Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveljük bele a gyerekb...

1982és kérdése:

Hogyan neveljük bele a gyerekbe hogy ne a földre dobálja az ennivalót ha már nem kér többet?

Figyelt kérdés
1 éves gyermek még nem beszél, etetőszékben ülve rendesen eszik de ha nem kell több vagy nem ízlik a földre dobja az ételt. Verni nem akarjuk. Van tapasztalat?
2011. okt. 19. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Meg mondod neki, hogy nem szabad, és ha mégegyszer csinálja, akkor befejezte az evést. és kiveszed az etetőszékből. Általában akkor kezdenek játszani az étellel, amikor már nem éhesek, tehát ha nem tiltakozik, akkor szépen befejezte. Ha meg hisztizik, hogy még enni akar, akkor megmondod neki, hogy visszateszed, de ha még egyszer dobál, akkor vége az evésnek.

Kb. két alkalom után az enyémek megértették ezt. (Ha tényleg éhen maradna emiatt, akkor cselezhetsz, hogy a következő étkezést előbbre hozod)

Hiszen okos ő már, csak még nem tud beszélni.

2011. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

csak 1 falatot tud ledobalni mert gondolom utana mar tobbet nem adsz neki :)

nalunk is pont igy mukodik a gyerek, ledobaljaen mondogatom neki hogy nem szabad ledobni, egyszer majd megerti, sokat nem tudsz csinalni

2011. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom, ha valamit ledob a földre felveszem, leteszem elé, és mondom neki, hogy a kezembe rakja. Akkor bele is teszi. Ezt már 3 hónapja csináljuk, de még mindig ledobál sok mindent a földre. Lehet, hogy valakinek van sokkal jobb ötlete. Én is kíváncsi vagyok rá.
2011. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy nem akarod egyévesen ezért megverni...

Figyu, ez életkori sajátosság, lesznek még hasonlók. Szépen elmondod neki, hogy nem szabad ledobni, Anya sem dobja le, de ennyi, nem kell vele túl sokat foglalkozni. Minden egyéves dobálózik, élvezik. Majd ha 3 évesen is ezt csinálja, lehet izgulni.

2011. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez a jelzése, hogy már nem kér többet (mivel beszélni ugye nem tud). ahogy az előttem lévő is írta, életkori sajátosság. Köszöni szépen elég volt. Vedd ki. Mondjuk az nekem nem vált be, ha hisztizik még kér. Mert az enyém nagyon bélpoklos és eleinte mi is ezt játszottuk, de rájöttem, hogy csak azért evett még egy falatot, mert kívánta és szeret enni. Amúgy meg nem volt éhes már. Valahol olvastam, hogy ilyen kicsiknél nem érdemes már arra tanítani, hogy üljön ott míg mindenki megebédel. Tehát vedd ki, engedd játszani. Közben persze azért magyarázz neki folyamatosan.
2011. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ez kedves tőled, hogy nem akarod megverni az 1 évesedet.


Vedd el tőle, mondd hogy nem szabad, és kész.


Eszem megáll, hogy a verés is felmerült benned, még akkor is, ha nem akarod.

2011. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

életkori sajátosság, játék.

ez így normális, ebből is tudhatod, hogy szépen, egészségesen fejlődik a gyermeked.

és az utolsóval teljesen egyetértek!

2011. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam 18 hónapos, egyedül eszik, ha nem figyelek és nem kér többet, ő is ledobálja a kaját. Néha bejön, hogy megkérem, rakja a tálcára, ha már nem kéri, de ilyenkor nálunk az a legbiztosabb, ha kivesszük a székből.


Csak egy kérdés, gondolod, ha vernétek, nem dobálná le? ezt ugye nem gondolod komolyan?

2011. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
miért kell rögtök lehurrogni? Gondolom arra gondolt, hogy ilyenkor sokan tanácsolják, hogy csapjon (és nem szó szerint verjen) a kezére. És ő ezt nem akarja gondolom. Jó, fogalmazhatott volna egyértelműbben, de egy kicsit ti is állhatnátok pozitívabban a dologhoz.
2011. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Detto azt csinálom mint az első.Szerintem nem szabad hagyni,hogy majd abbahagyja x hónap múlva.elég nagy már ahhoz a módszerhez.,amit az első írt.
2011. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!