Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Taxiban lehet gyermekülés...

Taxiban lehet gyermekülés hogyan utazhatnak gyermekek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer mentem taxival a gyerekkel, mikor apa elvitte az autót és gyorsan kórházba kellett menni, de gyerekülés nélkül az ülembe ült. Sima esetben nem tudom, de gondolom sajnos nincs bekötve.
2011. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előre kell szűlni nekik,elvileg kötelességük biztositani autósülést. Amennyiben nem teszi meg, ő a felelősségre vonható,nem te.
2011. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Taxiban nem kötelező a gyerekülés.

De rendelhetsz olyan taxit, amiben van.

Mi eddig mindig gyerekülés nélkül taxiztunk, de akkor mindig vészhelyzet volt.

2011. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
TAxiban nem kötelező a gyerekülés, nem vonható felelősségre a taxisofőr. Megkérdezheted előre telefonon, hogy tudnak e biztosítani, valahol igen. Vagy viszed az ülést és azt bekötik (bár utána nem tudom hogy hurcibálod).
2011. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mármint úgy értem, hogy nem vonják felelősségre, hogy a rendőr pl nem büntet érte, na de ha baleset van akkor ott a sofőr nem hibás, mert nem volt gyerekülés.
2011. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ezt én nem értem!! Ha kötelező a gyerekülés biztonság szempontjából ..akkor miért kivétel ez alól a taxi , a busz..a troli... ?????????????????????????????????????
2011. aug. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó. igazad van, kötelezővé kéne tenni (troli busz). aztán nem foglalkozni azzal, hogy sok anyának nincs jogsija. ők majd megoldják és cipelik magukkal a városban is a gyerekülésüket... ennyi ész

ha meg azt nem érted miért nincs bennük gyárilag, akkor meg kb annyi sütnivalód van, mint a tömegközlekedésnek ilyenekre pénze.

2011. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!