Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 hónapos gyerkőcnél hogyan...

13 hónapos gyerkőcnél hogyan zajlik egy szemészeti vizsgálat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A látásával van probléma, vagy más miatt vinnéd?

Az enyém ennyi idős volt, amikor árpa nőtt a szemére, hát nem volt egyszerű... Ahhoz ugyanis már nagy, hogy hagyja, bármit csinálnak vele (semmi fájdalmas nem volt egyébként), ahhoz viszont kicsi, hogy felfoja, nyugton kell maradni.

Ha már ott voltunk, megnézték a látását is, tollat mozgattak előtte meg képeket, és örültünk, ha kapkodott utána. Meg valami nonfiguratív ábrából is látnia kellett volna egy térben kirajzolódó képet, de mivel nem tudta elmondani, látja-e, hagyták. :)

2011. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát,igazából azért utalta be a doki,mert időnként kancsalít,meg mert én szemüveges vagyok,úgy gondolta jobb,ha megnézik.Bár ő mindennel így van,inkább feleslegesen lássa szakorvos,mintsem ne derüljön ki,ha baj van.
2011. okt. 13. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is 1 évesen vittük őket. Szemcseppet csepegtettek 3X, hogy kitáguljon a pupilla, majd leültem 1 székre, a gyerek nekem háttal ült, a kezét megfogtam, és a doktornő belevilágított a szemébe, az ujját kellett követnie. Kicsit sírtak, nem nagyon figyeltek az orvosra, de ő így is meg tudta vizsgálni. Egyik kisfiam kancsalnak tűnt, de nem az, csak nagyok a szemei, közel ülnek egymáshoz, és amíg az orrnyerge nem szélesedik ki, addig annak látszódott. Mára már elmúlt. Másik kisfiaim nem lát jól távolra, ezt tőlem örökölte, de vele sem csinálnak semmit, míg iskolába nem megy. 2,5 évesek minden évben mennünk kell majd. Ilyen kicsinek ránézésből tudják csak megállapítani, van-e valami gond. Remélem, az enyémek jövőre jobban közreműködőek lesznek :)

Ja, és a kitágult pupilla miatt óvni kellett a szemüket a napfénytől. Megírod majd, mi lett az eredmény?

2011. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
off!nálunk is hasonló helyzet van,kisfiam nekem is 13 hónapos
2011. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és megírom persze:)
2011. okt. 13. 16:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Na,túl vagyunk rajta.Gyorsan végeztünk,pedig nehezen tűrte.Először a kezébe adtak egy fekete-fehér képet,amin olyan "hangyafoci" volt,mint a tévében az adásszünet,nem tudom mit ábrázolt,de abból rögtön megállapította,hogy nem kancsal.Utána belevilágított a szemébe,egyszer valami nagyítón keresztül,utána csak simán,és közölte semmi baja.Legközelebb 3 évesen,és iskola előtt nézik majd meg.

Még egyszer köszi mindenkinek.

2011. okt. 16. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!