Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ottaludjanak a kezdetektől,...

Ottaludjanak a kezdetektől, vagy sem? Elég tanácstalan vagyok, kérlek írjatok véleményt!

Figyelt kérdés

3 éves a lányom, 15.-én kezdi a beszokást az oviba, az öccse 1.5 éves, ő pedig októberben a bölcsibe. Januártól muszáj visszamennem dolgozni, tehát onnantól mindenképpen egész naposak lennének .

Mindezek fényében a bölcsis gondozónénik ezt mondták, hogy eleve ottalvósnak szoktassuk, mert ha két hónapig hazahordom ebéd után, akkor januártól az ottalvás miatt szinte újra kell majd kezdeni a beszokást és elég neki egyszer megélnie ezt az egész folyamatot, most inkább elfogadja, hogy ez a rend és ott alszik, később viszont nehezebben fogadná el, ez a tapasztalatuk.

Az oviban viszont majdhogynem nyíltan felszólítottak, hogy vigyem haza ebéd után a nagyot, mert kevés a hely és különben is otthonvagyok ugye.

(egyébként nyilván haza tudnám hozni uzsi után közvetlenül, bár a bölcsiből majdhogynem elhajtott a lányom ilyenkor, hogy ő még játszani akar a többiekkel. Szerette a bölcsit nagyon).


De akkor most a nagyot hordjam haza a kicsit meg ne??? Ha meg nem viszem haza a nagyot, akkor én leszek a lusta/hanyag stb és félek, hogy ez végső soron a gyereken csattanna. Kicsit bennem van, hogy talán az ő kényelmük miatt mondták és nem a gyerek érdekéből - vagy tévednék?

Szerintetek????


Nem tudom, mi tévő legyek


2011. szept. 6. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ne foglalkoz az ovónénikkel felveték egész nap ott lehet.
2011. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Az én nagylányom is ott alszik az oviba, pedig itthon vagyok a 8 hónapos kis tesójával. Kit érdekel, hogy mit gondolnak rólam ez miatt. Nem hinném, hogy ezért hanyag, lusta anyukának hinnének. Bár nálunk nagyon aranyosak az óvónénik. Nálunk egy olyan íratlan szabály van, hogy GYES-es anyukák gyermekei 8:30-15:30-ig járjanak. Szerintem nyugodtan hagyd ott alvásra, neki is jobb lesz, ha már eleve így szokja meg.
2011. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Az én lányom is úgy járt oviba, hogy én itthon voltam a kicsivel, de ennek ellenére a kezdtektől ott aludt. TUdom, hogy sok helyen bepróbálkoznak az óvónők, kényszerből, de ne hagyd magad. Tényleg jobb, ha most, az elején hozzászokik a rendszerhez, mert ha most megszokja, hogy mindig érte mész, aztán meg jauártól nem tudsz, az bizony törés lesz neki.

Különben is, milyen kifogás már ez, most még kevés a hely, de januártól talán megnő a terem? HA akkor le tudják fektetni, akkor már most is. ÉS különben is, semmi közük a Te programjaidhoz, életviteledhez. Mondd azt, hogy tanfolyamra jársz a munka miatt, nem tudod elhozni délben.

2011. szept. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Én is itthon vagyok és a nagy ott alszik a 3. naptól, óvónők is ezt javasolták!
2011. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Ottalvóst tanácsolom én is.

Így szokják meg, egyszerűbb nekik.

2011. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!