Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele? Én ezt...

Mit csináljak vele? Én ezt már nem bírom idegekkel!

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam. Egész nap eszik. Reggeli 1 óra, ebéd 1-1,5 óra, uzsonna 1 óra, vacsora 2 óra. A mai vacsora 1/2 parizeres zsemle volt 1 pohár tejjel. Ez tartott neki 2 óráig. Kértem, könyörögtem, kiabáltam már, mire végre evett valamit.
2011. aug. 25. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dacol, direkt csinálja. Nem kell neki könyörögni, semmit sem. Legyél következetes. Odaülteted, ha eszik jó, ha nem akkor nem. Soha ne könyörögj ilyen miatt, okosak a gyerekek. Ha nem hajlandó enni, vagy szórakozik nyugodtan küld el az asztaltól. Hidd el, ha igazán éhes lesz nem kell majd neki könyörögni.
2011. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csináltam már ezt is. Ha nem evett ment az az asztaltól. De amikor már a 3. napja alig evett valamit akkor már kicsit kétségbe estem, és felhagytam evvel a módszerrel is.
2011. aug. 25. 21:40
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Jah, sose próbáld a "rendszerhez" szoktatni, teljesen más az anyagcsere sebessége mint eg yfelnőttnek, és egyábként is tök hülyeség ez a reggeli ebéd meg vacsora.


Én is utáltam mindig mert sosem akkor voltam éhes amikor "odaültettek" az asztalhoz.


A hülye civilizációs szokások....

2011. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ki kell mozgatni oylankor, vagy valami nasit adni neki aztán azt majd úgyis megeszi.
2011. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem fog éhen halni ne aggódj. Soha, soha ne mutass gyengeséget, mert azonnal ki fogja használni. Szerintem ne is rakj ki neki ennivalót és semmit, de semmit ne adjál neki enni. Majd ha éhes lesz enni fog.
2011. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez állandó dolog v csak azóta van, mióta a kánikula tart?
2011. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen melegben még a gyerekeknek sincs étvágyuk, ne is erőltesd, mert rossz evővé válik. Viszont sokat igyon.
2011. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogy eszik 2 órát??

Ott ül 2 órán keresztül? Elképzelni se tudom :)))


Én leültetem a fiamat, ha elkezd játszani a kajával és nem eszik, azonnal elveszem tőle. Majd uzsonnakor vagy vacsorakor bepótolja.

2011. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Már ez megy régóta. Legalább 1 éve. Nem mindig, de legtöbbször. Válogatós is, gyümölcsöt, zöldséget sem hajlandó enni, és ezért vagyok kétségbeesve, amikor mást sem eszik.

Egész nap kint van az udvaron, persze nem ilyen melegben. Ma este leültünk 7-kor vacsorázni, 9-ig ült az asztalnál. Vagyis közben egyszer elzavartam, de 10 perc után visszajött, hogy éhes, befejezi a vacsorát. Bekap egy falattal és azt rágcsálja, forgatja 20 percig a szájában mire lenyeli. Így jön ki a 2 órás evés.

Erről szól az egész napom. Vagy a nagyot próbálom etetni, vagy a kicsit szoptatom.

2011. aug. 25. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden étkezésre hagyj 30 percet, aztán ha eszik, ha nem, vedd el tőle és a következő főkajáig ne adj semmit, esetleg gyümölcsöt vagy zöldséget kínálhatsz. Akárhogy sír, a következő étkezésig semmi. legyél következetes, és a 30 percet tartsd be, egy perccel se legyen több. Ha csak félig ette meg, akkor is vedd el tőle.
2011. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!