Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítottad meg a...

Hogyan tanítottad meg a gyermeked pohárból inni?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy hány hónapos volt, mennyi idő alatt és milyen módszerrel sikerült megtanítani igazi pohárból inni. A kisfiam most 17 hónapos, de mindig magára borítja a poharat, azt meg nem hagyja, hogy én fogjam, úgy hogy nem megy.
2011. okt. 18. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak egyszerű tippel szolgálhatok. amikor fürdik a gyerkőc, akkor add kezébe a poharat, és kevés vizet önts az aljára, így ha magára is önti, nem lesz baj:D
2011. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20 hónaposan kezdtünk próbálkozni.fogtam,majd egyre jobban elengedtem neki,de mindig csak keveset tettem az aljára.És kizárólag vizet.
2011. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen véletlen volt... Most egy éves a kislányom, de kb.8hónapos kora óta nem hajlandó, csak a mi poharunkból inni! Látja hogy mi iszunk, és kéri! Persze már van neki is saját pohara, olyan, mint a miénk, csak ugye műanyag. Meg sokszor az avent via poharakat használjuk. Én fogom neki, még természetesen egyedül nem megy...:) Mostanában kezdi megkedvelni a csőrös poharat, amiből csak séta közben iszik, itthon maradt a pohár. Mutasd neki sokszor, hogy te miből, és hogyan iszol, hátha kedvet kap!
2011. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is úgy tanítottam, mint a 2., azzal a különbséggel, hogy jobban szerettem sűrű baracklevet tenni bele neki, mert azzal nem önti olyan könnyen nyakon magát, mint a vízzel.
2011. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 13 hós és pár napja iszik pohárból.Persze neki még fognom kell,de Ő is fogja velem együtt így szabályozom.Mindig is szerette a felnőttek poharát.Szerintem jó ötlet a kádban való tanítás is,de mivel nappal ugysem rakod be a kádba,így csak a sok gyakorlás segít.
2011. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még újszülött -2napos- volt és a nővérkék már akkor pohárból itatták a kórházban. Most lesz 3éves szépen iszik pohárból, de a cumisüveget is használjuk. Egy a lényeg, ne erőltesd.
2011. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!