Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én 2 éves fiamat...

Csak az én 2 éves fiamat nehéz itthon lekötni? Esetleg más is jár hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Délelőtt, délután játszóterezünk. Lót-fut, motorozik, hintázik, autózik, labdázik. Egy kis energiabomba.

De ha játszóterezésből hazajövünk, alig tudom lekötni 1-2 percre valamivel, mert mindig nyafi, hiszti, csapkodás, dobálás a vége.

Most kezdtem vele zsírkrétázni. leterítettem egy nagy csomagolópapírt, de kb 5 perc után a szőnyeget firkálta...elvettem tőle.

Az építőkockát is hamar szétrombolja, dobálja.

A könyvet 2 oldal után otthagyja.

Gurigázunk autókkal, kb. azt is 5 percig.

Közben látom rajta, hogy unatkozik. De akkor mivel kössem le?

tudom, hogy ekkora gyerekek még nem játszanak el órák hosszát, de már ötletem sincs, mitévő legyek.

Már előre tartok az őszi/téli időszaktól, amikor majd az eső miatt, illetve előbb sötétedik, nem tudunk majd lemenni.


2011. szept. 5. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam is pont ilyen, nagyon nehéz vele a téli időszak. Nyáron szinte nem nézett mesét tv-ben, így majd ez következik + legózás együtt + puzzle együtt + mamák meglátogatása. Több ötletem még nekem sincs. Remélem ezt a telet már az oviban fogja tölteni :)
2011. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Másfél éves a fiam, ugyanezt csinálja.

Bár szerintem mikor délután hazaértek a játszóról, már a fáradtságban meg éhségében csapkod meg hisztizik, én ennek sosem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Hisztizik? hisztizzen. Majd abbahagyja. (ha engem csapkod, azt persze leállítom:))

Ilyenkor nálunk gyorsan kajáltatás van, utána meg csak hordja szét a cuccait a lakásban. Én nem törekszem arra, hogy együtt kockázzunk vagy olvassunk, mert ugyanígy pörög, mint a te fiad. Hagyom, hadd csinálja, és nem pakolászom utána folyamatosan, csak este, mikor már alszik.

Én nem hiszem, hogy konkrétan nekem kellene lefoglalnom, persze játszunk együtt is, de nem egész nap. Jön velem főzni, teregetni, miközben én csinálom a dolgom, ő elmolyol magában. Meg kell tanulnia elfoglalni magát, és néha az sem baj, ha unatkozik.

2011. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy az együtt játszást hamar megunja.

Egyedül sincs el sokáig, mert egy kis idő után jön utánam, hogy hol vagyok, mit csinálok.

2011. szept. 5. 23:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát az én 2 éves fiamat nagyon kevés dolog köti le idebent. Nekem annyiban van szerencsém, hogy kertes házban lakunk, így ki tudunk menni akár mennyit (az is inkább csak motorozás, homokozó-hinta nem érdekli). Most lesz a szülinapja, lövésem sincs, hogy mit vegyek neki, ami érdekelné is. Az autókért és a traktorokért van oda, de az is rengeteg van neki, már 2 szatyorral a padon is van, amikkel nem játszott, azt eltettem. Van építő kockája, fa vonat szett, mindenféle fejlesztő (montesszori, öltöztetős maci, bábel torony, forma kirakó...),színes cerka, filctoll, könyvek, tanuló robot, most kezdi megint elővenni a szintetizátorát, de csak azért, mert már megtanulta a rajta lévő állatokat (bekapcsolja, kikapcsolja, újra be, végignyomkodja az állatokat, és kikapcsolja, otthagyja). Az építő max. 2 percig köti le, míg kiborítja a dobozból. Én építek valamit, azt lerombolja, és már megy is tovább. Van egy traktoros könyve, na, azt szereti, azt kell neki minden nap elolvasni. De nem tudom, hogy mi lesz vele, ha bejön a rossz idő. Max. majd bunkert építek, meg akadály pályát... Nem tudom, de valamit muszáj lesz kitalálni...
2011. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én azért vittem bölcsibe anno, mert már nem volt neki elég itthon ketteseben velem
2011. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát úgy látszik ez életkori sajátosság. :) Az én 2 éves Kisfiammal ugyanez a helyzet. Kint elvan, motorozik, homokozik bár azt keveset, hinta futkorászás stb... Ha bent vagyunk minden játék csak 2 percig köti le nem játszik el velem. De ha jön vmi gyerek ide aki nagyobbacska azzal bármit képes játszani. Szerintem unja márhogy csak velem van itthon. Ezért igyekszem elvinni játszótérre én is, barátnőkhöz akik hasonló korú gyerekekkel vannak szintén otthon. Vettem neki bentre egy bébitaxit szinte csak azon ül ha bent vagyunk meg a mesenézés. Én se tudom mi lesz télen bent....
2011. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!