonna után.

2011. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet nem mindenki ért majd Velem egyet, de NEM MINDIG egyenlő a gyerek érdeke azzal, amit épp szeretne. Tehát azt értem, hogy sír, biztos fogom sajnálni az enyémet is, ha odakerülünk, de egy szülő dolga az, hogy helyes irányt mutasson, és a GYERMEK FEJLŐDÉSÉT segítse elő. Még olyan áron is, ami esetleg akkor ott, látszólag nem éppen a gyermek javát szolgálja.

Márpedig itt a szocializáció a gyermek érdeke. Szerintem.

Másfelől nem tudom, hogy van-e gyereked, de tény, hogy kívül állóként a helyedben nem szólnék bele ebbe. Pláne, hogy a kicsivel is biztos van pont elég dolga. Nem csodálom, ha örül, hogy esetleg van egy-két órája pihenni, vagy akárcsak egy fél is. Ha van gyereked, akkor valószínű tudod milyen ez, ha meg nincs, akkor addig ne ítélkezz, míg meg nem tapasztalod a helyzetet.

2011. aug. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A gyereknek -akármennyire igényli is a gyerektársaságot- nem tesz jót, ha napi 8 óránál többet van bölcsödében/óvodában.

Nyilván,ha valaki dolgozik, akkor hosszabb ideig hagyja -kénytelen hagyni- a gyereket az intézményben. Nade ha GYES-en van? Minek kellett második gyerek, ha nem bír kettővel?

Nálunk is van a családban olyan anyuka, aki GYES-en volt, közben a nagyot reggel 7-től délután 5-ig oviba vitte. A kicsit is beadta bölcsibe másfél évesen... A nagy már iskolás, most a másik városban élő nagyszülőkhöz passzolják le a gyerekeket: hol csak az egyiket, hol mindkettőt, mert anyának sok a 2 gyerek... B+... A nyári szünetet végig a szülőktől távol töltötték a gyerekek, összesen 2 hétvégét volt együtt a család. Megjegyzem, vállalkozó a pár, nem is megy nekik rosszul -sőt- így megtehetnék, hogy együtt legyenek. De ők inkább kettesben utaznak ide oda...

2011. aug. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!