Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen két kicsivel az élet?...

Milyen két kicsivel az élet? Olyanok válaszát várom, ahol kb 2 év korkülönbség van.

Figyelt kérdés
Mindenütt azt hallom, milyen nehéz, tanácstalan vagyok, hogy bemerjem e vállalni.
2010. szept. 23. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egész jó napok is... Igen nehéz de megéri. Nekekem a "nagy" 2.5 éves a kicsi 8 hónapos. Most kezdenek édesen eljátszani együtt. Nyáron még volt egy szobatisztaság kérdés is a nagynál, úgyhogy pörgős az életem. Ha jut napi fél óra pihenés annak már örülök. Egy szabály van csak amit mindig betartottam a végkimerülés elkerülése érdekében: ha sikerült, és egyidőben alszik mind a kettő, akkor én is alszom!
2010. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden anya más, minden gyerek más. A szomszédasszonyok nagyon jól boldogulnak 2-2 lánnyal. Ott is kicsi korkülönbség van, 2 év.

Én is bátor voltam, nálunk 27 hónap van a fiúk között, de nekem rettentő nehéz. Eleve nincsen segítségem a dolgozó férjemen kívül, s a fiúk sem a legnyugodtabb gyerekek. Amikor megszületett a kicsi, akkor döbbentem rá, hogy várnom kellett volna, de már késő. Most már nagyobbak, de még így is nagyon sok galibát okoznak...

Szóval igencsak anyuka függő, azt pedig senki sem tudja, milyen lesz a második gyermek temperamentuma.

2010. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
23 hónap van a két gyerekem között. Nekem nem volt nehéz, sőt szerintem most hogy 4,5 és 2,5 évesek nehezebb. Viszont sok mindentől függ. Függ attól hogy kinek milyen a teherbírása és attól is hogy a gyerekek milyenek. Szerintem itt senki nem mondhatja neked hogy vállald be vagy épp az ellenkezőjét. Én ha visszatekerhetném az időt akkor is pont így csinálnám. Ha konkrétan érdekel valami akkor írj nyugodtan.
2010. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen konkréttabban nem írnátok?Milyenek a napok,mi a legnehezebb benne nektek, milyen volt az elején, azt s e tudom mit igényel egy kétéves, mennyire önálló,van e féltékenység,sokkal fárasztóbb e a kettővel?Az az igazság néha elbizonytalanodom, hogy bírnám e kettővel,mert az elejét nagyon rosszul éltem meg,most hogy nagyobb jobban elboldogulok, de nem vagyok az az igazán türelmes, higgadt, sokat bíró anyuka.Arra is kíváncsi lennék, hogy később mért érzi nehezebbnek az egyik válaszíró?
2010. szept. 23. 13:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Gondolj bele, hogy van egy két évesed és van egy újszülötted. Dupla annyi türelem kell! A nagy már abbahagyta a babás dolgokat (pl: pakolászás, virágföld evés, kiszedés), a kicsi meg éppen elkezd.

Én azt éreztem, hogy folyamatosan ugyanazt csinálom, mert mire az egyik kinőtt egy dologból, addigra a másik eltanulta és csinálta.

Nehéz az is, hogy a nagynak megszokott napirendje an, ezt pedig a kicsi teljesen felborítja, mivel születése után minden hozzá igazodik pl: játszótérre menés, játszás, evés.

Ahogy írta egy hozzászóló is, a legfontosabb nálam is az volt, hogy egyszerre aludjanak. Bár volt olyan időszak, amikor nem sikerült, de még ma is együtt alszanak délben.

Ja és az egy szobában alvás is kritikus, főleg mostanában. Egymást keltik fel éjjelente, mire az egyik elalszik, a másik bemegy aludni felkelti.

2010. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Nikcsi ***** válasza:
2010. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem éreztétek azt, hogy az első babához is türelmetlen vagyok, kiteszi a az egész napomat, akkor mért vágyok még egyre?Mert én így vagyok vele.
2010. szept. 23. 13:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ha így érzed akkor ne vállald még a másodikat. Várj pár évet!
2010. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nektek könnyen ment az elsővel?Nem bántásként kérdezem, csak magam megnyugtatása miatt.
2010. szept. 23. 13:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én gyerekeim között 15 hónap van, most 23 és 8 hónaposak. most már tök jól elvagyunk, pedig apára csak ritkán lehet számítani.

az eleje volt nehéz nekem, a szoptatással kínlódtam. sajnos alig volt tejem (nem volt újdonság, az elsőnél is ez volt), fejnem is kellett. addig a nagyobbat le kellett foglalni.

a közös séta kicsit macera, mert a nagy már önjáró, szó szerint. azt gondolja, ő, arra megy, amerre akar. a kicsi meg a babakocsit utálja.

már közösen fürdenek, szóval az pikk-pakk megy és jó móka.

játszanak is együtt, irtó cukik. de figyelni kell, mert a nagyobb akaratlanul is kárt tehet a törpiben.

én úgy érzem, nem bírom nehezebben a kettőt, mint amikor csak egy volt. akkor az egyszem babám mindig a sarkamban volt, most meg én mosogatok, ők meg játszanak ("főznek") a sarokban. korábban nekem is "főzni" kellett :)

bár, tegnap a fiam széttárta a kaját és sóhajtott: "anyacika, olyan butus a kistestvérem!"

a kishuga nem tudta, hogyan kell mobiltöltővel megtankolni a kisszéket... :)

2010. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!