Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni gyerekeimmel a házimunkát és a tanulást?

Figyelt kérdés

Nagyon -nagyon lusták , nem akarnak semmit csinálni.

A tanulásban a fiammal nincsen gond , kisujjából kirázza a tananyagot , most megy 4. -be. A lányom most 2.-ba megy de már előre bejelentette , hogy nem fog tanulni , mert azt utálja.

A házimunkát csak akkor hajlandóak megcsinálni , ha már veszekedek velük , különben elmenekülnek a munka elől.


2011. aug. 27. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi, nem megbántani szeretnélek, de ezt már hamarabb el kellett volna kezdeni. Nem most gondolkodni, hogy valami nem jó.


Házimunka. Hát valami jutalmazási rendszert bevezetni? Pl. minden házimunkáért kapnak 100Ft-ot.

Vagy "büntetést"? Pl. addig nem nézhetnek tv-t, míg nem pakolnak össze a szobájukban.

Vagy csak egyszerűen megkérni őket. De ne úgy, hogy rakj rendet, de már, hanem anyának nagy segítség lenne, ha segítenél kiporszívózni, míg én megcsinálom a vacsorát, vagy légy szíves öntözd már meg a virágokat, míg kiteregetem a ruhákat, és mindig mond el nekik, hogy ez neked mekkora segítség.

Ezt az "én hárítást" fősulin tanultam. Mikor a záró tanításomra készültem, egy elég fegyelmezetlen osztályban kellett tanítanom. Óra előtt elmagyaráztam nekik, hogy ez Nekem mennyire fontos, ettől függ, hogy milyen jegyet kapok, ezzel Nekem nagyon sokat segítenek, ha jól viselkednek, stb. Az igazgató és a tanítójuk volt a legjobban meglepődve, hogy az osztály "legrosszabb" tanulója is majd ki esett a padból, annyira jelentkezett...


Tanulás. Hát az nehezebb ügy. Miért nem szeret tanulni a kicsi? Valami rossz élménye van a tanulásról, vagy a tanítóról? Ezt kellene kideríteni, hogy mi okozza benne a frusztrációt. Talán itt is a jutalmazást lehetne bevezetni, hogy ha hónap végén x piros pontja van, vagy (nem tudom, hogy nálatok visszavezették-e az osztályozást), vagy nem visz haza rossz jegyet, akkor hónap végén kaphat valamit, vagy ha jó lesz a bizije félévkor, év végén, akkor kaphat valami nagyobb dolgot, amit szeretne. Ha az időd engedi, ülj le vele gyakorolni, de sok türelemmel, ne fajuljon veszekedésbe, ha valamit nem ért, nem tud.

2011. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az apjuk segít a házimunkában? Már ha együtt éltek (bocs.)

Mondd el nekik, hogy egy családban vannak feladatok, amiket közösen kell ellátni. Nincs fizetett alkalmazott, ezért aztán erejükhöz mérten nekik is részt kell venni a dolgokban.Ezért nehéz, ha van felnőtt, aki látványosan semmit nem csinál. Vagy őt is meg kell győzni, hogy mutasson jó példát, vagy főleg ha tényleg úgy van, megértetni a gyerekekkel, hogy ha apa a főállása mellett még két mellékállásban is dolgozik, nem várjátok el tőle, hogy este mosogasson.

Beszéljétek egyszer végig, mi minden feladatot kell elvégezni ahhoz, hogy gördülékenyen működjön a háztartás. Szerintem be fogják látni, úgy igazságos, ha ők is segítenek. A lehetőségekhez képest engedd őket választani, milyen munkát végeznek el. ezt beszéljétek meg mondjuk a hétvégén, (mi a feladat, pontosan mi tartozik bele, pl. a mosdókagyló lemosásához a csap megtisztítása és a mosdón lévő dolgok visszarakása is; milyen gyakran kell megcsinálni)aztán tegyetek ki a falra egy cédulát, ahol bejelölhetik, ha aznap pl. lesikálták a mosdókagylót.

Következő hétvégén meg lehet (kell) beszélni, hogy ment, lehet másik feladatot választani.

Ad hoc munkát, amit "most rögtön" kell megcsinálni én csak végszükségben, és csakis kérésként szoktam adni a lányaimnak. Ha azt mondják nem érnek rá, hát így jártam.

2011. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
te szetetted a házimunkàt, tanulást? kèrdezd meg anyukádtól ő hogy csinálta. a motiváció és a sikerélmény sokat jelent. és hogy olyan feladatot adj amit meg tud csinálni. pl egy kétbalkezes gyereket ne kérj meg hogy szépen hajtogasson. de a mosnivaló ruhát szétválogathatja színes fehér kupacba. adj neki választàsi lehetőséget: port szeretnél törölni vagy gyakoroljuk az írást? terítessz vagy a vacsi végén összeszeded a mosatlant?
2011. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DeAnn ***** válasza:
a sikerélmény tényleg fontos! én emlékszek olyanra, hogy anyunak akartam segíteni, és elmosogattam, mire hazajött a munkából. megdicsért, meg minden. később arra mentem ki a konyhába, hogy ugyanazokat mosogatja, amiket én már délután megcsináltam. eléggé sz*rul esett. azóta soha nem voltam hajlandó segíteni neki, elég sokáig.
2012. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!