Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 3 éves gyermeke is halandz...

Más 3 éves gyermeke is halandzsázik a gyerekeknek? Meg úgy általában, mikor nem szabad már karattyolni a saját nyelvén?

Figyelt kérdés
Úgy zavar, mert nem értik ugye őt, és otthagyják a játszótéren. Pedig 1 éve beszél, nagyon sokat és értelmesen, hiba nélkül, de ha gyereket lát meggajdul és löki halandzsanyelven, vagy ami nem sokkal jobb, magyarázza a meséiből a szereplők miket mondtak, persze ezt se érti senki...mi lesz így, mikor növi ki?
2011. aug. 29. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kinövi!

Ha egyébként szépen, rendesen beszél, akkor ez csak játék a hangokkal. Valószínűleg később is szeretni fog beszélni, mesélni, mondókázni, élénk lehet a fantáziája, fejben pergeti az eseményeket, de szavakkal még nem tudja ilyen tempóban kísérni, ezért halandzsázik. Meg a nyelv dallam, hangok szépsége is tetszhet neki, ezért ismétli....egyszerűen játszik!


Az én lányom is pontosan ilyen volt, ugyanígy hablatyolt, és most is (most 5 és fél éves) egyfolytában beszél, miközben szerepjátszik. "Elvonul" a kis világába, és mondja, mondja....párbeszédeket ad elő más-más hangszínekkel, rímelő versikékéket, dallamos dalocskákat költöget, nagyon szeret mesét "olvasni" is. Nem tud olvasni, de egy-két képillusztrációról félóráig is tud történetet kerekíteni.

Szerintem a te kislányod is ilyen lesz.

2011. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fiú :) de köszi, ez megnyugtató!
2011. aug. 29. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Van a családban egy nemsokára 6 éves kislány.Beszél már,de ha van két valami(azért nem játékot írtam,mert az lehet akár két fogkefe is)a kezében,azzal leáll,és halandzsa nyelven játszik,akár fél órát is.De szerintem ott lehet más probléma is.Az anyja nem foglalkozik vele túl sokat sajnos. :(
2011. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lánykám is 3 éves és ő is beszél.DE!

Szokott ő is halandzsázni, meg néha olyan kényesen beszél hogy azért nem értem!Meg ő pl kapkod!!!Olyan sok mindent akar mondani, meg gyorsan.

2011. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! az én 3 éves fiam is detto ezt csinálja! magyaráz, magyaráz halandzsa nyelven, belekeverve normális szavakat és igen, a mese alakok is megjelennek nála is. szerintem élénk a fantáziájuk, plusz izgatottak az ilyen szituációkban. az enyém például annyira örül más gyerekeknek, hogy közben a kezével legyező mozdulatokat is csinál (meg persze duma, duma, duma). ki fogják nőni, szerintem is :D
2011. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!