Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik otthon vagytok,...

Anyukák, akik otthon vagytok, viszitek a náthás gyereket oviba?

Figyelt kérdés
A lányom 2 hetet ment oviba, és már náthás. Tavaly is ez ment, ment 2 napot, 2 hetet itthon volt. A szomszédasszony most mondta nekem, hogyha nem lázas vigyem csak nyugodtan. Ő is viszi a lányát, ha csak az orra folyik az nem betegség. (Folyt is a kislány orra egész télen.) Mondtam neki, hogy hazaküldték az oviból a lányom, szerinte ezzel nem kell foglalkozni, az óvónők mindig próbálkoznak. Ő is otthon van egyébként. Én ezen eléggé felháborodtam. Ezért betegek állandóan a gyerekek, mert egymástól elkapják. Ha valaki dolgozik, még megértem, hogy nem lehet állandóan otthon a gyerekkel, de így? Mellesleg a lányom kiszekál a világból, hogy oviba akar menni, de én nem akarom így vinni.
2011. szept. 1. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én az óvónő tanácsára csak akkor nem vittem,ha lázas volt.Hihetetlen jó fejek,és rugalmasak. Simán megtörlik az orrukat.
2011. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már elég náthás mi sem szoktuk vinni, mert esetleg rosszabbodhat és később gyógyul meg. És igen, ez meg a másik, hogy elkapja a többi gyerek, és akkor össze-vissza fertőzik egymást.
2011. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak az óvodábajárás közben volt egy hosszan tartó náthája,de én nem vittem orvoshoz,járattam tovább,pedig köhögött is éjszakánként,az oviban nem szóltak érte,nekem dolgoznom kellett,fel sem merült,hogy ilyen enyhe (én úgy gondoltam) tünetek miatt táppénzre menjek vele.


Szóval hetekig náthás volt,amíg egyzser egy délután úgy ért haza az oviból,hogy erős fájdalomra panaszkodott,ráment az izületére a gyulladás,5 hónap alatt gyógyult meg,szteroiddal nagyon nehezen az izületi gyulladás.

Talán ha jobban figyeltem volna rá,ha nem csak felületesen foglalkoztam volna vele,a munkámat abszolult előtérbe helyezve...talán nem kellett volna végigcsinálni azt a rémálmot.

Azóta:a legkissebb náthával már viszem orvoshoz,influenzaszezonban egyáltalán nem járt oviba.

2011. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi újszülötten megjártuk már az intenzívet, náthával kezdődött, aztán majdnem megfulladt. Én azóta rettegek, ha náthás a gyerek. Mivel még egyedül nem tudja kifújni az orrát, ezért inkább itthon maradok vele, és porszívózom az orrát fél óránként. Hát, ha dolgozni fogok, nem tudom mi lesz.

De engem nagyon felháborít az, hogy valaki otthon van munkanélküli segélyen, és akkor is lepasszolja a gyereket az oviba, ha náthás. Nem baj, ha fertőzi a többit. És attól sem fél, hogy esetleg rosszabbul lesz. És már van olyan 4 éves gyerek a csoportban, akinek már mind a két manduláját kivették.

2011. szept. 1. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szívem szerint nem vinném, de nálunk azt mondták az óvónők, hogy amíg vizes orrfolyásról van "csak" szó és nem lázas és nincs egyéb tünete sem, addig vigyem nyugodtan, különben szinte az egész évet otthon tölthetné.

Nekem is az a véleményem, hogy ha mindenki lelkiismeretesen kikúrálná otthon a gyerekét, akkor lényegesebben kevesebbet lennének betegek. Mondjuk a legtöbb betegség már a lappangási időszak alatt is fertőz.

De azért az is durva, amikor a gyerek majd kiköpi a tüdejét a köhögéstől, miközben lóg a zöld takony az orrából és az amúgy nem dolgozó szülő meg szorgalmasan beviszi az oviba, hogy "jaj, dehát ő akart jönni!"...

2011. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!