Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogyan telik egy...

Anyukák! Hogyan telik egy napotok a kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés

Még nincsen gyermekünk, de már most csak 4 órában dolgozom és a későbbiekben is így tudjuk elképzelni, hogy mikor már ovis a gyerek, akkoris részidős munkám legyen, majd hazafelé bevásárolok, otthon takarítok, a kutyát ellátom, főglalkozom Vele, mosok, rámolok, rendet teszek, kertben teszek-veszek, előkészítem a vacsorát, anyumat áthívom, meg a barátnőmet és amikor már megyek a kicsi(k)ért addigra minden rendben van, tiszta ház és kert, nyugodt körülmények, nincs rohanás. Apa hazaérkezésekor pedig már voltunk a játszón, vagy esetleg Ő is becsatlakozik, és minden készen van, ülünk le vacsizni :) Utána közös pancsi, mese, beszélgetés és alvás! Mi ezt csak így tudjuk elépzelni és szerencsére akadálya sincs, hogy így legyen, mert részidőben is megkeresek annyit, mint más főállásban!


Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyan élnek azok a családok boldogan, ahol mind2 szülő 8-10 órákat dolgik, örül ha 6-kor el tudja hozni a gyerekeket, majd otthon szanaszét minden, a gyerek mesélné, hogy mi volt vele az oviban, de a szülők azt sem tudják hol áll a fejük, azon gondolkoznak, mikor tudnak felmosni végre, vagy mi lesz holnap a munkahelyen, rohangálnak, mint pók a falon, azt se tudják hova kapjanak, és tiszta idegbaj mindenki. Ti hogyan éltek és hogyan oldjátok meg, hogy harmonikus családban éljetek, jó anyák és jó feleségek legyetek, maradjatok nők és csinosak legyetek a mindennapokban is?


Tudom, hogy sokan felnőttetek úgy is, hogy a szüleitek rengeteget dolgoztak, de akkorsem mindegy, milyen gyerekkort adsz a kicsinek... És az sem megoldás, hogy a nagyszülő nevelje fel a lányom/fiam. Szerintem.


Vélemények? Napi rutin? Tapasztalatok? :)


2011. aug. 25. 12:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy álomkép, amit felállítottál magadnak! :) Kívánom, hogy ne legyen igazam, de ha meglesz a pici és még nem lesz ovis, hanem otthon leszel vele és csak rád maradnak a dolgok, még akkor sem lesz egyszerű kézbentartanod mindent. Ha meg mindemellett elkezdesz "csak" 4 órában is dolgozni, hát kíváncsi leszek, hogy mikor érsz a dolgok végére és hogy leszel csinos feleség és jó anyuka. Sajnon egy gyereket nem lehet időpontra pontosan beosztani, keresztül fogja húzni a számításod és pont nem akkor fogsz tudni takarítani, mikor te arra számítasz. Lehetetlenség mindent pontosan megtervezni és te is fáradtabb leszel, már csak azért is, mert nem lesz annyi szabad időd magadra és a dolgaidra, mint most.

Jól hangzik: "hazafele bevásárolok", de ha közben nyűgös, vagy hisztis a gyerek, vagy nem arra akar majd menni, amerre te, akkor kétszer annyi időbe és energiába fog telni ez az egyszerű kis feladat is. Miközben mosol, rendet rakasz és takarítasz aközben kell majd a gyerekkel is foglalkoznod, vagy addig mit csinálsz vele? Anyukád vagy barátnőd gondolom azért nem lesz mindig ott, hogy segítsen!

2011. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek a minőségi idő számít, amit eltölt a szülővel, nem a mennyiségi.


Sokan dolgoznak 8 órában gyerek mellett, mert csak erre van lehetőségük, vagy ez kell a megélhetésükhöz.

Ha egy gyerek abban a pár órában megkap minden szeretetet, foglalkoznak vele, akkor igenis lehet harmonikus a családi élet.

Mi is 8 órát dolgozunk és nagyszülők nem tudnak segíteni (irigylem azokat, akinek tudnak, nincs ebben semmi rossz).

Lányunk kiegyensúlyozott, kedves gyerek. A lehető legtöbb időnket vele töltjük, játszunk, kirándulunk.


Ha te sokat keresel 4 órában az tök jó, és jó, hogy lesz időd elhozni a babádat. Biztos, hogy ennek is megvan minden előnye.

De attól még, hogy mindkét szülő dolgozik teljes állásban, az még nem jelenti, hogy a gyereknek rossz és nincs harmónia.


Ha a felmosástól és főzéstől valaki idegbajt kap, az már egyből nem jó. Mindent össze lehet egyeztetni mindennel, még ha kell is hozzá egy kis logisztika. Normális esetben pedig nem fogom a felmosást a gyerekem elé helyezni.

Én pl. este, amikor alszik (8kor már alszik) mosok fel.

Főzni meg könnyen elkészíthető dolgokat szoktam hétközben, hogy ne az vegye el az időmet.

2011. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Először kérlek olvasd el a kérdésemet!! Pont azt írom, hogy azért jó 4 órában dolgozni, mert 12KOR végzek!!!! Vagy max 1kor és akkor hazafelé bevásárolok, otthon elvégzem a házimunkát, stb és amikor a gyerek már otthon van csak RÁ tudok figyelni!! Ez a lényeg!! :) Hogy akkor már szinte semmi dolgom, max az előkészített kaját betenni a sütőbe, meg utána bepakolni a mosogatógépbe.... Nem hinném hogy ez megvalósíthatatlan álom lenne.. Sokmindenre mondták már nekem ezt és mégis bejött, mert akartam !! :D
2011. aug. 25. 13:00
 4/26 anonim ***** válasza:
És az első 3 évben mikor még nem lesz ovis, akkor hogyan képzeled el???? Hiszen nem olyan rövid idő az a 3 év és sokmindent kell pici gyerek mellett is megcsinálni. Akinek még nincs gyereke ne 3 éves korától kezdjen el gondolkodni!!!
2011. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sem fogják nagyon jó szemmel nézni az oviban, hogy te majd délután mész a gyerekért, ha csak 12-ig dolgozol!!! Akkor lehet azt mondják, anyuka hazafele a munkából ugorjon be a gyerekért!! Ma már sajnos ezt is megtehetik!
2011. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy vannak elképzeléseid és terveid, de ember tervez, gyerek végez. :)

Majd kiderül, ha megérkezik a babád, majd akkor meglátod mi az amit ebből véghez lehet vinni.

Szerintem is a minőségi idő a lényeg, nem pedig az hogy mennyit vagy a gyerekkel.

2011. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szép álom.. bár kivánom, hogy ne legyen az és sikerüljön... Állami oviban délben ki fogják rakni a gyereket, ha csak 4 órás leszel. Innentől buktad a terved. Ez az egyik.. a másik, hogy ( ahogy előttem is irták) nem 3 évesen fogod szülni, hanem 0... 3 évig mit csinálsz???

Az én lányom 20 hónapos.. dolgoztam otthon mellette, de el is végeztem a házimunkát..persze volt amit hanyagolni kellett ezek miatt. Hidd el ha nem akarod, hogy nagyszülő segitsen és ő nevelje a gyereked..persze csak részben.. akkor nem lesz ez ilyen idilli.

Nekem nincsenek nagyszülők a közelben ( az egyik 240km a másik 160km-re van) Tudom miről beszélek amikor azt irom, hogy nem lesz az olyan egyszerü...

DE hajrá :) Aztán majd irj ha már meglesz a baba...és eltelt pár hónap.

2011. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Ha meglesz a 4 órás helyed még évek múlva is, akkor nagyon szerencsés vagy és örülj neki. Sajnos manapság nem válogathatnak a szülők a munkahelyek között, ha 10 órás akad gyerek mellett, akkor is el kell vállalni és igen, van kapkodás, idegeskedés, de kevés a 24 óra mindenre!

Napi rutin:

Reggeli tenni venni való, reggeliztetés, ágyazás, útra való felkészülés. Bölcsi, majd elválás. Munka 16-ig, majd rohanás a gyerekért. Otthon kicsit beszélgetés, játék, játszótér. Vacsi készítés. Rend rakás. Vacsora. Esti mese nézés közben mosogatás (mert nincs mosogató gépem. Fürdetés, készülődés holnapra és altatás. Este mikor a gyereket letettem, fáradtan jut időm magamra is.

2011. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyan élnek azok a családok boldogan, ahol mind szülő 8-10 órákat dolgik, örül ha 6-kor el tudja hozni a gyerekeket." Ha te munka utan 12-13 orakor meg bevasarolsz, kutyat etetsz, foglakozol vele, mosol, ramolsz, takaritasz, elokeszited a vacsorat, athivod anyudat meg meg raadasul a baratnodet is akkor te meg este 8-kor sem hozod el a gyereket nemhogy 6-kor mint mas. :))) Vagy lehet csak en lennek bena es ezeket a felsorolt dolgokat ossze lehet csapni 3 ora alatt. :O En neha este 8 utan csinalom ami szukseges a csalad szamara es sokszor ejjel 1-kor fekszem pedig meg kertem sincs es baratnozni sem baratnozok csak havonta 3-4-szer. Szerencsere ez nem mindennapi igy neha a ferjemre is jut ido meg egy kis romantikara.



En is tokeletes szulo voltam amig meg nem szuletett a gyerekem. :) Nem is kell elkepzelned a 8-10 orat dolgozo csaladokat mert ugysem tudnad. Ahoz, hogy ezt megertsd neked is ilyennek kene lenned. Csinald ugy ahogy nektek jo.

2011. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szerintem te álomvilágban élsz ne haragudj meg.

Majd jusson ez eszedben hajnali 2-kor szoptatás után mikor a baba az istennek nem akar aludni...stb. A többik már leírták a nagy igazságot.

Jó a hozzáállásod, hogy majd te megcsinálod, mert volt más is amire azt mondták lehetetlen, de elérted. Csak az a gond, hogy akkor még nem volt gyereked.

Őszintén sok sikert ehhez!

2011. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!