Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar 2,5 éves fiam...

Miért nem akar 2,5 éves fiam pohárból inni? Segitenétek, mert egész nap sírt!

Figyelt kérdés
Csak szivószállal iszik. Mikor kicsi volt, napi fél liter tejet ivott és mellé semmit! Akkor kezdtem szivószállal próbálkozni kinomban, igy kb fél literrel többet is iszik azóta. Vesetágulata van. Pohárból való ivást meg sem próbálja. Most eltettem minden szivószálat, kínomban elővetrem egy régi csőrös poharat, amibőlömlik a tea, nincs rajta semmi szabályzó szelep. Ezt sem kellett volna? Kb 2 Órája üvöltött , hogy szomjas. Mit csináljak? November elsején ovi, és nem tud inni egyedül....:( nem, mintha egyedül enni tudna, de tegnap villával lapàtolt jópárat, ugyhogy az egy fokkal jobb.
2011. aug. 31. 11:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést az írás hibákért!
2011. aug. 31. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de szerintem csak szivat.

Minden 3 éves gyerek tud pohárból inni, a Tied csak nem akar.

Ne erőltesd, hidd el, az oviban a birkaszellem majd ráviszi, hogy igyon.

Ott majd sok minden másképp van, nem leszek ott, aki körülugrálja.

Én amúgy 1,5 évesen elraktam mindenféle csőröst, stb, mondtam, mától nincs.

És nem is volt gond. ha elhatározod, hogy nem adsz neki, akkor két óra hiszti után ne adj. akkor mától nincs, és kész!

2011. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

sztem felesleges ezzel erőlködni nyilván tudna, ha akarna. ennyi idős gyereknek sok bogara lehet, ha amúgy ez senkit nem zavar, akkor hadd legyen, majd kinövi. az enyémnek is vannak mániái, pl. érkezéskor neki lennie kell kanál-villa-késnek, még ha mondjuk csak a villát használja is az adott evésnl, vagy csak a kék poharából hajlandó inni, a régi fehérből semmi szín alatt.na ezek idegesítőek, amikor pl. elfeledkezem kitenni mondjuk a kést, vagy véletlenül a fehér poharat rakom, és akkor fel kell ugrani az asztaltól kicserélni meg pótlni, mert különben rohamot kap...de hát istenem,mindenkinek vannak ilyenjei. majd kinövi, mondom. az meg tényleg igaz, hogy majd látja hogy mindenki poharazik, akkor egy idő után ő is akarni fogja, ne félj. ugyanez az önálló evésre is igaz.

az enyém 2,5 éve múlt júniusban

2011. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na bogarak , azok vannak rendesen:):) ihat csőrösből, mert az jobban hasonlit a pohárból valÓ ivásra, mint mikor fogatja velem a poharat és szivószálazik. Köszönöm a kedves válaszokat!!!
2011. szept. 1. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!