Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz helyzetben vagyunk....

Nehéz helyzetben vagyunk. Lebeszéljem, okos tanács? Lányom 16 éves, és babát vár.

Figyelt kérdés
Egy hét gondolkozási időt kaptak,hogy eldöntsék mi legyen a terhességgel.Igazából "csak"azzal van gondom,hogy nagyon fiatal.A párja szeretné ha megtartanák,én is abortusz ellenes vagyok,de hát még csak 16 éves!
2010. okt. 8. 22:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 Tinker Bell ***** válasza:
76%

Te ismered a lányodat, hogy mennyire érett gondolkodású és hogy fel tud-e (természetesen a te segítségeddel is) nevelni egy gyereket!

De ha az abortuszt választjátok, akkor benne van a pakliban, hogy többet nem lehet gyereke!

Tényleg elég fiatal, és még te is a nagyisághoz, de ez van!

Tudnotok kell azt is, hogy rengeteg párnak nem adatik meg a lehetőség, hogy saját gyermeke szülessen!

Remélem jól döntötök!

2010. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
75%
A körülményektől és a párjától is függ. Ha minden ok, övé a döntés. A fiú hány éves? Akarja a gyereket ő is? Milyen a családja?Ha lesz ereje gyerek mellett tanulni és mindenáron akarja, akkor ne beszéld le. Hanem akkor beszéld le, mert 16 évesen végzettség nélkül a mai világban elég gáz, ha nem vagytok tele pénzzel és a párja háttere se stabil esetleg. ha csak nem valami 30-as vállalkozót fogott ki.
2010. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbe adás is lehetne egy megoldás, de én már akkor sem tudtam volna másnak adni a kislányom.

Nem voltam szerencsére ilyen helyzetben, de ha a körülmények nem megfelelőek ahhoz ,hogy ők neveljék fel akkor ezzel ,hogy megszüli és örökbe adja azzal még másnak is segíthetne/nétek.Ez komoly döntés.De ha tényleg nagy a szerelem közöttük és a körülmények is adottak akkor tartsa meg, mert ennél nagyobb öröm nincs a világon!!!!

2010. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vállalod,hogy neveled a kicsit,akkor tartsa meg. Túl fiatal,és a párja is meggondolhatja később magát. Egyáltalán eltudnák tartani a kicsit?

Én sem vagyok abortusz párti,de nem is tartom gyilkosságnak! Sokkal nagyobb bűnnek tartok megszülni egy gyereket,akit nem tudnak szerető családban,megfelelő körülmények között nevelni.

A legtöbb fanatikus,abortuszellenes nem élt soha rossz anyagi körülmények között,vagy olyan helyzetben,amikor a józan észnek kellene döntenie.

2010. okt. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Lehet teljesen felnő a lányod a feladathoz.Éreztesd vele,h bárhogy dönt mellette vagyx,de nem te,hanem ő lesz a pici anyja,és fel is kell készínetni,hiszen sok nehézség várhat rá.Drukkolok,hogy helyes döntés szülessen.
2010. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
61%

Az örökbeadás rosszabb választás,mint az abortusz!

Ismerek olyant,aki kényszerből örökbeadta a gyereket, Már az nagyon megviselte,hogy szülés után azonnal elvittélk a picit. Később állandóan azon rágódott,hogy vajon milyen sorsa van a picinek. Férjhez ment,lett még két gyereke,de sokat tépelődött azon,hogy ez első vajon melyikükre hasonlít. Igazából nem is tudott jó anyja lenni nekik. A gyerek 18 éves kora után megkereste,és megkérdezte,hogy miért nem kellettem neked! A nő depressziós lett,és nem is gyógyult ki soha.

2010. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

A párja hány éves? El tudná őket tartani,meg tudná venni a gyereknek a pelenkát,a babkocsit,ételt-italt,biztosit e lakhelyet,stb stb.. Mert nagyon aranyos,hogy szeretné ha megtartanák de általában ez a fellángolás eltart néhány hónapig majd egyszerüen lelép a fiatal apuka, a "te gyereked,neveld fel te" jelszóval..persze ez nem törvényszerü. Ez az egyik oldala a dolognak, arról már ne is bezséljünk ,hogy a lányod gimnazista, felelősségteljes védekezésre nem volt képes,akkor gyereknevelésre hogy lenne már érett.. msárészt a tanulmányait legalább az érettségiig,de inkább valamiylen szakma megszerzéséig folytatnia kéne,ami nem lehetetlen ugyan,de valljuk be gyerek mellett sokkal nehezebb. Az a veszély,hogy soha többet nem lehet gyereke ma már nem áll fent,mivel nem méhnyálkahárty kaparást,hanem vákumos küretet alkalmaznak az abortuszhoz.

Egyébként abban igaza volt az elsőnek,hogy te ismered a lányod adottságait,hogy tisztességesen felnevel e egy gyereket,vagy rászüli a nyakadra és többet rá sem bagózik.. ezért nagyon nehéz bármiféle tanácsot adni! Mérlegeld ezeket magadban,mert mivel fiatalkorú (tudom,ezért majd sokan megköveznek) elsősorban te dönthetsz a lányod gyeremekének sorsárol,te leszel a gyámja ha megszületik,stb.

Természetesen erőszakkal egyik irányba sem tanácsos befolyásolni a leányzót,de le kell ülni az apukával,szülőkkel,gyerekekkel együtt és megbeszélni,hogy ez a gyerek teljes ellátásban részesülne-e,nem kellene e cosnka családban felnőnie,vagy nem kivánt gyerekként megszületnie?Ha TI EGYÜTT úgy határoztok,hogy mindent meg tudtok neki adni,és a lányod elfogadja hogy a gyerek mellett ugyanugy tanulnia kell ha nem akar utcát seperni,akkor tartsa meg.


Én nem tanácsolok semmit,általánosságban annyit tudok neked mondani,mit tnenék ha a helyedben lennék: lebeszélném,mindenféleképpen. Millió okot tudnék sorolni,hogy 16 évesen miért nem elég fejlett sem testileg (ez nem abban nyilávnul emg,hogy valaki menstruál ,sokan félreértik) ,sem mentálisan,sem sehogy egy lány a gyermekvállalásra. Egyszerűen azért mert még ő is gyerek,felelőtlenül szexel ( kövezés felvonás kettő: igen,biztos teherbe lehet ensi védekezés mellett is,de szerintem igaz a mondás,hogy egy nő 2 dologért képes bármit megtenni: hogy legyen gyerek,és hogy ne legyen) ,nincsen egzisztenciája ésatöbbi. DE HANGSÚLYOZOM EZ AZ ÉN PRIVÁT VÉLEMÉNYEM,nem tanácsolom nektek hogy vetessétek el,én cska azt mondom okosan gondoljatok át és bezséljetek meg mindent.

2010. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Szerencsére az anyagiak rendben vannak,a párja is jól áll,saját autó,lakás meg van.A párja szülei is jól állnak,ők szeretnék ha megtartanák.Ezért is írtam,hogy egyedül a korával van a gondom.Így túl hamar kell felnőnie,és ezt sajnálnám.Én is fiatalon szültem,bár engem nem támogattak.
2010. okt. 8. 22:25
 9/53 anonim ***** válasza:

Nehéz tanácsot adni, rengeteg dolgot kell mérlegelni.


Egy kisbaba születésével nem áll meg az élet, tudja folytatni a sulit, maximum annyi történik, hogy hamarabb felnőtt lett belőle, hamarabb belépett a nagybetűs életbe, mint gondoltátok.

Viszont az egyik fontos kérdés az, hogy TE ott állsz majd a lányod mellett? Tudod majd segíteni, támogatni, segíteni a baba gondozásában? (Feltételezem, magántanulóként mindenképp szándékában áll a lányodnak befejezni a sulit, mert ez nagyon fontos annak érdekében, hogy utána könnyebben talpra álljanak!)


A szívem azt mondja, hogy ne vetesse el. Egész hátralévő életében cipelni fogja magával a terhet, ha megteszi.

Én kétszer is elvetéltem, talán soha nem fogom tudni feldolgozni, pedig itt a két másik gyönyöró, egészséges gyermekem.

Igaz, hogy a lányod még gyerek, de aki a hasában van, az is egy gyerek, ezt nem szabad elfelejteni! Igazi kis emberke van a hasában, és amennyire csodálatos a tinédzser szerelem, biztosan gyönyörűséges, okos szerelemgyerek lesz belőle.

Egy gyermek nem teher, hanem áldás (nem vagyok vallásos, ne érts félre, nem példabeszédet akarok tartani Neked.)


Ővéké a döntés. De semmiképp se beszélném le arról, hogy megszülje, főleg ha a fiúval szeretik egymást.


Mindenképp szülje meg, ezerszer könnyebb lesz a lelkének.


Létezik ám olyan is, hogy nyílt örökbefogadás...

[link]

Ez is megfontolandó, csodálatos emberek állnak sorba kisbabáért (közvetlen környezetemben is van, aki így fogadott örökbe, és nagyon-nagyon boldogok), ráadásul ez NYÍLT örökbefogadás, tehát a vérszerinti anya választja ki az örökbefogadókat, aztán majd nyomon is követheti a babája fejlődését, kapcsolatban maradhat vele.


De persze ez csak legvégső esetben megoldás. Inkább, mint elvetetni.


35N -kétgyermekes anya

2010. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
A párja 31 éves,saját vállalkozása van,az anyagiak teljesen rendben vannak.
2010. okt. 8. 22:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!