Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg lehet ennyire bízni egy...

Meg lehet ennyire bízni egy 2.5,3 éves gyerekbe?

Figyelt kérdés
barátnőm nagyon megbízik a 2.5 éves fiába,a múltkor náluk voltunk,ők a konyhába játszottak,én kérdezem nincs e valami veszélyes dolog a konyhába amit magára húz stb,erre azt mondta de igen van,de én megtanítottam a fiamnak hogy nem szabd,csak nem olyan buta hogy mégis megteszi.én nem mernék ennyire bízni bennük,mert mégiscsak gyerekek.szerintetek?
2011. aug. 29. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Én a szomszédékat nem értem például ebből a szempontból. Még nincs 2 éves a gyerek, de a medencéjük az udvaron nincs körbekerítve - mondván úgysem megy oda a gyerek, mert tudja, hogy nem szabad. Meg hagyják, hogy a kapuink előtt lévő kis utcánkban kigyalogoljon az útig, mert hogy ott úgyis megáll. Hát én nem merek megbízni ennyire a gyerekemben, mert soha nem tudhatom, mikor csinálja meg "próbából", amit nem szabad.
2011. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Sokszor pont a tiltás teszi izgalmasság a veszélyes "nem szabad" dolgokat. Nyilván ez sovány vigasz, ha szegénykét elüti egy autó, de azt meg lehet tanulni, hogy körülnézek, mielőtt kisétálok. Egyik barátnőm pl egyedül járt oviba. Az anyukája többször végigvitte az úton, megtanulták, hol hogyan kell körülnézni, és soha nem lett semmi baja.
2011. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztivan ***** válasza:
38%
Szerintem igen.A fiam 1 éves és nyugodtan bent hagyhatom a szobába egyedül,nem nyúlkál a konnektorba és a hosszabító sem érdekes már.Persze előtte leteszteltem és most is sűrűn rápillantok(úgy hogy Ő ne lásson)hogy épp mivel van elfoglalva.Inkább olyankor csibészkedik ha ott vagyok.
2011. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Lassan 3 éves lesz a fiam. Nem vagyok a sarkában, sokat játszik egyedül a szobájában, egyesül intézi a kisdolgát és a kézmosást a fürdőben, az udvarban is csak szemmel követem, hogy mit csinál, de (!) a szobája gyerekbiztos, a fürdőben nincs elől semmi, ami mérgező, a fellépője csúszásmentes, az erkélykorlátok (vízszintesen futnak a korlátok) letakarva, hogy ne tudjon felmászni, az udvaron szintén nincsenek kimondott balesetveszélyes tárgyak. Még így is előfordulhatnának balesetek, de ennyi önállóság már kell egy ekkora gyereknek. Viszont, ha főzök, vagy valami forró van a tűzhelyen, mindig elzavarom onnan. Az utcán az úttest előtt magától megáll, a bicikliről magától leszáll, de ott vagyok mellett. Mert mi van, ha épp meglát valamit az úttesten (pl. egy csigát), s odaszalad. Szerintem egy hároméves még nem ennyire megbízható, figyelme terelhető, illetve könnyen megijeszthető (pl. egy gyorsan elszáguldó autó), s ilyen helyzetben nem biztos, hogy jó dönt vagy egyszerűen csak félrelép, s már megvan a baj.
2011. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Jól le kell pontozni mindenkit, aki nem ért veled egyet teljesen ? Akkor minek kérdezed ? :)
2011. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én most olvastam a válaszokat,én is láttam,hogy elég bénán le vannak pontozva,de nem én voltam,más is megteheti ugyanezt.

Én úgy gondlom,egy gyerek gyerek.az én fiam is tudja hogy csak a járdán motorozik,vagy sétál mellettem,100 szor meg is teszi szépen,de volt hogy egyszer nem,nem tudom mi ütött belé,de kiment az útra,el is üthették volna,és akkor mondhatom,hogy én megtanítottam és eddig meg is csinálta.és még engem fognak elítélni gondatlanság miatt.a múltkor telefonon beszéltünk és épp fuldoklott a gyerek mert barackot evett és nagyon nagyot harapott,mondtam miért nem kockázza fel,vagy figyel rá,hogy mekkorát harap,erre azt mondta,mert tudja kicsiket kell harapni,most nem tudja mi ütött bele.

2011. aug. 29. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!