Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodában ha csak az 5-6...

Óvodában ha csak az 5-6 évesek között van hely 3,5 éves fiamnak akkor irassam be? Tapasztalatok? Vagy korosztályába hordhatnám a város másik végére egy éves öccsét rángatva.

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagyoktól csak tanulhat.

Nálunk ugyan vegyes csoportok vannak, a két fiam egy csoportba jár (4 és 6 évesek)


Éppen ma érkeztek az új gyerekek, az óvónő külön kérte a nagy fiamat, hogy legyen segítségére, mint "óvóbácsi" :)

Ő alig várta a mai napot :)

2011. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó ezt olvasni mert az én fiam is ilyen vegyes csoportba fog majd járni,de nem egyedül lesz kicsi 3,4 még lesz.kicsit én is féltem a nagyoktól de már olyan is volt aki azt mesélte nem a kicsi tanult a nagytól hanem a nagyok fejlődtek egy kicsit vissza.hát szerintem ez is ovija válogatja.
2011. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma megyek megnézni a csoportot. Ha egyedül lenne kicsi nem szívesen vinném. Aggódom, hogy elnyomják majd.
2011. szept. 1. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd nyugodtan a nagyok közé. Tapasztalatom ugyan még nincs, mert az én fiam is csak most fogja kezdeni jövő héten, de utánakérdeztem több helyen, jók a tapasztalatok a vegyes csoportokkal.

A nagyok segítik a kicsiket, a kicsik sokat tanulnak a nagyoktól és a nagyok is megtanulnak figyelni a kisebbekre. Jobban megtanulják kezelni egymást és elfogadni a különbözőségeiket.

2011. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor is vinnétek ha csak ő lesz kicsi a csoportban?
2011. szept. 1. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk fordított a helyzet: egy-egy 5-6 éves gyereket tesznek be a kiscsoportba, mert úgy van hely...hát akkor már inkább egy kicsi járjon a nagyok közé. Ott majd sokat tanulhat tőlük, de fordított helyzetben csak visszafejlődés lenne.

Én legszívesebben a saját korcsoportjába vinném, de ha nincs más lehetőség, akkor inkább járjon a nagyokhoz.

2011. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12.38 vagyok. Igen, én vinném akkor is, ha csak ő lenne kicsi. Szerintem nem gond, jót is fog tenni neki.
2011. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!