Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen nasit adtok a gyerekete...

Milyen nasit adtok a gyereketeknek, ami nem annyira egészségtelen?

Figyelt kérdés
nincs eltiltva az édességről a lányom,de most a nyáron többet evett mint amennyit szokott.szeretném ha leszokna erről és kiváncsi vagyok hogy más anyuka mit ad gyerekének. (gyümin,és joghurton kívül)
2011. aug. 28. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Kölesgolyó, puffasztott rizs (zizi helyett)
2011. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ami nasi az mazsola. habár magas a cukortartalma, de azért ha szemezgeti akkor meddigre megeszik 10 szemet már tele van.


aztán én is adok neki kukit (sómentest) és puffasztott rizst.

2011. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nagyon szereti a kukacot.
2011. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kölesgolyó, buláta, puffasztott rizs. De ezek sem napi szinten, klasszikus édességet nem eszik, csak ha kap valakitől (és azt is szigorúan beosztjuk).


Tízóraira vagy uzsira naponta 1 Pingui, Tejszelet vagy krémtúró is lecsúszik, ezek még beleférnek.

2011. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kölesgolyó, dió, mandula, répa és karalábé kis pálcicákra szelve, tefölös-mézes túró…
2011. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köles, buláta, néha túró rudi.
2011. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom, naponta egyszer van nasi. Valamikor ebéd után, valamikor maga az uzsi az. Pl.: túrórudi, pilótakeksz, van, hogy elmegyünk fagyizni, ivójoghurt, puding és mikor nem figyelek oda, az apja esténként chipszezni szokott, abból lopkod. Így soknak tűnik, és nem is egészségesek, de a nasi az nálam ezt jelenti.
2011. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

teljes kiőrlésű keksz, ami ugyan tartalmaz cukrot is, de mivel teljes kiőrlésű, meg gyümidarabok vannak benne, mégsem 100% -ban egészségtelen.

vagy valami édesebb, magasabb cukortartalmú gyümölcsöt, pl. banán, szőlő.

szokott kapni ezen kívül, ami nem egészséges, naponta-kétnaponta "csokidesszertet", ezt ő hívja így, pici, kb 1x2 cm-s csokit, 1 darabot, ha eszébe jut, akkor kap egyet mondjuk reggeli után, vagy amikor eszébe jut, ha nem jut eszébe, én nem forszírozom. :) túró rudit is, ha épp a boltba megyünk, és kér, akkor 1-et kaphat, ha aznap nem volt még csokidesszert. kb.3 naponta 1 nyalókát is kap, azért nagyon odavan. hétvégén ebéd után vmi süti szerű dolgot, ma pl. megevett 2 mini ischlert.

néha kap kis szívószálas üdítőt, én arra figyelek, hogy ilyenkor 100%-osat kapjon, az apja sajnos nem. Ha nagy gyümilét veszek, az is mindig 100%-os. Ill. a rossmannban szokott lenni sokszor akcióban kisüveges babaüdítő, amiből veszünk, igyekszem olyanra rábeszélni ami nem cukros, ha nem sikerül, akkor kap olyat amit szeretne, de ez nem rendszeres.

a kölesgolyó nálunk tavaly nagyon menő volt, mára már egyáltalán nem eszi meg.

szerintem az a lényeg, hogy az ember megtalálja az egyensúlyt, ami baromi nehéz, hiszen ugye ezek finom dolgok, és nehéz azt mondani a gyereknek, hogy na most nem kapsz, főleg ha gyakran eszébe jut napjában, és kijelentő módban kéri (az enyém úgy mondja, mosolyogva nagyon cuki ilyekor, hogy most pedig jöhet a nyalóka, vagy ebéd után kapok egy csokidesszertet - mikor aznap reggel már kapott). ilyenkor én ált. fájó szívvel de mondom neki, hogy reggel már kaptál emlékszel? vagy hogy most nem adok nyalókát, ne haragudj, akkor mindig kérdi, miért nem ? és akkor elmagyarázom neki, hogy nem szabad minden nap nyalókázni, mert egyrészt rontja a fogakat (bár utána mindig szigorúan fogmosás van), másrszt tele van cukorral, attól meghízik, és beteg lesz. valamint, ha minden nap kap, akkor már nem is fogja olyan finomnak tartani, mert hozzászokik. ált. tudomásul veszi, ha rossz napja van vagy fáradt, akkor megsértődik, kicsit nyekereg stb. és sokszor azt is hozzáteszem, hogy én olyan szívesen adnék neki most is, mert tudom hogy finom, én is szeretem, de nem tehetem, ezért meg ezért. szóval hogy ne úgy érezze, ez valami bünti vagy valami, vagy sajnálom tőle. szerencsére elég belátó korához képest. (2,5 éves múlt 2 hónappal).

bocs ha hosszú lett és kicsit off. :)

2011. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Puding, teljes kiőrlésű keksz, Nestlé gabonapehely. nagyon édesszájú. (Mint a családban mindenki.):)
2011. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!