Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyereknek fertőtle...

3 év körüli gyereknek fertőtlenítitek rendszeresen a játékait?

Figyelt kérdés
Nem az új játékokra gondolok, hanem hogy szoktátok-e a meglévő játékait mondjuk havonta fertőtleníteni, plüsseit kimosni, ha nem is látszik rajtuk kosz.
2011. szept. 22. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem....nem!
2011. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy átlagban semmivel. A plüss, ha nagyon koszos lesz, az megy a mosógépbe. Az elkoszolódott játékokat meg simán meleg vízzel elmosom és kész.
2011. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én sem... a kolléganőm viszont igen, mivelhogy más gyerekek is fogdossák, időnként a szájukba veszik. Szerintem ennyi pont kell. Én is csak azt tisztítom, ami koszos, poros, morzsás, ragad, stb, de nem fertőtlenítővel. Mondjuk lehet, hogy én egy szutyok vagyok, de én a földre leesett ropit (padlóra, nem földre), is megengedem, hogy megegye.
2011. szept. 22. 08:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szutyok. Mi a járdára leesett fornettit is felvettük, megfújtuk és megette. Persze nem volt sár, csak egy kicsit poros volt. Évente egy gyereknek legalább 1 kg "koszt" meg kell ennie, hogy az immunrendszer ellenállóbb legyen.

Gondoljatok bele, ha nem találkoznak soha semmilyen dologgal otthon, és bekerülnek az oviba. Ott biztos, hogy a több gyerektől mindent elkapnak. És ha még nem találkoztak olyannak (mámint a szervezetük), akkor nem is tud védekezni. Persze így is lesznek betegek, de talán kevesebbet és nem olyan súlyosan.

Ismerek olyan anyukát, aki mindentől óvta a gyerekét. Már kétszer volt vírusos tüdőgyulladása, meg minden héten beteg az oviban, pedig már egy éve jár.

Az én lányom ugyanannyi idő, de játszott kicsi korában a kutyával a cicával, megkóstolta a füvet, a homokot, és eddig max mandulagyulladása volt, meg enyhébb hányásos-hasmenéses vírust kapott el, de még kórházba sem kellett menni.

Hú, most hosszú voltam, bocs, de még tudnék írni. :)

Egyébként orvosok mondták, hogy azért immunhiányosak a mai gyerekek, mert ennyire "fertőtlenített környezetben" élik első éveiket.

2011. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem és ha hülyén hangzik is hetente csak egyszer fertőtlenítem a padlót is főleg mióta apa "takarít" mert veszélyeztetett terhes vagyok. Nem csinálhatnék semmit elméletileg csak feküdni kéne 12 hétig de megenne minket a kosz ha legalább heti egyszer nem takarítanék de így is utálom az egész kecót mert retek van. Na csak annyit akartam, hogy a lányom még sosem élt ilyen koszban mert mióta megszületett 2 naponta csináltam a takarítást, de nincs baja.2és fél éves
2011. szept. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam fertőtleníteni a játékait.

Persze szoktam takarítani, felmosni...és ha valami nagyon koszos lesz akkor elmosom, vagy bedobom mosógépbe.

Bizonyos koszt akkor is megesznek a gyerekek, ha a szülő agyontakarítja magát, mert nem lehet minden kis szöszt eltüntetni a lakásból. A koszban élés fogalma meg szerintem nem az amit a kérdező leírt.

2011. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Állítólag Amerikában már bacilustablettát szedetnek a gyerekekkel, hogy ne legyenek immunhiányosak a fertőtlenített környezet miatt. Mondjuk járdáról azért nem ennék fel semmit, így a IX. kerületi kutykakakis környezetben, de attól se lenne semmi baja egy gyereknek se, max kicsit gusztustalan. De a játszótéri galambkakis homok se jobb semmivel, azt meg úgyse lehet megúszni (kivéve ha a gyerek otthon nézi a mesét egész nap ahelyett, hogy levegőn lenne).
2011. szept. 22. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Mi is felvesszük a földre padlóra esett ételt a körülményektől függően. Sőt hát a kis kezét se tudom minden egyes étkezés előtt megmosni. És valamilyen szinten abban is igazat adok anyunak és anyósomnak, hogy a kisgyerek az úgy szép a maszatos, koszos.

Persze ezt ne úgy értsétek, hogy retkes a gyerkőcöm, de ha kint játszik a kertben nem szaladgálok be vele minden pillanatban mosakodni.

2011. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fertőtlenítem!

Kb félévente 1x kimosom a plüssöket és elmosom a fürdetősjátékokat.


A kolleganőd meg jól kiszúr a gyerekeivel így.

2011. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem fertőtlenítettem semmit. Egy dolog van, amitől parázni szoktam: ha a tömegközlekedési eszközökön megfogja a kapaszkodót (nyilván meg kell fognia), utána nem engedem, hogy azzal a kézzel egyen valamit (pl. fagyit). Azért abba rossz belegondolni, mennyi/milyen alak tapizhatja azokat. :)
2011. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!