Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilizős kérdés, de nem szokásos?

Bilizős kérdés, de nem szokásos?

Figyelt kérdés
Mit lehet olyankor tenni, ha a lányom mindig utólag szól, hogy pisi vagy kaka? Illetve mit lehet akkor tenni, ha rendszerint a bili mellé pisil? Ott áll tőle pár centire, de nem ül rá, hanem már csak amikor végzett.. Hiába mondom neki, hogy hova kell, tudja, érti, mutatja ő is, mégsem. 32 hónapos, kb egy éve ücsörög a bilin, sosem erőltettem, mindig ő kéri, hozza, de 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor sikerült eddig "beletalálni"..
2011. aug. 25. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez is egy lépés a szobatisztaság felé. Türelem és sok dícséret kell még hozzá, de menni fog, jó úton haladtok.
2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Hát elég reménytelennek tűnik, hogy mellé pisil és még meg is kell dicsérni érte. Máskor is ugyanazt fogja tenni.

Mondjuk nem értem a mellé pisilést. Gondolom, szólt, lehúztad a bugyiját, és? Gondolom, nem hagyod ott, leülteted, vagy? Hogy állhat pár centire, ha ott vagy? Vagy egyedül kéne intéznie, és nem vagy ott? Mert az nem várható el tőle.

2011. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én mindkét lányomnál azt a bevált módszert használtam (óvónénitől jött az ötlet), hogy van egy kis manó a wc ablakból leselkedik, és őt kell megtanítani a bilizésre, mert ő sem szobatiszta még.Ettől a gyerek büszke lesz magára, hogy ő milyen ügyes, és valaki TŐLE tanul el valamit. Ha pisilnie kell, hívja hangosan a manót az ablakhoz, és mutassa meg mit kell csinálni. Ezt már sok-sok anyukának javasoltam, és mindenkinél bevált. sok sikert!!!
2011. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vmi nem okés a dologgal. Az beztos, hogy hatalmas nagy türelem kell hozzá. (az enyémet 1 -2 hónapja "szoktatom" és pont a napokban jönnek az eredmények). De a bilibepisilés/kakilás lényege, hogy ÉRTSE/TUDJA hogy rá kell ülni a bilire. Amikor látod, hogy pl. pisil mellé, fogd meg és ültesd rá, és magyarázd el neki, hogy ez így sokkal jobb neki is. Van mit kiönteni, megvan a "produktum" . És akkor megdicsérni. Ha mellépisil, nem dicsérni. Nem is szídni, de mondd el neki, ez így nem lesz jó, mert ez nem bili, csak vizes lesz a lába, a padló, a szőnyeg...

Az "utólag" szólással ugyanez a helyzet. Tudnia kell, hogy ez az ok, és az a következménye, hogy pisilni fog. De ha pl. belepisil a bilibe és utólag mondja, hogy "pisiltem", természetesen az már nagy előrelépés.

2011. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A manós ötletet most olvasom, ez is jó. Vagy plüssállatkát "biliztessen". És nyugodtan beszélgess vele a dolgokról. Értik már ilyenkor, hogy mi a szitu, ha nyugodtan magyarázod el a dolgokat (20szor is egy nap) , akkor lesz eredménye, hidd el.
2011. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk meg az a vált be, hogy mondogatom neki, hogy a Kinga baba (a kedvenc játszós babája) is a bilibe pisil ám. Amikor meg sikerült és végzett (és még ücsörögne rajta), átadjuk a helyet Kinga babénak, mert ő is jönne?! Vagy próbálkozzatok wc szűkítővel. Lehet, hogy mivel látja, hogy ti is úgy csináljátok, utánoz és ráül. Kitartás. Lehet, hogy néhány baleset lesz még, de kitartás!
2011. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már tényleg ott tartunk, hogy ahová teszi a bilit, ott pisis mellette a szőnyeg. Most már el kell vinnem kitisztítani, mert kézzel már nem győzöm, a melegben hiába tisztítom, büdi..

Tegnap is szépen eljátszottuk ezt, mert pár hete, hogy ELMO(nagy kedvenc) bilibe pisil, ráülteti, motyog neki, megdicséri, stb, de mikor kérdem, hogy és ő nem akar ráüli pisit adni a bilinek, akkor ugyan ráül, de semmi.

Feláll, megy játszani, mondja nem kell pisilnie, és mindig akkor pisil be, amikor én nem nézek oda.

Próbáltuk a wc fellépőt, hiába, azon is csak ücsörög, játszik, nem pisil a wc-be.

A matricás módszer nem jön be, mert nemigazán ösztönözi, nem annyira érdekli.

A wc-n meg nincs ablak.. :(

Mondom, ez megy hónapok óta.

Volt úgy, hogy egy darabig eldugtam a bilit, pihentettük a dolgokat. Utána elővettem, vagy 2x ügyesen belepisilt, és kezdődött elölről az egész mellépisilek dolog.

Ha kérdem, miért nem a bilibe pisil, akkor mutatja, és tudja, hogy oda kéne.

Volt úgy, hogy délután 4-től este nyolcig meztelen volt ebben a nagy melegben. Ebben az időben többször mondta, hogy pisi, de mégsem pisilt, visszatartotta. Mihelyt ráadtam a pelust, ki is eresztette, és jött is szólni, hogy anya, pisiltem.

Teljesen elakadtam. Türelmes vagyok persze, hiszen mondom, ez megy hónapok óta, csak nem tudom már hogyan hassak rá..

2011. aug. 25. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem türelem kérdése az egész. Bár nekem nagyon nagy mázlink volt, nyár elején volt 21 hónapos a kislányom, és 2 hét alatt elhagytuk a napközbeni pelsut, csak alváshoz kell. Én semmi trükköt nem vetettem be, az igaz, hogy akkor is megdicsértem, ha nem szólt időben és a padlóra sikerült. Szerencsére a szőnyegre csak egyszer pisilt. Bilibe egyáltalán nem akart pisilni, de ahogy ráültettem a WC-re egyből. Volt nagy örömünnep, felhívtuk apát, mamákat, dédit, mindenkit. Utána már csak párszor volt baleset. Én valahol azt olvastam, hogy semmiképp nem szabad erőltetni, mert a szobatisztasághoz kell egy fokú idegrendszeri érettség, és az minden gyereknél máskor alakul ki. (úgy értem, hogy 2-3 éves kor között.)
2011. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem erőltetem, ő akarja mindig a bilit a közelébe tudni..
2011. aug. 25. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az elvárásokat!!

Bár írod, hogy türelmes vagy, de az írásod panaszkodó és vannak benne türelmetlenségre utaló szavak (nem akarom elemezni)

De mielőtt még azt hinnéd, hogy te vagy egyedül ezzel, akkor leírom, hogy nem. Sokan.:) DE ne arra koncentrálj, h mikor lesz szobatiszta már, meg miért mellé pisil, hanem próbálkozz újra és újra, plüssállatokkal, azzal a meseszereplóvel,játékkal amit szeret. Ültesse ő rá a bilire, és pisiltesse meg. Ha ő nem pisil utána , az sem baj, de akkor már vmi elindul benne. Pár hét múlva majd maga elé ülteti, aztán már rásül.

Az én fiam is sokáig inkább visszatartotta a pisit, de ott tudtam megfogni a kis "csibészt", hogy plüssállatkákat pisiltettünk, meg ami éppen aktuális kedvenc volt ,- aztán egyszer csak "helyettük pisilt" Most egyébként már nagy önállóság van minálunk:), így egyedül viszi ki a bilit, (ott vagyok mellette)és ő önti ki. /De inkább engedem, mert így napi 5-6 pisi simán a biliben van./

2011. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!