Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy működik a bölcsibe iratás?

Hogy működik a bölcsibe iratás?

Figyelt kérdés

Mikor célszerű jelentkezni?

Beérkezési sorrendben veszik fel a gyerekeket, aki előbb szól, az nyer és aki 5 perccel később megy oda azt nem tudják felvenni?

Mi az a várólista pontosan? Mi történik azzal, aki várólistán van? Ha üresedés van, szólnak neki? Mindenhol van ilyen?

Ki dönti el, hogy kit vesznek fel és kit nem? Egy bizottság vagy aki időben jelentkezik ( az mikor van?), azt mindenképpen felveszik?


2009. ápr. 21. 06:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a IX.kerületben lakunk,és én 3 hónapos volt a kisfiam amikor elmentünk jelentkezni,hogy 2010-től szeretném járatni.(2008-ban voltunk jelentk.)Akkor egy jelentkezési lapot kellett kitölteni és az alapján döntik el a sorrendet.Igen akkor felveszik a várólistára és folyamatosan hívják be a gyerekeket.Most voltunk ápr.elején,hogy modosítsuk,mert jövőre előbb kell beadni,mint ahogy szerettük volna és mondta az igazgató,hogy majd telefonál,ahogy lesz hely,de ez lehet hogy előbb mint ahogy mi tervezzük és ha akkor hezitálok,hogy még nem majd később,akkor OK.lerakja a telefont és hívja a köv.gyereket.
2009. ápr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szióka!

Az én fiam most lesz 11 hónapos,és én kb 3 hónapja beirattam a bölcsibe!De lehet,hogy kicsit későn,mert ő jövő május végén lesz 2 éves és szeptembertől veszik fel.Most várólistán van.Elvileg idén májusban küldik a levelet,hogy biztosan felvették-e?Tehát ha 2 évesen szeretnéd beiratni a gyerkőcöt akkor szerintem ,amikor már megvannak a papírjai a babának.(2-3hós korban)Amikor ezt mondták nekem,kinevettem az illetőt,és majdnem lemaradtunk a bölcsiről.Amúgy igen a beiratkozás sorrendje számít,legalábbis itt nálunk a XI.kerületben.Nem bizottság dönti el hanem a beiratkozási sorrend!Szerintem csak azokban a bölcsikben van ilyen hosszú várakozási lista ahol sok a gyerkőc!Mindenképpen kérdezzd meg a helyi bölcsiteket,vagy ahová iratni szeretnéd,hogy náluk mi a szokás!

2009. ápr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fiam féléves volt,mikor beírattam, másfél lesz, amikortol mehetne. Várolistán van, azt mondták, május kornyékén érdeklodhetek. Kisvárosi bolcsi, itt az is számít, a városban lakunk-e. Hát mi nem, szoval picit hátrányban vagyunk. A kovetkezo szempont, hogy mikor volt beíratva, tehát itt sorra veszik a városi gyerkocoket, majd az "idegeneket", ha van még hely...Remélem, lesz:)
2009. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is megkérdeztem pár bölcsödét Debrecenben, mert én is állandóan hallom a várólistákat és nekem itt azt mondták hogy ha jövő márciusban szeretném beiratni akkor majd ősszel vagy tél elején menjek újra. Akkor tudják majd eldönteni hány hely lesz és nincs ilyen hogy várólista. Ezen igazodjon el az ember. Utána a jatszótéren egy anyukával is beszéltem és ő is ugyanezt mondta, hogy nem kell feliratni a listára hanem majd menni a jelentkezési lapért amikor megérkeznek. Kicsit aggódom én is hogy lemaradunk.
2009. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!