Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól tettem, hogy bezsákoltam...

Jól tettem, hogy bezsákoltam a játékait?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz 5 éves a lányom. Van még egy 2 éves,ő is lány.

Muszáj "kibeszélnem" magamból mert mindjárt felrobbanok. Minden napom arról szól,hogy"tegyél már rendet,rakd el a játékokat,szed fel legalább a földről!" Már sokszor megfenyegettem,hogy be zsákolóm,és adom a szegényeknek,vagy a kukás bácsinak,mert biztos neki is vannak gyerekei.

Na most úgy betelt a pohár,hogy meg is tettem,zsákba raktam a játékokat. Lett másfél zsákkal amit a földről szettem össze. De nem is bánkódik miattuk!! Persze nem dobom ki igazából,majd megy a padlásra mikor nem látja. De legalább lehetne egy kicsit szomorú. Azt hittem,majd észhez kap,végül is már 5 éves!!


2011. szept. 1. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is örök probléma! Nekem 5 éves lányom van és 22 hónapos kisfiam.

Ha jó hangulatban van a lányom, akkor időnként elpakolja a nagyját...ha megkérem.....a kicsi meg játéknak veszi, és szívesen segít.

De van, hogy meg sem hallja,ha megkérem, hogy legalább a földről szedje össze!

Ilyenkor én is a zsákos módszert szoktam "alkalmazni", de nálunk elég, ha látványosan előveszem a zsákot, és annyit mondok, hogy jó, akkor a földön lévő játékokat odaadjuk azoknak a gyerekeknek, akik megbecsülik, és játék után a helyére teszik őket. Ilyenkor nagy duzzogva össze szokta szedni, tehát zsákba még nem került játék.

2011. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ő látta, hogy beleteszed a zsákba a játékokat? Akkor sem érdekelte?

Fura, az enyém a legapróbb mütyűrért is patáliát csapna, nagyon ragaszkodik minden vacakhoz.

2011. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Irigyellek. Az enyém torka szakadtából énekel jókedvében éppen. Felfogta egyáltalán,hogy a játékai a kuka mellett vannak,vagy tudja,hogy vissza kapja??
2011. szept. 1. 10:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Látta! A legújabb játékáért aggódott csak,de azt nem találtam meg!Nem került a zsákba.
2011. szept. 1. 10:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem tudja, hogy visszakapja :-(


Ne irigyelj, csak pillanatokig tart nálunk is. Nagy nehezen erőt vesz magán, duzzogva (néha sírva, de inkább dühöngve) összeszedi, amit kell, aztán két perc múlva megint terítve minden.


Érdekes, hogy nálunk annyira másképp játszik a két gyerek. Bár a kicsi még kicsi, de a lányom már ennyi idősen is úgy játszott, hogy körberakta magát mindenféle kacattal, azt szerette, ha minél több minden veszi körül. A fiam meg eljátszik egy valamivel. Van egy nagy asztalunk, én csináltattam rajzos asztalnak, másfél x másfél méteres. Na és a lányom, fogja, és szinte varázsütésre huuupsz, telepakolja egy pillanat alatt. Egyszerűen akkora káosz van rajta, hogy nekem átláthatatlan, de szerinte minden kütyü épp játékban van, nem lehet elvenni egy darabot sem belőle.

2011. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Két dolgot szeretnék mondani. Az egyik, hogy szerintem célszerűbb azzal fenyegetőzni, hogy a széthagyott játékok 2 hétre vagy 1 hónapra "börtönbe" fognak kerülni, azaz ennyi időre felkerülnek a padlásra, és nem kapják őket vissza. A kidobás vagy elajándékozás túlságosan súlyos büntetés, lelkileg túlságosan megviseli a gyereket.


A másik meg az, hogy attól még, hogy most nem zavarja a nagyobbik lányodat a játékok eltűnése, simán előfordulhat, hogy három nap múlva, mikor a sárga fülű csíkos macival szeretne játszani, és te nem adod vissza neki, akkor nagy sírás lesz. Ilyenkor következetesen ki kell tartani a büntetés lejártáig.


Ez a "2 hétre elrakom a szétszórt játékokat" arra is jó, hogy megismerje a gyereked a naptárat: ha van naptárja, akkor ott lehet visszaszámlálni az eltelt napok kihúzásával, ha nincs, akkor pedig egy sima lapra lehet naptárt rajzolni, a gyerek számára fontos események bejelölésével, és azon húzogatni.

2011. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyon tetszik,de most hogy hozzam vissza a játékokat,úgy hogy a szavahihetőségem,és a következetesség is megmaradjon? Már megint előbb cselekedtem,mint gondolkodtam volna! :( áá, nehéz a gyereknevelés.
2011. szept. 1. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele.

Mondd el, h hirtelen cselekedtél, kidobni mégsem szeretnéd a játékokat, főleg, h majd a tesónak is kell, és arra a döntésre jutottál, h most ezek két hétre büntetésből a paláson lesznek.

Nyugodtan mondd el neki az igazat, ebből tanul ő is, h lehet hibázni, ha utána jóváteszed. Arra gondolok, h hamarabb cselekedtél, mint gondolkodtál:)


Menjen ő is fel veled, nézze meg, ahogy rájuk zárod az ajtót.

Azért nevet a kislányod, mert nem hiszi el, h megteszed, és milyen jól is ismer téged:)


Volt a szuperdadusban egy olyan rész, h egyáltalán nem bírtak a kislánnyal, volt egy alagsor, tele játékkal, a dadus mindig, ha a lány nem fogadott szót, elvitt egy játékot. Ott is nevetett a gyerek, egésze addig, míg üres nem lett a szoba. Na akkor jött rá, h mi is történt, vergődött, hisztizett, h KELLENEK a játékai, a dadus meg csak mosolygott, h nem, majd ha szót fogadsz, egyenként visszakerülnek, de ha újra elkövetsz valamit, újra mennek a játékok.

Eljátszották párszor, kb. a 3. napot szedte össze magát a kislány, addigra értette meg, h más szabályok léptek életbe.

2011. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*padláson
2011. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod meg fogom fogadni,mert ez így bírhatatlan. Délelőtt beszélt telefonon a keresztanyjával,kinek ELDICSEKEDTE,hogy összepakoltam a játékait,de majd apa este hazajön,és ő majd visszahozza,majd anya rendet rak. Pedig a férjem mindig kitart mellettem, nekem ad igazat a gyerek előtt. Ha nem is ért egyet velem azt este megbeszéljük,mikor már alszanak. Nem tudom miért hozta elő az apját,mintha ő lenne a jó én meg a rossz!
2011. szept. 1. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!