Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyermek szobatiszta,...

Ha a gyermek szobatiszta, akkor két és fél évesen beveszik az óvodába? Lehet, hogy eltudnék menni dolgozni és akkor nem adnám bölcsibe. Egy ismerősöm kislányát beadta mert el kellett mennie dolgozni. Ez mindenhol müködik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, törvényileg úgy van szabályozva már hogy amennyiben kapacitás ügyileg elbírják, akkor 2 és féléves kortól mehet oviba. Az én fiam 2 éves és 9 hósan kezdte az ovit, szobatiszta volt hónapok óta, úgyhogy kezdhette. És sok olyan ovis társa volt a kiscsoportban akik szintén 2,5 és 3 év között vannak.
2010. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ! Holnap fel is hívom az óvodát ahova szeretném hogy járjon.
2010. nov. 16. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem működik mindenhol így. Ma volt itt a védőnőnk, és rákérdeztem. Az én lányom jövő szeptemberben lenne (ovodakezdéskor) 2 éves és 9 hónapos, és itt két közeli oviban (Zuglóban lakunk) egyikben sem veszik be betöltött 3 év alatt :((( Nagyon szomorú vagyok, mert most 3 hónap híja miatt irathatom bölcsibe. :(
2010. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az Én fiam se volt még 3 mikor oviba ment, szobatiszta volt, de sajnos utánna elkezdett bepisilni éjszakánként. A popsiját is ki tudta törölni, de látta, hogy az oviba ezt a többi gyerek nem tudja, így leszokott róla ő is.

Ha van férőhely akkor beveszik valamelyik környékbeli oviba.

2010. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van minicsoport az oviba, és hely is van akkor nem kell bölcsibe vinni.
2010. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hol éltek, és ott mennyi hely van az ovikban.

Azt értem, hogy jobbnak látod, ha egyből olyan helyre megy, ahol aztán "maradhat is", tehát nem kell majd váltani intézményt, de annyiban meggondolandó, hogy ha vegyes csoportos az ovi, akkor nagyon picike lesz 6-7 évesek mellett.

Akkor már lehet, hogy bölcsivel jobban jártok.

2010. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok:) Nálunk a fél csoport 6-7 éves:) Semmi baj nincs ezzel. De belátom ez óvónéni és dadus függő is, mivel nekünk szerencsére jó jutott. De amúgy a nagyon elbabáznak a kicsikkel, és tanítgatják őket rengeteg mindenre észrevétlenül is! Az én fiam is rendszeresen játszik 2 6 éves kisfiúval :)
2010. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Itt sincs minicsoport az oviban, viszont az én lányom elég érett, testileg, agyilag is (két éves sincs még, de a doktornőnk szerint 3 éves szinten van), és biztos vagyok benne, hogy egy év múlva (2 évesen és 9 hónaposan) nagyon jól ellenne a nagyobbakkal is :)
2010. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ,javaslatot és tapasztalatot. Átgondolom és azért beszélek az illetékes óvodával és leírom majd mi történt.
2010. nov. 16. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!