Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arról az anyukár...

Mit gondoltok arról az anyukáról aki a 2.5 éves gyerekét bölcsibe iratja úgy, hogy közben otthon van az egyéves?!

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Azt, hogy a saját dolgát könnyíti meg, mert nem kell 6 fele hajat tépve rohangálni, hanem minőségi időt tud tölteni mindkét gyerekével!

Semmi rosszat nem látok benne.

2011. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kisnita ***** válasza:
86%

Mindenki saját maga érzi, hogy mennyit bír. Ebben nem kell beleszólni. De ha már itt tartunk annyira is ismernie kellene magát mindenkinek, hogy ha tudja, hogy nem fogja bírni két pici gyerekkel akkor nagyobb korkülönbséget hagy.

Én most nem szeretnék még babát mert 18 hós a fiam ezért azon vagyok, hogy ne legyek terhes. Aki felelőtlen bevállalja a másodikat is az már inkább elítélendő lenne, de ki vagyunk ki ahhoz, hogy elítéljük, nem?

Ő dolga és kész.

2011. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Semmit. Ő ismeri a gyerekét a legjobban. Az én fiamnak már 1 évesen kevés voltam! Folyamatosan gyerekekhez kellett mennünk, játszótéren voltunk egész nap, és rossz idő esetén szinte kezelhetetlen volt. Társasági személy. Már a bölcsiben és az oviban is a kezdetektől a haramia vezér szerepét töltötte be. Most 3 éves, és a 6 évesekkel érzi jól magát. Nem hiszem, hogy elítélendő lenne, hogy egy majdnem ovis korú - hozzáteszem az én fiam 2,5 évesen ment oviba - gyereket bölcsibe adnak. Annak ellenére sem érzem elítélendőnek, hogy közben anyuka otthon van. Ilyen idős gyereknek már kell a közösség! És ezek szerint nem 1,5 évesen adta be, amikor a kicsi született, hanem együtt voltak még 1 évig. Teljesen normálisnak tartom. A gyerek fejlődése szempontjából is!
2011. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Semmit. Lehet, hogy a gyerek igényli a kortárs közösséget.

Önkormányzati bölcsibe szerintem így amúgy sem veszik fel, mindenhol helyhiány van, úgyhogy csak a magánbölcsi jöhet szóba, úgyhogy ha a gyerek szeret oda járni, senkinek semmi köze hozzá.

2011. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: A szitu teljesen ugyanaz mint amit leírtál. Nem arról van szó, hogy nem boldogul és mert felelőtlenül bevállalta, mert szuperjól megvan a gyerekekkel. Náluk a döntő tényező az, hogy a nagy nagyon társaságkedvelő, szeret nyüzsögni, nagyokat rikkantott és név szerint köszöntötte a játszótéri barátokat anno, de azóta ők már mind nagybölcsisek/ovisok.
2011. febr. 18. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Az én két évesem is jó lenne, ha délelőtt eljátszhatna a bölcsiben a gyerekekkel, 3-4 óra kikapcsolódás jót tenne neki. és persze nekem is. Nekem 4 hetes a pici. De nálunk nincs bölcsi, és amúgy sem iratnám be, ne hozza haza a sok betegséget a picinek.
2011. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Nos, én is vittem bölcsibe a fiam. 2 éves volt, igényelte a közösséget. 27 hónapos volt a nagyfiam, mikor megszületett a kicsi. Én otthon voltam a kicsivel, ő pedig bölcsibe járt.

Miért ítélt volna bárki is el? Volt hely a bölcsiben, jelentkeztünk, s felvették a gyermekem. Semmi gond nem volt, hogy én otthon voltam a kisbabával. Nagyon szerettük a bölcsit, a kisfiam is imádta! Most a kicsi jár oda, én pedig dolgozok.

Ennyi erővel megszólhatnánk azt is, aki csak 5 évesen viszi gyermekét óvodába! Mindenkinek saját joga és felelőssége dönteni!

2011. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom 3 és fél éves volt mikor megszületett a kistesó. Mivel 2 éves kora óta kisebb-nagyobb megszakításokkal bölcsis, illetve ovis, fel sem merült bennünk, hogy emiatt kivegyem őt az oviból. Viszont ha mondjuk 2 éves lett volna amikor jött a tesó, akkor eleve nem adtam volna be a bölcsibe, mivel a bölcsi nálunk egyenlő volt a folyamatos betegeskedéssel. :( De 3 éves korától mindenképp ment volna akkor is oviba, állítólag ennyi idős korra erősödik meg a gyerekek immunrendszere, épp ezért rizikósabb a bölcsi mint az ovi.
2011. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát én egy kicsit elitélem. Mert szerintem nem magán bölcsibe jár a gyerek. Igy el veszi mások elől a helyet akik meg pont ezért nem tudnak dolgozni menni.
2011. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!