Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy zajlik a pullmonológiás...

Hogy zajlik a pullmonológiás vizsgálat?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiamat októberben kell vinnem a pullmonológiára. Sokat köhög,most kezdődik a kivizsgálása. Vérvétel is lesz. Leírná az eseményeket aki részt vett már ilyen vizsgálaton a gyermekével? Köszönöm.
2011. aug. 31. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Megkérdezte a dokinénink miután bementünk, tudok-e valami ismert érzékenységéről/allergiájáról. Nem tudtam.

Erre a kis karját megkarcolgatta a dokinéni (nem fájt neki, mert amúgy az én lánykám minden bökéstől-szúrástól frászt kap, na jó én is ha őt bökködik..) és minden karcolás helyére csepegtetett különféle szereket (pl. állatra allergiás lehet-e, porra, fűfélékre stb.) Ezután kint kellett várnunk, és figyelnünk bepirosodik-e valamelyik. Majd dokinéni újra megvizsgálta, nem pirosodtunk be, tehát nem allergiás semmire a lánykám.

Ennyi röviden.

2011. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk nem a gyereken, hanem rajtam csináltak ilyet.

Nincs vérvétel, csak az előző alapján leírt karcolós, csöpögtetős módszer. Az, hogy fáj-e, egyén függő. Nekem pl nagyon kellemetlen, szinte már fájdalmas volt. Ha elkezd pirosodni, akkor iszonyúan viszket. Figyelni kell, hogy NE vakarja. Valami játékot vigyetek, ami leköti a viszketésről a figyelmét. Arra is vigyázni kell, hogy a lé, amit rácsöpögtetnek az alkar belső felére, ne folyjon össze. A végén, ha piros és viszket, bekenik Fenistil géllel. Ha utána is nagyon viszket, ne körömmel vakarja, hanem inkább dörzsöljétek neki. Kb néhány óra kell, míg teljesen elmúlik a viszketés, pirosság, esetleg hólyag.

Nekem még légzés vizsgálatot is csináltak. Egy kabinba kellett beűlnöm, és valami pipa félébe erősen bele fújni.

2011. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!