Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet legyőzni a bölcsis...

Hogy lehet legyőzni a bölcsis élet kezdetétől való félelmet?

Figyelt kérdés
Annyira félek.. féltem a kislányomat. Két hét múlva kezdi a bölcsit (2,5 éves múlt). Olyan kis cicás, szolíd kislány, a csoportjában szinte csak fiúk lesznek. Már most összeszorul a torkom, ha arra gondolok, el kell engedjem magam mellől. Segítsetek lécci valami praktikákkal...
2011. szept. 6. 13:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Persze, nem akarok belőle anyámasszony katonáját, és tud vagány is lenni, ha kell :) De egyelőre csak itthon, ha közösségbe megyünk, annyira kis "jókislány". Féltem.. ez ugye normális? Vagy én kezdek bekattanni...
2011. szept. 6. 13:59
 2/13 anonim ***** válasza:
+ gondolkodással! :) Pld. hogy milyen jó lesz a lányodnak a saját korosztályával/ban. Van beszoktatás? Ha igen, akkor ott ugyis meg fogsz nyugodni, mert látod, ha jó helyre került, és hogy hogyan érzi magát majd ott.
2011. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, ezzel minden anyuka így van. Nekem kisfiam van, 2 évesen kezdte a bölcsit. A szívem szakadt meg érte, hogy ott kell hagynom, persze előtte nem mutattam. Mivel egész nap velem volt, nagyon anyás (a mai napig az), így az első fél év nagyon nehéz volt. reggelente mindég sírt, sőt üvöltött. Nagyon sokszor sírtam a bölcsi sarkánál, és nagyon sokszor érzetem, azt, hogy visszamegyek érte, nem kínzom.Rossz anyának éreztem magam miatta. De nem tehettem meg, dolgoznom kell. Nyáron 7 hetet voltunk itthon, az első héten még sírdogált reggel, azóta semmi. Lassan 4 hete jár újra. Szeret járni, mesél itthon róla.

Kisfiam is nyugis gyerek, de a bölcsibe megvédi magát. Megedződnek. Ne lepődj meg, ha karmolással az arcán megy majd haza egyszer-kétszer kislányod. Ugyanis így védekeznek egymás ellen:-)

2011. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok. Második, fél év?!!! :(( Te jó ég...


Én már napok óta alig tudok enni pár falatot az idegességtől... és még két hét van a kezdésig. Egyre rosszabb a hangulatom is, tényleg nem tudom, hogy kezeljem ezt a helyzetet.. most is csak bőgni tudnék. De azért igyekszem uralkodni magamon, köszi a válaszokat :)

2011. szept. 6. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, enyém az ovit kezdte most,rettenetesen megvisel. Nekem az a legjobb hogy szétbőgöm magam,kijön minden feszültségem,így ő is nyugodtabb.Szerintem te is ez a kategória leszel:)
2011. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Húú.. hát lehet. Úgy szeretnék "laza" lenni.. de nem tudom hogyan. Amúgy laza típusú ember vagyok az élet minden területén.. de ez most kifog rajtam :))
2011. szept. 6. 14:39
 7/13 A kérdező kommentje:
És hogy tetszik az ovi a tiédnek? Mennyi idős?
2011. szept. 6. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bele sem gondoltam előtte milyen lesz, majd, ha elkezdjük a bölcsit. Jókedvűen és határozottan mentünk be. Izgultam persze miatta, hogy vigyáznak-e rá, ha nem tudja fel venni a cipőjét segítenek-e, segítenek-e neki az evésben stb.Jól is telt az első két hét, aztán nagyon megváltozott. Reggelente alig akar bemenni, gondozónéni felveszi, míg én elsuhanok és hallom hogy milyen keservesen sír. Na azóta én is félek és már utálok a bölcsibe menni, de muszáj magam tartóztatni előtte és inkább nem kezdem el fényezni a bölcsit, mikor érzem, hogy közben elcsuklana a hangom. Egy-egy kijelentésem van, csak, úgy adom elő, hogy természetes a bölcsi. Pl.: milyen szép ez a cipő amit most vettünk, majd felvesszük holnap a bölcsibe menet. Ma pl.: tökfőzeléket főztem, ami nem sikerült túl jól és mondtam neki, hogy holnap a bölcsiben tuti jobb kaja lesz. Próbálkozok én is, de jó lenne már ezeken a kezdeti nehéz időkön túl lenni. Kitartás, sokan vagyunk így most.
2011. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
14.41-es, most elsírtam magam, ahogy olvastam a kommentedet. A férjem megkérdezte a minap, hogy muszáj úgy viselkednem, mintha meghalt volna az anyukám? :(( De sajnos nem tehetek róla, nem tudok magamra jókedvet erőszakolni. Sztem az is benne van, h lezárul egy (szép) korszak... nemcsak a gyereket féltem, hanem hogy most megint egy új élet kezdődik, mindannyiunk számára. Pedig sosem voltam ilyen előre töprengős, aggódós, és már kezdem azt hinni, beteg vagyok, de örülök minden írásnak, amiket írtok, ezek öntenek belém egy kis megnyugvást. :) Köszönöm!
2011. szept. 6. 14:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak ma volt a 4. napja az oviban. Amíg ma távol voltam, végig sírt. A szívem szakadt meg érte, még mindig hallom a fülemben, ahogy kéri, menjek érte.

De dolgoznom kell, neki pedig már "kevés" vagyok itthon, ezt érzem. Tartom magam ahhoz, hogy megmondom neki, mikor megyek el, illetve, mikor fogok érte menni. Tudja "elméletben", hogy munkába megyek, csak nem tudja felfogni, mégis meddig tart. Ezért azt mondom neki: Reggeli után elmegyek, levesevésre itt vagyok érted. És nem megyek már vissza, ha egyszer elköszöntem, nem megyek oda hozzá, amíg nem osztják a levest, mert nem akarom végképp összezavarni. Én meg gombóccal a torkomban várom, hogy teljen az idő, kibőgöm magam, hogy ne előtte sírjak. Mikor odamegyek hozzá, már mosolygok, megölelem, kicsit még haragszik, amiért otthagytam, de ebédre nincs semmi baja. Itthon meg vidáman meséli(jól kisírt szemekkel), mi volt ma az oviban.

Az óvónő szerint ez még biztos eltart egy darabig, én meg reménykedem benne, hogy nem töri meg nagyon a kis lelkét az elválás. Az enyémet megtörte:(

Szóval, fel a fejjel, ki kell bírnunk, nekik is és nekünk is!

2011. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!