Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 hónapos kisfiam állandóan...

7 hónapos kisfiam állandóan feláll és oldalazva lépeget! Korai?

Figyelt kérdés

Nyilván a saját ütemében fejlődik, de a védőnő azt mondta ne engedjem neki, mert nagyon korai. Tényleg mindenben megkapaszkodik és feláll, egész nap fognom kéne így hagyom csak arra vigyázok, hogy ne verje be a buksiját, mert sokszor esik.

Vélemények, esetleg tapasztalatok?


2011. aug. 23. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy korai.

A védőnőd hiányolja a négykézlábazást, azért mondja, hogy ne engedd neki. De nem tilthatod neki.

Esetleg vidd el gyógytornászhoz, hogy meglegyen minden fejlődési lépés: először kúszás, majd mászás, utána felállás, stb

De ha nem, akkor sincs semmi, a te babád ilyen lelkes és kész.

2011. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet lekötözni a gyereket.Nyilván nem te erőltetted,hogy felálljon,és menjen,tehát nem korai.Minden baba a saját ütemében fejlődik,semmi nincs kőbe vésve.
2011. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miután nem Te állítod talpra és járatod, így nem korai. Ez az ő üteme. A védőnővel ne foglalkozz, nem is értem, hogy gondolta. Ne engedd, kötözd le? Neki így jó, nem lesz semmi baja. Ez nem azt jelenti, hogy 8 hónaposan futni fog, nálunk mind a két gyerek felállt 6 hónaposan, 7 hónaposan kapaszkodva lépkedtek, de az egyik 14 a másik 15 hónaposan engedte csak el a stabil kapaszkodópontot és addigra gyűjtöttek bátorságot ahhoz, hogy elinduljanak.
2011. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mászik is, igazából a stabil ülés maradt ki, ezt nehezményezi, azért használom ezt a szót, mert ő is ezt használta.

Ezek szerint jól látom a dolgokat, hogy nem kell beleavatkozni a dologba, na meg amúgy sem tudnék.


Köszi a válaszokat!

2011. aug. 23. 14:32
 5/11 anonim ***** válasza:

a lányom előbb állt, mint ült

állandóan felhúzta magát állásba, majd sírt, amikor elfáradt. Egy idő után nem sírt, hanem lehuppant ülésbe és gyorsan meg is tanult ülni. Ülni végül is tudott már, csak felülni nem, ezt tanulta meg a lehuppanással együtt. Onnantól stabilan ült.

2011. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én előbb álltam, mint ültem és még itt vagyok 36 évesen:-)


7 hónaposan állni és "menni" szerintem is iszonyú korai. Azt mondják, minél később, annál jobb. Például ha korán feláll megvan az esélye, hogy kicsit görbe lába lesz. Ha hamar kijönnek a fogai, akkor állítólag rosszabb minőségűek.

DE nem tudsz mit tenni. Lekötözni, gondolom nem óhajtod?:-)

A védőnővel meg ne foglalkozz, néha mondanak furi dolgokat!

2011. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is most 7 hónapos a lányom.Ugyan ez van nálunk mint nálatok, azzal a különbséggel, hogy már stabilan tud ülni.Hetente produkált valami újat.1 hónappal ezelőtt csak forgolódott fogatlanul, most meg már van 2 foga, mászik utánam a konyhába, ül és áll is!Ez az ő tempója.Már várom ennek a hétnek az eseményeit! :)

Én úgy vagyok vele, hogy ha ő úgy érzi, hogy mehet, akkor mehet.Most tényleg nem nyomhatom vissza, hogy nem szabad.Azt hiszem...kapnék is olyan hisztirohamot az arcomban, hogy hujjujuj..

Nem tudom a védőnőd ezt még is hogy gondolta...

2011. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 7 hónapos volt mikor felállt és elkezdett lépegetni kapaszkodva.És nekem is ezt mondták,hogy ne engedjem.

Még nem volt 9 hónapos és már futott.Senki nem hitte el,hogy még nincs 9 hónapos sem.

15 hónapos korától 25 hónapos koráig nagyon csúnyán ment mind a két lábfeje befele fordult mikor lépett.Sokat esett emiatt mert mindig megbotlott a saját lábába.Meg is mondták,hogy azért megy így mert korán elindult.Szerencsére kinőtte.Most 28 hónapos és nagyon szépen jár,nem csámpás nem ferde a lába.Minden rendbe van vele.

2011. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam 4 hónaposan ült, ez volt a problémája a védőnőnek, mert forognia kellett volna. Én megkérdeztem tőle, h mégis mit csináljak, kötözzem le? nem tudott rá választ adni. Utána küszott 4,5 hónaposan, majd 5 hónaposan forgott, 6 hónaposan mászott és felállt, 7 hónaposan kapaszkodva ment, 9,5 hónaposan elindult stabilan. Mindent korábban csinált, de semmi nem volt erőltetve neki, a saját tempójában fejlődött. Azóta is csak fut és fut, hogy hova neme tudom, de 16 hónapos, a lábának hála égnek semmi baja. Hagyd, fejlődjön a saját ütemében, ha neki így jó, akkor OK, ülni megtanul majd. Nem láttam még olyan (egészséges)gyereket v felnőttet aki nem tud ülni.
2011. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi sem korai amit a saját erejéből, segítség nélkül önállóan tesz. Ahogy mondtad, nem kötözheted le!
2011. aug. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!