Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kora óta eszik...

Mennyi idős kora óta eszik egyedül kanállal, villával kisgyermeked? Megigazítod az evőeszközt a kezében, hogy hogyan tartsa helyesen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Most 18 hónapos, kb 1 hónapja gyakorolgat. A villás dolgok jobban mennek. Tészta, krumpli, husi, zöldségek, minden amit könnyen villára lehet szúrni, azt egyedül eszi már. Míg nem ment neki jól, addig sem igazgattam túl sokat, hogy is csinálja, szépen rájött magától, igaz, az elején kicsit lassú és maszatos volt az étkezés :) Most ugyan ez van a kanalas dolgokkal, főzelék, leves, húúúú... :) De halad, egyre ügyesebb!

Érdekes, hogy először bal kézzel evett, de pont a napokban vettem észre, hogy átszokott jobb kézre (nem én raktam át)

2011. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy éves koruk után már egyedül ettek. Eleinte kanál az egyik kézben, kaja a másikban. : ) De hónapról hónapra ügyesednek és elhagyják a kézzel evést. Persze mindíg dícsérgetem őket, ha kanállal és nem kézzel esznek. A legkisebb most 15 hónapos. Neki a könnyen kanalazható és a villás ételek már jól mennek. Levesből csak a sűrűjét adom. Néha próbáltam igazgatni a kanalat a kezében, de nem nagyon tolerálja. Rájött magától is.
2011. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A nagyobb lányunk 8 hónapos kora óta eszik egyedül kanállal,11 hónaposan ismerkedett meg a villával.

A kisebb lányunk csak 1 éves korában evett egyedül először. Nem igazítottam meg egyiküknek sem! A kisebb még mindig marokra fogja :-D pedig 2 éves!,de engem nem zavar,nagyon cuki :-D Majd megtanulja hogy kell fogni a kanalat,ráér még vele!

2011. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egy olyan kérdést teszel fel, hogy "nektek mikortól csinálta a babátok ezt és azt...", akkor számíts arra, hogy azok válaszolnak, akik e tekintetben büszkék a gyermekeikre, vagyis ügyesek a babáik. Nincs ezzel semmi gond, tök természetes, csak nem árt ennek tudatában értelmezni a válaszokat. Én nem hiszem hogy az volna az átlagos, hogy egy gyerek már egy évesen tök egyedül eszik. Ha körbenézek a kisgyerekes ismerőseim közt, hozzánk hasonlóan mind küzd az egyedül evéssel még két éves korban is. Egy két éves gyerkőc ugyan tudna egyedül enni, ha nagyon akarna, de sokan esetenként még mindig kérik hogy etessék őket, vagy maszatolnak, vagy még kézzel is trancsírozzák az ételt, vagy a villával nem tudnak még rendesen bánni, vagy pedig az önálló evéssel eszik két falatot, de ha rendes mennyiséget akarunk a pociban tudni, akkor etetjük őket inkább. Szóval összegezve: lehet hogy egy másfél-két éves gyerek úgy ahogy tudna önállóan enni, de nem mindig teszi. Nálunk a bölcsiben a lányom az egyik legfiatalabb a csoportban, elmúlt két és fél éves, és még mindig előfordul, hogy a gondozónénik segítenek egy-egy gyereknek az evésben. Az önálló evés gyakorlását egyáltalán elkezdeni pedig szerintem másfél éves kortól szokták a babák.
2011. aug. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet inkább az, hogy azoknak nem eszik egyedül a gyerekük, akik nem hagyják ezt. Akiket zavar, hogy hogy maszatolnak, hogy (látszólag) kevesebbet esznek, hogy sokáig tart az evés, hogy a kezüket is használják... de szerintem érdemes ezeket az egy pár hónapig elviselni, mert utána mi is ehetünk nyugodtan és nem kell a 2-3 éves gyereket etetni. Ha nem hagyjuk őket gyakorolni, akkor ellustulnak, ez természetes.

A gyerekeim azóta kaptak kanalat a kezükbe, amióta kanalasat esznek. 9 hónaposan már ők is kanalaztak, de én is segítettem, egy éves koruk után már nem. Arra biztosan emlékszem, hogy a legnagyobbnak másfél évesen már gond nélkül ment az evés. A negyedik most 15 hónapos és nem etetem, csak a joghurtnál segítek, fogom a dobozt.

Nem hiszem, hogy csodagyerekek lennének, nem vagyok emiatt büszke. Akit hagynak, az hamarabb tanulja meg a kanállal evést, de teljesen midegy, hogy mikor.

2011. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!