Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, a 1,5 éves...

Mit csináljak, a 1,5 éves kisfiam görbe háttal ül?

Figyelt kérdés
Voltunk gyógytornásznál (aki régen kezelte, mert kicsit hipotón volt a háta, válla, karja), pl. a talicskázást javasolta, de persze nem akarja csinálni. Meg majd ha kicsit nagyobb lesz, kisgyerekeknek való csoportos tornát javasolt. De addig? Félek megszokja nagyon ezt a tartást. Hasonló gondja volt-e valakinek?
2011. szept. 1. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 3 éves korra kell egyenes háttal ülni...az enyém is görbén ül-1,5 éves.
2011. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmiképen s az ülését javítgasd, hanem találj ki olyan játékos mozgásokat, amik a hátizmait erősítik. Könyvtárban találhatsz gyermektornával kapcsolatos könyveket. Olyat keress, ahol szülő-gyerek páros tornázik együtt. Kicsit módosítva sok mindent meg tudtok csinálni vele is.

Vehettek gimnasztikai labdát, azon hasalva a legtöbb kisgyerek szeret hintázni. Ha itt tovább gurítod, hogy a keze leérjen a földre egy-két lépés erejéig le fog támasztani.

Ha van a családban megunt gördeszka, arra is ráfektetheted, hátha rájön, hogy tudja magát kézzel húzni. de még ha te mozgatod, akkor is emelni fogja a fejét, ehhez pedig hátizmok kellenek.

A kúszás, mászás is erősíti a vállöv izmait. Főleg ha akadályok alatt is át kell bújni.

Persze egy másfél éves nem fog parancsszóra tornázni, vele kell csinálni a dolgokat, hogy játékként élje meg.

Ha van egy testvér, aki hajlandó veled ugatva mászkálni, a székek alatt, biztos hogy a kicsi is csatlakozni akar majd.

Szokta az apja dögönyözni, levegőben lóbálni meg ilyenek? Figyeljétek, mik azok a mozzanatok, amikor a kicsi önkéntelenül homorít, és ebből csináljatok minél többet.

Jó mókázást!

egy gyógypedagógus

2011. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mikorra kell egyenes háttal ülni, de mindhárom gyerekem szálfa egyenes tartással ült az első pillanattól, ami úgy 8-9 hónapos korukban következett be. Megtámasztva sose ültettem őket, ekkor sikerül négykézlábról ülésbe tornázniuk magukat. A két unokatestvérnél ugyanezt láttam. Kamaszkorig nem láttam görnyedezni őket.
2011. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igen a hátizmát kellene erősíteni, azért ajánlotta a talicskázást, de még véletlen sem akarja csinálni. Meg ha nagyobb lesz, sportolnia kell, pl. úszás, ezt javasolta még a gyógytornász.

Én is úgy tudom/tudtam eddig, hogy alapból szálfa egyenesen ülnek, mivel a gerincnek még nincs meg az "S" alakja ebben a korban. Ő is sokára ült fel és sokáig mászott is, ezzel nem is volt gond és ezen a görbe tartáson kívül mással sincs gond. És amíg nem ült fel, nem is gondoltuk, hogy gond lesz. Csak ha elöl vannak a lábai, akkor ül görbén, ha "Z"-ben tartja a lábát, akkor egyenesebb, de nincs semmilyen izomfeszülés, ami gátolná, megnézte a gyógytornász.

2011. szept. 3. 22:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a labda jó lehet, de nem kicsi még hozzá?
2011. szept. 3. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Dettó:) Hypotón, gyt, stb... De ő is görbén ül, de nincs vele gond. Később kell majd úszni járnia, ennyit javasolt a gyt.

3 éves korra kell elérni az egyenes háttal ülést amúgy.

A másik fiam nem volt hypotón, de ő is sokáig görbe háttal ült.


De most őszintén, ha te kinyújtod a lábaidat előre, tudsz egyenes háttal ülni? Mert én nem.

2011. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Miattad kirpóbáltam, símán tudok egyenes háttal ülni, nyújtott lábbal. De a babák alapjáraton egyenes háttal ülnek, nem így. :( Az volna az egészséges tartás nekik.
2011. szept. 4. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!