Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sikerült egy szobába tenned...

Sikerült egy szobába tenned az újszülött kicsit a nagyobb tesóval a kezdetektől?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy volt-e olyan aki úgy tervezte együtt lesz a 2 gyerek az elejétől, de a nagyobb (2 év körüli) nem tudott aludni a picitől. Most várjuk a második babát, és kíváncsi vagyok hogy általában sikerül-e.
2011. jún. 21. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutott.

Miért?

Mert életveszélyes szerintem.

Az én kisfiam imádja a hugát. Imádja, öleli, puszilja, de a maga módján.

Már cipelni akarná, azt hiszi,hogy az övé.

Kiságyba is bemászott volna hozzá.

Szóval kizárt, hogy együtt aludjanak, felügyelet nélkül.


Alvás egyébként:

külön szoba, de panel, áthallatszik minden, mégsem ébred a nagy a pici sírására. Ellenben, ha a nagy rákezd a hisztijére, akkor a pici felijed (4 hónapos)

2011. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, én így terveztem és mikor meg lett a baba látható volt, hogy erre esély sincs...

A nagy sokszor úgy ébred, hogy üvölt reggel. "Anya................ felébredtem, gyere gyorsan" , de olyan decibellel hogy felrikkantaná a kicsit, vagy épp éjjel sokáig kelt úgy a kicsi, hogy 2-3 órákat nem aludt vissza csak bőgött, bőgött, meg ringattam, sétáltam vele.

Most 8 hós a kicsi, 27 hós a nagy és még mindig nem "merem" összerakni őket, bár már alakul a dolog. Az ismerősömnek is ekörüli gyereki vannak, a kicsi szépen átalussza az éjjeleket (enyém még csak 50%-ban) de ők is csak 4-5 hete rakták össze őket. Nálunk apa alszik a naggyal egy szobában, én a kicsivel.

2011. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én biztos nem tenném. a naggyal nagy kiszúrás hisz őt fogja 2-3 óránként felébreszteni az éhség miatt, aztán te fogod felébreszteni rá egy órára mikor a picit viszed vissza...


a kicsire meg veszélyes ahogy az első válaszoló írta. szerintem nem jó ötlet

2011. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én eleinte egy-szobába terveztem,(meggyőződésem hogy kamaszkorukig,vagy amikor már igénylik a külön-teret,együtt a legjobb kis kor különbségnél)de nagymama és apukám (egészségügyis,mentős)nem javasolta,mivel módunkban áll hogy külön legyenek mert bizony gyakori baleset-forrás,hogy a nagy "megeteti,megitatja" megpróbálja húzni-vonni apró játékot ad neki stb.Bogarat ültettek a fülembe ,ezért még külön vannak egy pár hónapig.Az alvásban sosem zavarják egymást,egyik is ,másik is úgy alszik,hogy ágyút is lőhetnének mellettük.Mindamellett,rengeteg ismerősöm van ahol kezdetektől együtt vannak,és a világon semmi probléma nem volt!Szerintem ez gyerek-függő is,és én is valószínűleg túl-aggódtam(nem tudtam elképzelni kettővel milyen)egy majdnem 3 éves,és egy 7 hónapos fiúk anyukája
2011. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk sikerült. 3 éves volt a "nagy", mikor a lányom született. Első naptól egy szobában aludtak. A kicsi éjjel-nappal 3 óránként evett, elkerülhetetlen volt, hogy ne sírjon. A fiam észre se vette soha, édesen aludt. Hozzáteszem: soha, egy pillanatig se bántotta a kicsit! imádta, szeretgette, de tudta, mit szabad és mit nem.

Aztán már én nem bírtam a hónapokig tartó kialvatlanságot, így magam mellett tartottam a picit az éjszakai első szopi után...

2011. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

barátnőmnél a 4, 2 éves alszik együtt az újszülöttel. nem ébresztik fel egymást.

nálunk is 1 szobában lesznek, de még csak 1 babánk van.

2011. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sejtettem hogy gyerekfüggő lesz a dolog. Majd kiderül ha meglesz a második babóca.
2011. jún. 21. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:
második vagyok: azért az is számít mekkora a nagy mikor születi a kicsi. nekem épp 1.5 éves volt. még nagyon kicsi volt, akkor kezdett csak el mélyebben aludni, előtte még a légysóhajra is felébredt. meg egy 1.5 évesnél még jobban félek, hogy megitatja-eteti sutyiban mint egy nagy 3 évesnél.
2011. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek egy szobában voltak, nem volt semmi gond.
2011. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!